Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@bublifukk Boli sme v utorok a povedala nam, ze tak o tyzden nam pride list, aby sme si pre to prisli. Tak snad to pride.
@bublifukk no tu mi hovori kolega, ze skoro 2 mesiace to im trvalo, podane 7. decembra a prisli si po to koncom januara...
Profilova fotka
mareko4 @bublifukk @michala.s pred sviatkami (17.dec) som to zaniesol a stale to nemam :) Tak si spravte nazor na dlzku vybavovania :)
@piother ako mne osobne to neponahla, ked aj 3 mesiace budem cakat, ale moc proaktivne na tom urade nie su...
Caute, ja cakam na 'Schreiben' od BH uz vyse mesiaca, teta mi pri odovzdani lajstrov 2x zdoraznila, ze max. do 2 tyzdnov mi Schreiben dojde. Vcera som tam zavolala a teta povedala, ze maju toho vela, Schreiben posielat nestihaju a ze si po Aufenthaltsbescheinigung mam teda dojst buduci tyzden. Well, v pondelok tam teda nabehnem...
Ahojte, viem, ze tu uz bolo kopec rad ako prihlasit auto v rakusku... vsetko mi je celkom jasne, akurat som sa nikde nedocitala (alebo som nenasla) co urobit ak mam momentlane auto napisane na mamu ale v rakusku by som ho chcela prihlasit na seba, co k tomu potrebujem? Staci uradne overeny mamin suhlas? Ma s tymto niekto skusenosti? Dakujem!
@mom3 dakujem za info. Lebo na webe som nasla len nieco ako spotrebny uver na byvanie a tiez ma milo prekvapili ich urokove sadzby.
http://burgenland.orf.at/news/stories... Super PR pre Slovensko zase
Profilova fotka
@mateja9 :-/
Profilova fotka
@mateja9 Lebo rakusania nekradnu :)
Profilova fotka
Vonku mame krasny leichter schneefall, teda aspon to nam hlasi wetter.at. :-D
Profilova fotka
@mateja9 dnes som pocula bavit sa o tom dve stare tetusky s predavacom z billy, ze to je sposobene kopou novych ludi co sem prisli... no smutno mi bolo |-|
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@cucuriedka Zial tetusky maju v niecom pravdu. Vela novostavieb a rozvoj obce laka aj takychto ludi... Nedavno aj pred nasim domom policajti nahanali jedneho zlodeja.
@cucuriedka to, ze prepadli zielpounkt, vobec nema co docinenia s novymi ludmi. keby sme tu neboli, vykradli by to tak ci tak, domy by vykradali rakusanom stale, cize zvalovat vinu na slovakov sa mi zda dost scestne. a tu podu nepredali slovakom slovaci, ale rakusania, takisto rakuske druzstva im predavajubyty a domy a stavali so suhlasom obce, cize nech sa obratia na Vianocku, preco tu vystavbu povolila... babky kecaju sprostosti, to bude asi tou nudou...
@mareko4 no pekne...tak nakoniec sú vinní rakúšania, že sa tam slováci sťahujú, lebo oni predávajú pôdu, a družstvá stavajú...a keby "vianočka" povedala že už je dosť imigrantov, tak by bola proti voľnému ohybu osôb v rámci eu, alebo nedajbože proti "pokroku"...a tí "nepriadní" môžu byť aj z iných postkomančovských štátov eu... ;-)
@mongolisko toto nema nic do cinenia s volnym "ohybom" ako pises, ked ti ja ako rakusan nepredam dom, proste budes hnit v tej petrzalskej kutici a mozes sa ist stazovat aj na europsky sud... maximalne v ramci volneho "ohybu" si tam mozes ist zabehat na tie ich bezecke chodnicky ;-)
@mareko4 prepáč, mal to byť pohyb...ale rakúšania asi moc nevedia, resp. nevedeli o našej dobrosrdečnosti... ;-) a ani nemôžu za to, ako sa niektorí z nás správajú...viď napr. jazdy s autami od kruháča za bergom po čiaru... :-)
Profilova fotka
@mongolisko Miestny rakusania su nahodou velmi v pohode, ked sme tu boli na sportlerballe tak nas prijemne prekvapili, ako nas prijali k sebe. Skor mam dojem, ze sa staci trosku viac integrovat s miestnymi zvykmi a bude po problemoch, o ktorych sa tu bavime :) Inak co je s tou cestou od kruhaca po hranicu (okrem toho, ze tam vacsina slovenskych spz-tiek jazdi velmi pomaly)?
