Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mistr307 michal, ja asi tiez do toho pojdem, je to najlepsia cena k rychlosti a k uploadu. aj ked tie 3 mesiace zadara su vyuctovane v instalacnom poplatku...
Profilova fotka
@mareko4 @cyan @el_flamingo Ohladom instalacneho poplatku, videli sme tam nejaky selbstinstalation, nepytal sa na to niekto? Nakolko je to po telefonnej linke, tak je potrebne iba zapojit frekvencnu vyhybku a to by malo byt vsetko (samozrejme, ak su pripojene telefonne linky v bytoch).
Profilova fotka
@michala.s Instalacny poplatok ti pride do prvej faktury, a potom raz rocne sa mimo uctov za internet plati nejaky poplatok za zariadenie, neviem presne kolko to je, tusim okolo 25 ecok? To selbstinstallation neviem co ma znamenat, mne to prisiel namontovat chlapik z A1, na chodbe zaktivoval vlakno, v byte mi ho vytiahol a pripojil modem. Vtipne bolo, ze som si myslel, ze to bude pri satelitnej zasuvke, a ono som to mal hned pri vchodovych dverach rovno za botnikom, ale v pohode, wifi mam full signal v celom byte aj na balkone, a zvysok taham cez elektricke zasuvky, cize ethernetove pripojenie do zariadeni co som meral je takmer bez straty. Jedine na co by som este upozornil je, zistit si adresu modemu, lebo manual som ja osobne nedostal a musel som si krvopotne najst na nete ako sa dostanem do modemu pre nastavenie hesla wifi a zvysnych parametrov. Cize monter nech nezabudne nechat adresu, login a heslo k modemu, ten co mi to prisiel namontovat po anglicky nerozumel ani makke f :)
Profilova fotka
@cyan diki moc za objasnenie, hlavne co sa tyka logotherm boxu:) mam to tam presne nastavene ako pises. Len mi to proste nefunguje. Zajtra okolo obeda planujem odchytit ludi z Pinetz, ktori zrovna montuju a nastavuju tieto srandy vo vedlajsej novostavbe, tak snad sa mi to podari a problem sa vyriesi. Este som si inak vsimol v logotherm boxe take nastavenie ze "Loop", je to na tom dipleji ked stlacim sipku dole, a to mam na hodnotu 0, snad je to dobre...
@cyan ....ja uz som z tych gombikov uplny magor 8-( ja uz som tocil snad zo vsetkym/myslim podlahovku/a stale mi to poriadne nekuri,mam pocit,ze mi hovorili,ze sa to nastavuje s cervenymi ale su tam aj modre :-o tak babo /cyan/rad ! :-p JA CHCEM RADIATOR !!!!!!!!!!! s normalnym koleckom do r..i !
....zatial co tu v robote fnukam nad nestastnou podlahovkou :-p manzelka odchytila jedneho montera a ten nam to nastavil,vynadal a poucil ako to mame pouzivat.Jeho verdikt bol, nicoho sa uz nechytat,radcej zavolat a pridu to zadara pozriet a nastavit!!!A modre sa nemaju babrat.! :-N Som zvedavy ako to teraz pojde.A aby som nezabudol, nekupi niekto fungl nove radiatori,dam ich lacno.??? :-) 8-)ha ha ha .........
@all byvajuci na SFS Tak uz som si povedala dost bolo srandy a napisala na Gemeinde, ze kde je cesta. Sehr geehrte xy! Die Straße wird bis ca. Ende März 2012 komplett fertig gestellt sein, wie auch der Gehsteig und die Straßenbeleuchtung. Die Planung der Straße sieht verschiedene Etappen vor, und der Baufortschritt richtet sich nach diesen Etappen. Was die Einbindung in die Berger Straße betrifft, so war dies ein Problem, wegen des steilen Anfahrwinkels (Berger Straße in die Steinfeldsiedlung). Deswegen hat auch hier die Planung länger gedauert, und das Land ist dabei auch involviert. Aber wie gesagt, Ende März 2013 soll alles komplett fertig sein. MfG Johann Zierhut Nazor nech si urobi kazdy sam :-(
a o pol hodinky na to prisla dalsia sprava :-D Sehr geehrte Frau xy! Soeben habe ich von unserem zuständigen Techniker noch folgen Auskunft bekommen: Die Einbindung in die Berger Straße wird voraussichtlich (witterungsabhängig) nächste Woche asphaltiert. Grund für die Verzögerung: Da es sich hierbei um eine Einmündung in eine Landesstraße handelt, muss die Behörde (Straßenbauabteilung) vor der Asphaltierung die hergestellten Randsteine (Radien, Höhen, usw.) und Gefälleverhältnisse abnehmen. Dies ist mittlerweile erfolgt. Somit kann nächste Woche asphaltiert werden. Dies bedeutet jedoch nicht, dass dann die Straße bereits benützt werden kann, da nach Fertigstellung noch Bodenmarkierungen notwendig sind, und wieder eine Freigabe erfolgen muss! MfG Johann Zierhut pre menej nemecky zdatnych - vyzera to ze cestu vyasfaltuju buduci tyzden a ked osadia zvysle a napisu vodorovne dopravne znacky a prebehne kolaudacia, budeme mat cestuuuuu 8-)
@kvetinkaseveru super, tesime sa, ten marec 2012 ma zmiatol uplne najviac :-D
super super, vdaka za angazovanie ;) precital som prvy mail, potom druhy, a vysledny pocit? Pan Zierhut o tom dokonceni/terminoch nemal ani sajnu...
