Menu Forum

Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

(zamknutá)
7. feb 2014
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
serverka
Registrovala sa 28. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 159 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
serverka
 Tiez som zato nech si jazdi kazdy tak ako sa citi ale k sakru na tej dvojpruhovke na sk strane smerom na hranicu nech sa zaradi do praveho pruhu nech nebrzdi vodicov ktori sa citia na tu 80-90tku. Toto mna vytaca do nepricetnosti, taki ignoranti co sa neodstupia ani ked pride za nich rychlejsie auto, a pokracuju si vo svojej 70tke v lavom pruhu a ked dojdu do zony 70km/h na hranici tak este spomalia na 50tku.
25. feb 2013 o 10:47  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
Registrovala sa 29. marca 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 548 príspevkov. Má 28 priateľov. Kittsee, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
Registrovala sa 29. marca 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 548 príspevkov. Má 28 priateľov. Kittsee, okres Bratislava.
 @foxo pozor pozor, podla najnovsich vyskumov su zeny lepsie soferky ako muzi emoticon emoticon
okrem ineho, kym som nemala deti, tak na svojom sportaku som jazdila ehm... velmo rychlo... odkedy mam deti, tak poriadne dodrzujem rychlosti emoticon

PS nejde o to ze niekto jazdi rychlo ci pomaly, ale ten co ide rychlo sa nemusi tlacit (staci dodrziavat zakonom stanovenu minimalnu vzdialenost), a bolo by fajn pouzivat aj smerovky ehm a samozrejme neohrozovat inych pri tom predbiehani.
25. feb 2013 o 11:57  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @serverka ja tak sice nechodim smerom na hranicny ze v pravom pruhu, ale bola som svedkom toho ako tam obhliadali telo mrtveho cyklistu (v jarku) ktoreho zrazil vodic iduci v pravom pruhu, a zrovna na mieste kde je ten nadjazd nad dialnicu, a cyklistu nemal sancu moc vidiet (isiel tam zakonnou 80-90 ten vodic podla mna). Takze ja osobne sa tomu pruhu vyhybam. A vyhybam sa pravemu pruhu aj na dialnici, odkedy sme tam mali temer smrtelnu havarku po zrazke zo srnkou (a to som isla 112 km/h).
25. feb 2013 o 11:59  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
Registroval sa 14. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 1261 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 @cucuriedka ....o tych vybornych vodickach mas urcite pravdu emoticon dve taketo sikulky do mna narazili behom dvoch mesiacov v Bratislave,auto mam otlcene jak orech. emoticon
25. feb 2013 o 12:21  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
serverka
fotoportrét
fotoportrét
serverka
 @cucuriedka to su take alibisticke argumenty. Kamos mal havarku na dialnici v lavom pruhu lebo mu tam voslo nejake zviera a on strhol volant do stredovych zvodidiel, takze podla mna lavy pruh pravy pruh moze sa ti to stat kdekolvek (nedajboze aby sa to stavalo). A ten cyklista to je akoze fakt neprijemna smola no.

