Menu Forum

Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

(zamknutá)
7. feb 2014
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
fetak44
Registroval sa 12. apríla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 65 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
fetak44
 @all daval si niekto internet od B-net resp. po novom Kabelplus? kolko trvala instalacia od objednavky?
29. okt 2012 o 16:15  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
 @fetak44 ja si idem davat, v polke novembra maju dalsiu akciu...takze radsej pockaj. instalacia trva podla pripojenia...ak si das fiber, a neupozornis ich vopred, tak to musia urobit na 2x a potrva to aj dva tyzdne. ak len basic/speed, tak cca. do tyzdna to mas.
29. okt 2012 o 18:29  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
Registrovala sa 7. apríla 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 234 príspevkov. Má 35 priateľov.
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
Registrovala sa 7. apríla 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 234 príspevkov. Má 35 priateľov.
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
 @cyan Dik za info, toto aj mna zaujimalo, nakolko internet je pre nas zivotne dolezity emoticon

Neviete niekto, riesil s B-netom (kabelplus) aj zvysenie len uploadu? Ci by sa dal aj na niektorych zakladnych programoch zdvihnut upload aspon na 2 mbps?
29. okt 2012 o 18:36  •  zariaďuje byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @cyan vies nieco blizsie k tej akcii? je tam zlava na instalacny poplatok alebo na mesacne splatky?
29. okt 2012 o 20:27  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
 @mareko4 posledna akcia bola, taka, ze 4 mesiace si mal zdarma pri 18m viazanosti a ziaden instalacny poplatok.
@michala.s myslim, ze len upload zvysit u kabelplus asi nepojde. alternativne tam zostava a1 (inet+tel) teraz v akcii za 19.90/m + gigaspeed 30 (za 9.90/m) pre novych zakaznikov. Avsak je to xDSL...ak ti to nevadi a tv mas vyriesene cez satelit, tak to asi vystaci.
29. okt 2012 o 21:05  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
fetak44
fotoportrét
fotoportrét
fetak44
 @cyan ja som necakal s objednavkou, ale zato cakam na instalaciu emoticon
Objednal som 11.10. spominanu akciu 4mesiace zdarma a nulovy instalacny poplatok pri 18 mesacnej viazanosti furt nic...
29. okt 2012 o 22:42  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
Registrovala sa 28. decembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 296 príspevkov. Má 2 priateľov. Bratislava, Slovensko.
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
Registrovala sa 28. decembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 296 príspevkov. Má 2 priateľov. Bratislava, Slovensko.
 My sme zavolali, objednali, chlapik dosiel behom 2 dni, pri dvojrocnej viazanosti sme mali pol roka zadarmo.treba ich oslovit v nickeldorfe.
29. okt 2012 o 23:50  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
 @cyan Dik za tip, znie to zaujimavo, za 17,90+9,90 je to super cena za 30/4 mbps (hlavne ten upload, download nie je az tak dolezity). Dufam, ze to DSLko nemaju nejak moc agregovane, aspon nie na upload strane. Telka nam bohate cez satelit staci, sme zvyknuty na nemecke kanaly emoticon
30. okt 2012 o 00:26  •  zariaďuje byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
el_flamingo
Registroval sa 18. septembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 26 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
el_flamingo
Registroval sa 18. septembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 26 príspevkov. Okres Bratislava.
 Caute ludia, mam pls. jednu otazku. Tak ako vy vsetci ostatni mam v byte na SFS podlahove kurenie. Ked to "vypeckujem" na 25-28 stupnov, po 4-5 hodinach mam stale kosu jak svina. Mam to pokazene, alebo aj vam to tak super funguje? Ako rychlo sa vam zohreje byt? Akurat si idem kvoli tomu lahnut obaleny vo vrecovine s pletenymi svetrami a dufam, ze rano sa zobudim do vyhriateho bytu, a nie jak teraz s pocitom ze stanujem v himalajach. Thanx za odpoved
30. okt 2012 o 01:53  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
Registroval sa 21. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1673 príspevkov. Má 24 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
Registroval sa 21. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1673 príspevkov. Má 24 priateľov.
 @susi206 Kabelplus ma v Nickelsdorfe pobocku?
30. okt 2012 o 06:11  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
 @el_flamingo tak to budes musiet asi reklamovat, alebo ti do systemu prichadza prilis chladna voda. Skus sa pozriet na termostaticku hlavicu v logotherm boxe. ja mam na termostate 13C, a posledne dva dni sa cerpadlo pomaly ani nezaplo a v dome je pohoda. A urcite by som to svojvolne nezvysoval na take teploty, kedze to budes mat nedoplatok 1000+ EUR.
30. okt 2012 o 07:04  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
 @michala.s tazko povedat, otazne je ci urobili novy uzol pre SFS. Myslim, ze par ludi z prvej etapy si davalo A1. Treba brat do uvahy aj rozdielne FUPka.
30. okt 2012 o 07:14  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
Registroval sa 14. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 1261 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
