Predaj domu na spoločnom dvore

Dobrý deň všetkým. Mám otázku svokrovci žijú na spoločnom dvore kde suseda ma úplne malý kus budovy kde ma 2 izby malý kuchyňu žiadny odpad stará strecha a tak proste. A chce to predať našli sme inzerát na internete tak sme ju oboznamili s tým že trochu nás zabudla oboznámiť. No moja hlavná otázka spočíva v tom že či si ona môže len tak navrhnúť cenu domu alebo je niečo co to určuje pretože za to chce 20 000 a ja osobne si myslim ze to ma hodnotu tak polovicu. Ďakujem vopred všetkým za odpovede.
Odpovedať
@luky91 myslim, ze ona si moze dat cenu aku chce. ked jej niekto na nu skoci a kupi to od nej za tolko, tak bude vysmiata.
Odpovedať
@pachi12 No len mne ide o to že ako prvým to musí ponúknuť svokrovcom a svokrovci to chcú kúpiť lebo nechcú nikoho cudzieho na dvor . Tak či aj im si môže povedať cenu koľko chce alebo sa to podľa niečoho určuje lebo mi príde nefér že im môže povedať aj pol milióna a keď na to nemáte tak vám to nedám... Lebo je taká že robila dlho napriek im
Odpovedať
@luky91 nie som si tym uplne isty, ci na toto plati nejake pravidlo ale nechcem byt zly, ak im robili na priek, tak aj teraz mozu. je na clovekovi podla mna, za kolko chce danu nehnutelnost predat. ale hovorim, tymto som si neni na 100% isty, to mi len taky lajcky rozum hovori.
Odpovedať
@luky91 kym nemaju na papieri predkupne pravo tak suseda im nemusi nic oznamovat a ponukat. Ked to na papieri nemaju musia len prebit kazdu cenovu ponuku od potencionalndho kupcu a ani to im nezaruci, ze to preda prave im.
Odpovedať
@luky91 treba pozriet ako to mate na LV. ci je ta budova rozdelena na bytove jednotky, alebo inac. od toho sa vies odrazit.
Odpovedať
@zita19 Nie je to úplne tak, že im to nemusí ponúknuť. Záleží od toho, či je tej budovy výlučným vlastníkom, alebo spoluvlastníkom. Takisto aj pozemku - keďže ide o spoločný dvor. @luky91 Ak sú svokrovci a suseda spoluvlastníci, tak v zmysle Obč. zákonníka majú svokrovci predkupné právo. T.j. suseda im to najprv musí ponúknuť. Cenu môže pýtať akúkoľvek. Ak na ponuku nebudú reflektovať, teda nekúpia to, ona to môže za tú istú cenu predať cudziemu. Nemôže ale za nižšiu cenu - ponúknutá cena musí byť rovnaká pre všetkých.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?