Kazdopadne to nic nemeni na tom ze bezdovodna jazda v lavom pruhu mimo obce je porusovanie pravidiel cestnej premavky a ked uz aspon uhnut sa v pripade rychlejsieho vozidla by bolo vhodne.
25. feb 2013 o 12:35  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
 @cucuriedka pokutu nateba a zobrat ti vodicak. Umyselne porusujes pravidla cestnej premavky. Dufam ze ta uz ani nenapadne niekedy tu spomenut neprisposobivych slovakov v rakusku, pretoze ty pravidla zjavne ignorujes.
25. feb 2013 o 12:51  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @moriak ako prosim? mozes byt prosim konkretnejsi? Ked narazas na dialnicu, tak s prepacenim chujna dialnicna spolocnost neinstalovala ziadne ploty okolo dialnice a my sme skoro zomreli (po naraze mimochodom do stredovych betonovych zvodidiel). Ak si myslis ze za to ze som si z toho zobrala ponaucenie ze dialnicna sa nestara, postaram sa sama o seba... mi maju zobrat vodicak... tak si chrapun... a nic viac.
25. feb 2013 o 13:13  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @moriak pre mna osobne je mi dolezitejsi vlastny zivot, a nie vodicak. a svojou jazdou v stredovom pruhu nespomalujem nikoho, neohrozujem nikoho a nejazdim ako nejaky macho... tak si dva krat rozmysli co mi tu nabuduce napises.
25. feb 2013 o 13:19  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @serverka tazko sudit co je alibizmus ked si tam nebola a nevies okolnosti za ktorych sa to stalo. preto neodsudzuj prosim nieco do coho nevidis. vdaka.
25. feb 2013 o 13:23  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
serverka
fotoportrét
fotoportrét
serverka
 @cucuriedka ja neodsudzujem len vyjadrujem svoj nazor, to je dost rozdiel emoticon a co uz vobec nechce sa mi hadat emoticon
25. feb 2013 o 13:31  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @serverka hadat sa tiez nechcem, ale nazvat nieco alibizmom, co je skor zalozene na tazkej skusenosti... no neviem emoticon skor len tolko, ze taky divinovy gulas by som uz nechcela zazit.
25. feb 2013 o 13:35  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
Registroval sa 18. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 127 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
Registroval sa 18. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 127 príspevkov.
 @serverka
@moriak

chlapcia dievcata ked sa vam nepaci rychlost aut pred vami mate 2 moznosti - obehnut alebo pouzit dialnicu.
Akakolvek diskusia je o tom zbytocna.

Co sa tyka cesty smerom na hranicny priechod berg - ak vyriesite so spravcom cesty:
1) stav vozovky ktora je v lavom pruhu katastrofalna
2) castych chodcov, odstavene neoznacene auta

Tak potom bude mozne povazovat pravy pruh za plnohodnotnu cestu, v sucastnosti je to skor odstavny pruh.

