Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@slummdog Dik za info ja som dnes kupil sol V GPR 25kg za 8,40 a este som dostal zlavu 10% za platbu v hotovosti nie je to sice od BWT ale je to to iste, len nechapem ze od novembra som 2x dosypal po 8kg a teraz som dal 25kg,a ty za rok aj nieco iba 2x, sice neviem kolko kg balenie, ale zjavne nemam v OK tu upravovnu vody
Profilova fotka
AAAA aby som nezabudol pre iných GPR predavaju potravinarske stroje a aj sol su na Rybničnej to je za Račou vedla byvalej BEZky
@hofi22 my sme mali tie 25kg balenia, aby som upresnila
@susi206 vdaka za info. Mate sikovneho manzela.
Profilova fotka
All: nehladate niekto spolocnika na ranne cesty autom, ktory by prispel na cestu? Robim blizko kamenneho nam. (tesco, kyjev) v starom meste, 8.00-16.00. Stacilo by to jednosmerne do prace.
Ahoj , mala bi Som jednu otazku .s manzelom uvazujeme nad kùpou domu vo vieden a okolie.aj Som sa v jednej stavebnej firmeLandhaus informovala kolko bi Nas taky dom aj so splatkami na mesiac vyšiel a vraj na takych 1000€ mesačne aj s Nebenkosten+ elektrina .mne sa tá cena vidí bit prijatelna Lebo aj v terajšom Byte platíme vyše 900€.mate niekto z vàs skusenosti s kùpou domu na splatky napr.od stavebnej firmi Famosa Haus,Landhaus,Lehner-trompeter alebo inej stavebnej firmi?vyšlo bi nàs to naozaj len na takych 1000 € alebo viac ,moze v tom bit neaky hácik ? Pozerala Som na internete Ale ja Som našla len ceny domu dakujem za odpoved :)
......tak si to zhrnme:dom vo Viedni...pozemok......splatky.....vsetky sluzby a 1000 euro :-o A v ktorej zazracnej krajine to je ?!?!? 8-) Ideme do toho!!!
@foxo :)))))) Tak je to vieden a okolie však pozri Famosahau.at alebo Landhaus.at Však ale kto vie či to je pravda alebo nie
Ahojte, prosim Vas viete mi niekto poradit ako to je nakoniec s registraciou auta v Rakusku. Auto je na leasing, slovenska leasingovka nepovoli prepis. Co treba spravit? Dakujem velmi pekne.
@memo17 bolo to uz pisane viackrat v diskusii Treba zaplatit NOVA dan a registrovat sa na platbu cestnej dane. Samotny prepis znaciek nie je v pripade leasingu potrebny, nakolko ho leasingovka nepovoli. FA bude mat dane zaplatene a to je jedine, co ich zaujima. Netrapi ich, ze nebudes prispievat rakuskym poistovniam.
@slummdog Dakujem velmi pekne, preklikaval som sa ale nenasiel som tu odpoved.
Profilova fotka
@slummdog Ja som tiez este nezaplatil NOVA, viem ze sa to individualne vypocitava podla parametrov auta, ale kolko to tak cca v priemere vychadza? A nevies pls. ako to je ked na jednu domacnost (tzn. jednu adresu trvaleho bydliska v AT) prisluchaju dve auta? Treba platit NOVA dvakrat, alebo staci raz? Dik :)
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@el_flamingo NoVA sa musi platit za kazde auto, je to ako registracna dan, rovnako ako na SVK, takze ci uz ste rodina alebo nie a mate 2 auta, tak aj 2x NoVA dan treba platit. No a nova v priemere? za 12 rocne auto, s nizkym vykonom a super emisiami nemusis platit nic, a za super drahe vykonne auto zase kopu penazi... neda sa to zpriemerovat.
ja som si akurat bol nahlasit aj bicykel, lebo mi ho policajti uz 3x nafotili rano pred bytovkou, nedalo sa z toho vykrutit, nastastie Nova steuer som neplatil, lebo nemam ziadne emisie, technicka kontrola tiez dopadla v pohode, len mi museli vycentrovat osmicku na jednom kolese, ale na Radsteuer ma vykesovali 50 eurami, lebo ze nemozem takto zadarmo sa bicyklovat po rakuskych polnych cestach v okoli SFS :-o
Profilova fotka
@mareko4 pozor pozor :) emisie CO mas, dokonca dvojnasobne, lebo su to emisie CO2!
