Vystavenie znaleckého posudku a schválenie hypotéky

Profilova fotka
Ahojte, chcem sa opytat na skusenosti. Kolko trva vyjedrenie znalca a schvalenie hypoteky? Dakujem
Odpovedať
Hmm, ako by som vam to.... Od tolko po tolko. Velmi vseobecna otazka, na ktoru je tazko dobre odpovedat. Ak znalcovi priplatite, vyhotovi posudok do 2-3 dni. Banka moze schvalit hypo po dodani vsetkych papierov za 3 dni alebo aj za dva tyzdne.
Odpovedať
Profilova fotka
Za to pytam lebo mi mame znalcu z banky konkretne ide o slsp. Nemame s tym skusenosti a neviem ani ako to schvalovanie prebieha
Odpovedať
@zuzana_nagyova my sme v piatok vecer dali podklady, v sobotu doposlali chybajuce podklady pre znalca a vcera vecer bol znalecky posudok hotovy. Teraz to ma financny poradca a vraj do konca maja by to malo byt vybavene a peniaze na ucte. Zatial cakam, cez ktoru banku pojdeme.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana_nagyova Ak máte znalca zo SLSP, tak najskôr musí znalec spracovať posudok, tento keď ho bude mať, tak Vás bude kontaktovať, nakoľko ho treba uhradiť. Znalcovi to trvá cca 3-4 dni po tom, čo príde k Vám na obhliadku nehnuteľnosti. Potom dostane hypo schvaľovateľ a to je cca 2-3 na samotné schválenie. Toto všetko však platí v bežnom procese a momentálne je v bankách dosť úkonom spomalených. Ako bývalo schválenie približne v priebehu týždňa, počítajte pre istotu teraz aj s dvoma týždňami.
Odpovedať
Profilova fotka
@leatea Vy ste si ale znalca riešila po svoje línii, nie cez banku, čiže tam je to iné. Ak som správne pochopila, zadávateľka otázky si rieši znalecký cez zaslané znalca priamo bankou.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?