@michala.s s tou cestou iba toľko, že ja mám opačné skúsenosti...frčia a predbiehajú ako diví...pritom na jednom konci je kruháč a na druhom "čiara"... :-)
Profilova fotka
presne, vseobecne mam skor skusenosti s tym, ze tam vodici predbiehaju (casto bez smeroviek), tlacia sa, ohrozuju predbiehanim na poslednu chvilu, vyblikavaju atd... no a landstrasse je dalsia taka cesta, je tam 30tka, a auticka najma s DN, KN a ND tam porusuju rychlost X krat denne a este sa cuduju ze co tam robia maminy s detmi na ceste, ked tam ani chodnik neni. ]-( 8-( ]-(
@mareko4 no to je pruswr pretoze gepertica to chce do 1.3 2013
@bublifukk chcet moze, zakon je zakon a ten hovori do 3 mesiacov sa nahlasit a to, ze oni nestihaju, to nie je moj problem... kludne jej poslem aj ten zakon, ked ma bude otravovat nejakymi terminmi...
ahojte, chcem sa opytat, mam zaujem o byt v rakusku, najlepsie v kittsee viete niekto o nejakej stavbe ktora sa chysta? slebo pripadne, kto chce predat svoj byt? dakujem ... :-)
@lola69 http://www.d7immo.at/hladanie?lokalit... mas tam 3. Ako sa uz pisalo realitka by nemala ponukat najomne byty, ale ako zachytny bod to posluzi. Sporadicky zvyknu byt aj oznamy o odstupeni najomneho bytu na nastenke v bille.
Viete vyhodiť linky na stavebné družstvá? dík moc
@transalp01 prispevok odo mna na strane 269
@michala.s ak myslis tu cestu od kruhaca, ze niektore auta tam chodia pomaly :) Myslim ze narazas na to co tvoj priatel spominal na facebooku ... ale ja osobne mam staru kraksnu a ked je naprsane/nasnezene ... pripadne idem unaveny vecer z prace za tmy, tak sa mi nechce ist 100-110 po nej. Plus povedzme si na rovinu, i ked ta cesta je kvalitativne niekde inde ako vacsina ciest v BA, je uz trosku znicena .... (a na mojej kraksne s nizkym podvozkom to dost citit) Ale ked ma niekto problem s pomalymi autami na takom kratkom useku, tak jedine obist, ale pripadne pouzit dialnicu .... co mi pripomina ako som videl havarovane auta mimo cesty za posledne tyzdne ... asi sa tiez ponahlali ....
Profilova fotka
@martinx123 ako jasne ked je zly stav vozovky tak aj my sme isli 60tkou, ale ked vidim tupca co pred hranicou ide 90tkou a za jasneho slnecneho sucheho dna ihned po prekroceni hranice na rakusku stranu spomaluje na 60tku tak aj ja ako nevodic mam nervy. Minule som isla busom a autobusar mal nervy a nadaval lebo nejake auto z BAznackou islo z Kittsee 50tkou a on tak meskal 5minut do wolfsthalu. A ano moj manzel sa tam zapajal do diskusie, ale uz som mu to zakazala lebo niektore individua mu zbytocne zvysuju krvny tlak.
......tak ako mame vlastne jazdit :-) rychlo alebo pomaly???Som z toho jelen ......
Profilova fotka
@foxo primnerene, primnerene :-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?