Profilova fotka
no a zase su vianockyyyyy :-D :-D :-D i ked som sklamana ze dzem nedorazil |-|
@cucuriedka presne som si na teba spomenula, ze si vravela, ze dzem bol super....
Článok sa načítava...
vivat starostke mame zajtra ranajky aj ked sme nesithli bilu :))))))
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan tak diky za info, ale nema niekto skusenosti s takym niecim ako spolocny ucet, ze obidvaja manzelia maju rovnocenny pristup k nemu, lebo davat dva ucty sa mi nechce, a chcem aby sme obaja mohli nakladat s tym uctom.. diky
Profilova fotka
@rado9999 skusenost nemam, ale chod sa spytat do sparkasse, robi tam taka mila slovenka, blondynka a vsetko ti ochotne vysvetli.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan zial nie :-S ale madarsky! :-D
Selbstbewusst geht die Bürgermeisterin von der SPÖ in Kittsee, Gabriele Nabinger, ins Rennen: "Ich erwarte mir, dass ich gewinne. Keine Frage. Ich habe Projekte begonnen, die ich fertig machen möchte." Gute Chancen rechnet sich aber auch Franz Buchta von der ÖVP ob seiner "langjährigen politischen Gemeindeerfahrung" aus. Im Oktober erhielt Nabinger 41,14 % der Stimmen, Buchta 35,25 %. Den Urnengang können Wähler von 8 bis 15 Uhr erledigen.
Profilova fotka
@cyan Pokial viem, tak Horvath hovori aj po anglicky.
Profilova fotka
@rado9999 Ja som si vybavil ucet v Sparkasse v Hainburgu u pani Mag. Eva Zatko, Tel. Nr. 050100 23248 (predtym pracovala v Sparkasse v Kittsee). Zradili sme (s manzelkou) jeden ucet kde jeden je hlavny vlastnik uctu a druhy je disponent (ma rovnake prava na ucet, okrem jeho zrusenia) a je mozne si doobjednat si aj druhu kartu za poplatok (priblizne 20€ za rok).
@kvetinkaseveru vdaka :)
@all chcem sa opytat-kedy odchadzaju eurace z uctu za najomne,elektriku ... dakujem
@cyan ..ano od pinetza,ze teraz robia v RH-ckach a tento vedel po nemecky inac sami madar a nejaky chorvati. :-) Zena vie aj a aj,takze ich lahko prehovorila a isli sa na to pozriet. :-) Takze kolko reci vies,tolko monterov oblbnes :-p Ja osobne by som pravdepodobne mozno oblbol nejakeho zahoraka aj to neni iste. :-oA podlahovka ide zatial fasa!
ahojte..chcela som sa len opýtať, povinnosť nahlásiť trvalý pobyt a s tým späté ostatné záležitosti vzniká odo dňa keď nám odovzdajú kľúče od bytu, alebo až keď sa skutočne nasťahujeme. S manželom si chceme najprv byt zariadiť a až potom sa sťahovať..ale to asi nikoho z úradov nezaujíma.že :-|
@mistr307 kolko platis za vedenie uctu ?
@martinasu ked sa nastahujes, ale zaroven tam mas limit na prihlasenie od ebsg/osg
@martinx123 tusim okolo tych 15 euro na 3 mesiace mi spominal. 14 euro a par halierov to tusim bolo.
@bublifukk mne odisli eura z uctu za elektrinu dnes rano...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?