Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mareko4 ...napr. v nasej kocikarni sa uz da zaparkovat aj lodicka. 8-) Hlavne po dazdi,tak je to kvalitne urobene,presne ako v tej reklame "kvalitna rakuska robota"Hlavne tie kocikarne su fakt vymakane do posledneho detailu. :-p
Profilova fotka
@foxo pozri tu nasu abstelraum co mame my, a zdielame ju s dalsimi 4 domami zabral iba jeden sused, my tam ledva nieco vopchame. A to tam dal obrovsky stary spinavy dvojmatrac... a pevne pochybujem ze sa nan este niekedy zvali.. a podobne veci... sa mi to zda bezohladne trocha voci ostatnym. tiez rakusak.
@cucuriedka nepochopil ze to je iba na bicykle a kociky?
Profilova fotka
Sused to asi ponal tak, ze niekto lezi v kociku, iny na matraci.
Ludia, zamykajte vchodove dvere a sledujte kto sa nam tu potuluje!!! Okolo osmej vecer som postrehol, ze mam pootvorene dvere do bytu, co som si nevedel vysvetlit, lebo sa mi take nieco este nestalo, okolo desiatej ma skoro porazilo, ked som v bunde, ktora visela pri dverach nenasiel penazenku s celym mojim zivotom - OP, VP, Tech.P, kreditky, karta ZP,..... Uz som sa psychycky pripravoval na min. tri dni dovolenky kvoli nekonecnym vybavovackam, ked zrazu po polnoci zazvonila policajna hliadka s mojim OP v ruke, ze zadrzala typka (nejaky Milan Takac) s penazenkou s dokladmi na moje meno. Siel som teda s nimi na stanicu, spisat protokol. Za tu hodinu, co som tam sedel, priviedli hliadky dalsich dvoch (slovakov), s ktorych sa len tak sypali baterky, noze, sperhaky, univerzalne kluce vsetkych moznych typov,.... Takze vyzera to tak, ze okrem pristupovej cesty bude dalsou velkou temou bezpecnost. Ja si v kazdom pripade este dnes kupim nejaky kvalitny zamok a dam zvonka gulu, nech si v ebsg myslia co chcu.
Profilova fotka
@susi206 ale kde, ma tam este aj nejaky stavebny material a kadeco ine
Profilova fotka
@martino1111 kokso to nemyslis vazne! no ale uprimne neprekvapuje ma ze slovaci :-( a co boli zac? fetaci? cigani? ci iba remeslo mali ze kmini? odkial boli?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@martino1111 preco si rovno nekupis bezpecnostne dvere? ja som to presne koli tomu menil, koli tymto najazdom, som si nedal standard, ale radsej doplatim par stovak a mam pokoj. plus mas na to dotaciu. a minule som sa o tom bavil s @mistr307 ze treba nejaku "obet", ktoru vykradnu, aby sa tym ebsg zacala zaoberat vazne, ale som si nemyslel, ze to bude tak skoro. treba to urgentne riesit, bezpecnost sa tyka nas vsetkych, nech tam daju kamery, oni maju na to peniaze. ale do toho sa musime viaceri obut, jeden clovek nic nezmoze...
@mareko4 Ja som za, treba s EBSG riesit vsetko co nie je v poriadku a najlepsie masovo. @ martin1111 - posielal si tento pripad uz aj na EBSG? Keby trebalo pomoct s nemcinou, alebo aspon podpis odovzdat, tak sa rad zastavim. @ all - dufam, ze aj osttani co su na tomto fore sa pridaju, moze sa poslat mail zo vsetkymi na kopii a budeme na nich tlacit ked nebudu odpisovat. Dalej by bolo treba riesit aj nedostatky s riesenim odtekania vody z ciest napr, co dokoncili cestu medzi RH1 az RH 11 a tou prvou najvacsou Stiege, tak co bol tento tyzden taky zlievak, polka cesty bola dost dlho pod vodou, uplne jazierko, a nie a nie to odtiect. Nejak to nedoriesili absolutne a pri dlhsom dazdi moze zatopit uplne cleu cestu a bude neperejazdna. Ocakavam nieco podobne aj v dalsich usekoch cesty. Rad to spisem a poslem na EBSG, dajte mi kludne vediet cez IM ak sa chcete pridat do mailu.
@slummdog ja som uz doris pisal, potreboval som nejaky cover mat keby sa nieco stalo. ako toto neni vobec sranda, vypacia ti dvere, prekvapis ho na chodbe, on sa zlakne, moze ta v panike bodnut alebo tvoje dieta a potom uz bude pozde... rozhodne to treba riesit, ale vsetci aby sli do toho. ja sa budem na to pytat na odozdavke bytu co budem mat za par tyzdnov...
Článok sa načítava...