@el_flamingo no podla stanoviska FA, ak ide o sukromne vozidlo, tak za kazde treba NOVA dan zaplatit, ak o firemne, bolo nam viackrat povedane, ze vtedy sa zaplati NOVA len za jedno z aut, hoci aj 10 by si vo firme mal. Na druhej strane potvrdenie za zaplatenie NOVA dane nevystavia na firmu registrovanu mimo AT, nakolko sa tvaria, ze dan hradis ako sukromna osoba, ktora vozidlo vyuziva na prepravu domov do AT. Je to take nejasne, ale tolko k postu aut a poctu NOVA. Sumu ti vyrataju podla technicaku, najviac ju ovplyvnuju emisie. Nie je pravda, ze cim novsie a silnejsie auto, tak bude NOVA vyssia. Uz som pocula, ze ludia za mercedesy zaplatili NOVA okolo 300-600eur, pricom za auta menej luxusnych znaciek to vychadzalo okolo 700-900 eur. Pokial ide o auto, ktore ma vek do 6mes, tak to posudzuju ako uplne nove, cize rata sa to z akoby predajnej auktualnej ceny daneho vozidla v AT, to si vies tusim aj v cennikoch pozriet rovno, kolko percent z ceny sa plati ako NOVA. Tam sa na emisie pri kalkulacii nepozera. A bol tu speci funny pripad rieseny pred rokom, kde od @kvetinkaseveru tusim pozadovali aj uhradu DPH, kedze mali auto do 6mes a natahovali sa s Finanzministerium na zamedzeni dvojiteho zdanenia.
Ahojte, neviete nahodou, komu patri tento pes? Minimalne 2x tyzdenne sa nam potuluje po zahrade na Steinfeldsiedlung v Kittsee. Prepcha sa cez zahradnu branku, vyspini sa ide dalej (na dalsiu zahradu)... bola by som rada, keby si majitel spravil poriadok. Upratovat po cudzom psovi na vlastnej zahrade ma fakt nebavi. Vdaka.
Profilova fotka
@cmucko Ta druha fotka je dobra.... Taka v akcii!
to bude iste @foxo -v foxterier, viditelne mu asi nedava jest a na zimu ho stihol vystrihat na kozu :-D chudak, vyzera dost taky vyhladovany...
Profilova fotka
Pes je vychudnuty :) Inak, andulky by neboli? :) Alebo rybky :) O tie by som zaujem mal :)
Profilova fotka
no o tych psoch... ehm... prechadzka od billy k skole... po chodniku s kocikom a jednym dietatom... no mam chut nafotit vsetkych 30 ho....en o ktore sme bud skoro zakopli, stupili ci presli kocikom... asi dam loto, to mi chcel osud naznacit ked som do jedneho stupila? ]-( alebo odfotim, a urobim kolaz a poslem starostke ze co s tym teda budu robit...
@cmucko Ahojte, my mame rovnaky problem, akurat, ze minule nam tento psik vliezol cez branku dnu na pozemok, ked tam bol aj nas pes a bohvie ako sa z toho netesil. Za pripadne napadnutie a uhryznutia nerucim. Myslim, ze je to pes Giacomika - Zsoltiho. Tiez som uz viac krat bola svedkom toho ako tento psik spini okolie Steinfeldsiedlung a majitelov to ocividne nezaujima.
Prosíím vás, neviete o nejakom byte v Hainburgu alebo v jeho okolí. Ďakujeeem
Profilova fotka
@evinkasofinka Skus pozriet aj na internete: d7immo.at... Kazdopadne, druzstevne byty by nemali velmi ist cez realitky (aj ked neviem, ci to zakon zakazuje). Skusil by som priamo ist na majitela alebo druzstvo.
@mom3 Vies mi prosim povedat, kde zistim aktualne urokove sadzby hypotek v AT? Dakujem
@monasi v bankach
Profilova fotka
@monasi My sme zistovali priamo v bankach. Napr. V Raiffiesenbank nemaju fixovane urokove sadzby, ale kazde 3 mesiace sa prehodnocuje (preto moze byt aj velmi nizky). Samozrejme, s cim nizsim urokom sa zacne, tym lepsie. My sme zacali s 2,875%. Teraz mame 1,875%. samozrejme, ocakavame, ze to pojde aj hore, ale nepredpokladam, ze by malo byt nejakych 6-8%, mozno ani 5%. Dalsia moznost je ist cez rakuskeho financneho poradcu, ktory za teba najde najvyhodnejsi uver. My sme to zamietli, lebo moja zena v tom case bola na rodicovskej dovolenke a kvoli tomu chcel od nas este rucitela. Chceli sme to riesit bez neho. (Kto by sa niekomu zarucil svojim platom na 25 rokov??)
dnes som si spravil vylet na Bezirkshauptmannschaft koli cudzineckej policii, hned ma aj otocila, lebo vyplatne pasky a alebo pracovna zmluva nebolo po nemecky... asi som natrafil na zlu tetu, lebo co sa tu pisalo, nikto to doteraz nevyzadoval prelozene, stacilo to len priniest po slovensky a bolo
Profilova fotka
@mareko4 Od nas to chcela uz prvykrat krat prelozene, tak sme si to dali poprekladat. Druhy krat nas uz neotocila. Ale pracovne zmluvy sme nemuseli dokladat, stacilo jej potvrdenie o prijme. Plus mi bolo zvlastne, mozno sme prehliadli, ale chceli aj nutzungsvertrag (tusim to nikde nebolo spominane, ale ako vravim, mozno sa mylim a prehliadli sme to v papieroch).
@michala @mareko4 -nepytali ste sa nahodou kolko to trva kym to poslu?ja som tam bol dolozit prelozeny prijem a uz som bol v pocitaci.potom mi nieco povedala rychlou hatlaninou -zmohol som sa iba na jaa.a isiel spokojny prec.co chcela neviem.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?