Ale opat, namiesto vypisovania na forume mozete zvolit dialnicu.
25. feb 2013 o 13:36  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
serverka
fotoportrét
fotoportrét
serverka
 @cucuriedka ako ja tomu rozumiem lenze je mozne ze kebyze si vtedy v lavom pruhu stane sa ti to iste a jazdis uz len v pravom. Takze to neni moc argument o to viac ze si tym ospravedlnujes porusovanie predpisov. Bezdovodnou jazdou v lavom pruhu mozes ohrozovat svoj zivot ovela viac, vid ti 4ja v madarsku ktorych zmasakrovala ta kosicanka. Nikdy nevis kde co na teba ciha, otanes doma a spadne na teba sadrac emoticon.
25. feb 2013 o 13:40  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @serverka pravda, suhlasim. No keby spravili statistiku s tou divinou okolo D1, a D2.. tak su to smutne cisla. je pravda ze na hocikajeho ..uja narazis vsade...
25. feb 2013 o 13:45  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 ......takze co to tu mame : cyklista v jarku,zrazeny jelen,nejaky chrapun,odobraty vodicak a najnovsi vyskum kto je najlepsi sofer emoticon emoticon ...a taka to bola dobra tema......!!!
25. feb 2013 o 13:46  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @serverka PS ja som hovorila ze nejazdim v pravom pruhu, no nic som nehovorila o tom ze jazdim pomaly v strednom. Vacsinou ked sa ocitnem na dialnici, co je raz za stvrtrok, tak je kopa pomalych ci pomalsich aut v pravom pruhu a nema zmysel sa tam ani radit. ale to uz je o slovickareni, tak to nechajme tak.
25. feb 2013 o 13:47  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
serverka
fotoportrét
fotoportrét
serverka
 @martinx123 nemam nic proti rychlosti aut - ako som uz pisala kazdy podla vlastnych schopnosti a moznosti, mam nieco voci bezdovodnej jazde v lavom pruhu, druha cast tej cesty je uz v pohode, kanaly su v lavom pruhu takze v pravom sa da jazdit uplne v pohode.
Ja cestarom dohovorit nemam ako ti ma maju nahaku. Avsak taka osveta o tom ze vlavo sa bezdovodne nejazdi moze pomoct emoticon.
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @foxo ved to je to co tu temu okorenuje, nebyt nas tak tu uz nikto asi nepise.
fotoportrét
fotoportrét
mateja9
Registrovala sa 22. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 43 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
mateja9
Registrovala sa 22. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 43 príspevkov. Okres Bratislava.
 prosim vas o radu, zvazujeme financovat auto na sk leasing, ako v sucasnosti reaguju pani na finanzamte v eisenstadte na leasovane auta, staci zaplatit nova steuer? mate niekto cerstvu skusenost?
25. feb 2013 o 13:48  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @serverka lol ale na 50 metrov nepojdes naspat do praveho, ked sa potom tie cesty zlucuju, ci? (teraz hovorim o smere z BA do AT, aby sme sa nepochopili zle).
25. feb 2013 o 13:49  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @serverka PS viem ze to myslis dobre, a principialne mas pravdu emoticon ale tych par metrov medzi nadjazdom a zlucovanim ciest je skor viac o principe nez o rieseni problemu.
25. feb 2013 o 13:50  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @mateja9 doplatit nova dan a cestnu dan myslim, ale este nech ti to radsej niekto potvrdi.
25. feb 2013 o 13:51  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
serverka
fotoportrét
fotoportrét
serverka
 @cucuriedka tak to ja teda ver tomu ze idem, aj ked obehnem auto az hore na kopci tak sa stale vratim doprava a az pred koncom sa preradujem dolava ako mi to hovoria znacky, ze konci pravy pruh.
Pisala som ze mna rozculuju bezdovodni v lavom pruhu asi preto sa ja preradzujem stale spat nech ja nerozculujem inych emoticon.
25. feb 2013 o 13:52  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @serverka emoticon ani ked pred tebou a ani za tebou nikto nejde? emoticon
25. feb 2013 o 13:54  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @serverka prepac, nedalo mi, je to mile emoticon
25. feb 2013 o 13:54  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
serverka
fotoportrét
fotoportrét
serverka
 @cucuriedka ked predomnou ani za mnou nikto nejde tak som vpravo takze vtedy nie je dovod preradovat sa emoticon.

Ale co ma minule soklo boli fizli ktori sli cely cas vlavom pruhu a tam ako je z protismeru odbocka na dialnicu si to sikli cez 2 plne ciary a zisli aj oni dole na dialnicu. Som sa nestacila cudovat ze ako moze byt niekto az takto drzy a arogantny. emoticon
25. feb 2013 o 13:55  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mateja9
fotoportrét
fotoportrét
mateja9
 @cucuriedka dakujem, nova a cestna dan nie je jedno a to iste?
volala som na hotline finanzamtu, ujo opakoval stale dookola, ze auto bude treba prehlasit do at, ale po mojich argumentoch, ze bude na leasing a tym padom na leas. firmu mi odporucil ist osobne so vsetkymi papiermi na finanzamt sa popytat... preto sa pytam vas, ci ma niekto konkretnu cerstvu skusenost s platenim za leasovane auto. dakujem vopred!
25. feb 2013 o 13:56  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @serverka to som uz videla viackrat, nie sice fizlov, ale asi Petrzalcania si tak kratia cestu smer Lafranconi...
25. feb 2013 o 13:58  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @mateja9 NoVA dan je registracna dan, plati sa raz pri zapise auta po prvy krat v registri. Cestna dan sa plati kazdy rok a v AT je sucastou poistky.
25. feb 2013 o 13:58  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @mateja9 ja osobne nemam tu skusenost, ale uz tu niekto pisal presne rovnaku situaciu. Tak ti mozno poradia lepsie, ale podla mna zostane auto na SVK SPZtkach, iba sa zaplatia tieto dve veci.
25. feb 2013 o 14:00  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.