@cucuriedka .......cucoriedka,cucoriedka,boli to predca fetacky cigani zo slovenska, povolanim kriminalnici ! :-p
@martino1111 dobre tomu rozumiem, ty si nemal zamknute dvere?
@all: Bol v maskacoch, mlady, vystrihany ako kosovsky albanec. Typek, akych su v Petrzke po zotmeni plne ulice. "De jure" s tym moc robit nemozem - v mojej vypovedi je to klasifikovane ako Verdacht - podozrenie na skutok, a na tom sa ani nic nezmeni, jedine ze by sa k tomu priznal, alebo keby som mu tu paprcu do tych dveri privrel. Bez dokazov nemozem nikoho obvinit. Tvrdil, ze penazenku nasiel na namesti ako je kostol, ja som ale povedal, ze som tam nebol, takze chlapcisko bude mat co vysvetlovat. Inak niesu to ludia, co by nieco rozbijali, telesne nevyzerali na nasilnikov, podla naradia su to asi zrucni "remeselnici", mozno aj zo stavby, ale to si mozme len mysliet.. Ked pridem z prace, tak hned nezamykam, az ked idem spat. Nikdy by ma nenapadlo, ze niekto moze mat tolko odvahy, ze v tichosti vlezie do Stiege a este si aj otvori dvere - a to vsetko vecer, ked vacsina ludi je doma ! Teraz to uz viem(e). V piatok pridu policajti pozriet, ako to s bezpecnostou na SFS vyzera, ak budem mat od nich nieco v ruke, tak urcite to pojde obratom na ebsg.
...pochopil uz niekto,preco mame klucky zvonka :-( ja som na to este neprisiel!?! =-)
Ahojte, po dlhsej dobe prispievam do tejto temy... Predavame 3-izbovy byt na Landstrasse/Kittsee s rozlohou 81m² + terasa 14m² + pivnica 14m². V byte zostava kuchynska linka so spotrebicmi, kupelnove skrinky a velky rolldor v spalni. Byt by bol volny zaciatkom 12/2012. V pripade zaujme ma prosim kontaktujte cez IP. Dakujem.
@bensam co to znamena "predavas" mas ho v osobnom vlastnicte ci len postupujes byt + podiel v druzstve ? (nemyslim si ze na Landstrasse su nejake byty v osobnom vlastnictve)
Profilova fotka
@bensam je to OSG bytik, nie?
@martinx123 zle som sa vyjadrila, ano jedna sa o druzstevny byt, nemame ho v osobnom vlastnictve @cucuriedka ano je to byt od druzstva OSG
@cucuriedka ...tak teraz uz podla fotky naozaj neviem ci si cucu...... alebo cuco...... ? :-) :-) :-) )))
@foxo ja zostavam pri cucoriedke, tiez som si nejak nevsimol, ze tam je cucu... :-o
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
ze o com?
Profilova fotka
@mareko4 @foxo :-o :-D :-D :-D dobre cuco nikdy nie je zle :-p
Profilova fotka
ozaj a co to tu bol za prispevok ze ho zmazali? som to nepostrehla =-)
@martino1111 Tak touto spravou si ma teda riadne dorazil... :-( Takuto kriminalitu sme nemali ani v Petrzalke, a to som tam stravila vacsinu zivota. Som myslela, ze v akej pohode si tu budeme nazivat a teraz mam pocit, akoby sa tu na nas zamerali. Velmi smutne...v pripade eskalacie na EBSG, mozete so mnou pocitat. Nech oni vymyslia, ako nas ochranit. Resp. asi aj na obec by to malo ist, som si nemyslela, ze tu je taka vysoka kriminalita. To by som sa sem ani nebola stahovala...
@kvetinkaseveru hlavu hore :). vyriesi sa to
@kvetinkaseveru popravde, uz som dnes doris pisal. potreboval som nejaky "cover", keby sa nieco stalo, ze o tom vedeli. kriminalita inac stupla o 200-300%, ved nemali problem na prave poludnie prepadnut to zlatnictvo v centre. toto sa bude musiet poriesit, tu uz konci kazda sranda.
@mareko4 Tak ti poviem, isli sme sem za pokojnym zivotom. Nechcela som mat kopec zamkou na kazdych dverach, mreze na oknach, kamery na chodbach a detektory pohybu v kazdej izbe. Uz dost ze vchod je nutne zamykat a pre kazdu navstevu chodit. Uz ked sa niekto vlamoval do vchodu bolo to nanic, ale vojst niekomu do bytu ked je doma, to uz je fakt no comment... pevne verim, ako aj @bublifukk napisal, ze sa to zlepsi... je dolezite, aby sa o tom hovorilo a ludia si davali pozor. Hlavne pravidlo - poznaj svojich susedov :-) a nepustat cudzich do vchodu.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?