Registroval sa 14. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 1261 príspevkov.
 ........upload,download,FUPka,DSLko,gigasped, emoticon jezisimaria o com to je ??????????Radcej ostanem pri lopate !
30. okt 2012 o 09:09  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1145 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1145 príspevkov.
 @cyan
@el_flamingo
Tiez by som sa rada nieco opytala. Kurime asi vyse tyzdna. Nechali sme to na optimalnej 20stup, lenze predtym nez sa takto vyrazne ochladilo to darmo bolo na 20tke par dni, ale v dome bolo pomerne chladno, akoby to vobec nekurilo, pritom predoslu zimu 20st aj stacilo. Tak sme to dali na 22,5 a do rana som sa zobudila, doma ako v saune, museli sme to okamzite stiahnut na 18st a aj vyvetrat, aby sa okna odrosili a dalo sa tu vydrzat. Potom asi den a pol tych 18stupnov stacilo, bolo akurat, ale opat po dalsom dni zacal byt dom vychladeny, dali sme to na 20 a zas rovnaka story, ze nestacilo, stale chlad aj z podlahy isiel. Tak zas 22stupnov a prisiel hic nenormalny.
Nerozumiem tomu, co to nejako aj centralne je regulovane kotlom, lebo niekedy ako by to nezareagovalo ani za cely den a potom pri zvyseni sa okamzite vykuri dom na saunu za 4-5h
Minuly rok vo februari, co boli najsilnejsie mrazy sme mali aj 22-23stupnov nastavene kvoli miminku, tak bolo tak akurat, niekto by povedal, ze stale trosku chladno, nedoplatok ani nevravim, strasne to spotrebu zvysilo.
Takze poprosim vysvetlit, ako to ovplyvnuje fakt, ze nemame vlastne kotle, ale je to centralne riesene, je tam nejake cidlo, ze sa kotol vypne pri istej vonkajsej teplote, ci ako?
30. okt 2012 o 09:39  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @cyan tak mal si pravdu, mozem ziadat od burgenlandu tu dotaciu na bezpecnostne dvere co som si dal sondernwunch od talosu, doris mi to potvrdila, 30% je nenavratna dotacia. normalne zacinam mat ten socializmus rad emoticon
30. okt 2012 o 10:50  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
 @mom3 ano. nejake elektro na hlavnej ulici to bolo.
30. okt 2012 o 16:16  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
 @mom3 http://www.elektrohorvath.at/AufgabenbereichFrameset.htm
myslim tu to bolo.
30. okt 2012 o 16:18  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
el_flamingo
fotoportrét
fotoportrét
el_flamingo
 @slummdog @cyan
Mne to nekuri vobec, mal som tam vodoinstalaterov, ktori mi montovali sprchovy kut a ostatne a nestal som nad nimi, co bola asi chyba, lebo zrejme nieco pokaslali. Druha varianta je, ze to mam pokazene. Chcem sa ale spytat, ovladanie na podlahovku nie je nijako prepojene s ovladanim rekuperacie, hej? Lebo XY stranok dozadu v diskusii niekto pisal, ze si vie nastavit presny casovy interval kedy sa mu ma spustit kurenie, co evidentne u mna v byte by zrejme bolo mozne iba na ovladaci k rekuperacii, len este som nestudoval manual, lebo neviem po nemecky cize si na to musim najst cas emoticon
Nahlasit chybu podlahovky by som mal druzstvu alebo niekomu inemu? Neviem ci to robil Pinetz alebo kto? Neviete nahodou?
30. okt 2012 o 16:43  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
el_flamingo
fotoportrét
fotoportrét
el_flamingo
 @michala.s
Ahoj, ja osobne ti odporucam A1. Tam nie je vobec o com uvazovat oproti kabelplus. Kabelplus je neuveritelne predrazeny, az sa vobec divim, ze si od nich vobec niekto berie net pokial ho chce pouzivat aj na ine ucely ako prezeranie stranok. Nech ta nemylia hodnoty rychlosti internetu, ktore uvadzaju v kbit/s. Ked si pozries A1 tu:
http://www.a1.net/internet/gigaspeed
...a prepocitas si ponuku na Mbit/s, krasny rozdiel. Ovela rychlejsi za nizsiu cenu. Ja osobne som u nich pred pol rokom este vychytil akcosku, ale podla mna aj teraz ten gigaspeed 30 je za tu cenu oproti Kabelplus jasna volba.
Ja osobne som mal problem jedine s objednavkou, lebo ja neviem po nemecky, a ich hotline ludia moc nerozumeli anglicky, ale do tyzdna od zaslania objednavky cez web som to mal nainstalovane. Veselo si neobmedzene stahujem, HD filmy v pohode plynulo prehravam priamo z netu na telke. Upload sa tiez da ked si nieco nahravam na web, cize len pre porovnanie podla mojho nazoru tolko... emoticon
30. okt 2012 o 16:57  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
 @el_flamingo Dik za tvoje skusenosti.
30. okt 2012 o 19:09  •  zariaďuje byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
 @susi206 Aha, Horvatha poznam. On je nieco ako Kuni v Kittsee, nie? Licencovany elektrikar...
30. okt 2012 o 19:56  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
 @el_flamingo A1 je aj kabel? Myslel som, ze v Kittsee bol dostupny len B-net...
30. okt 2012 o 19:57  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @mom3 Für den Standort 2421 Kittsee Steinfeldsiedlung sind diese Produkte für Sie verfügbar - A1 Festnetz-Internet bis zu 30 Mbit/s Bandbreite
30. okt 2012 o 20:10  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
rado9999
Registroval sa 17. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 63 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
rado9999
Registroval sa 17. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 63 príspevkov. Okres Bratislava.
 @foxo -ináč sa mi páči že ten kúsok od bergu nedokončili, to by este nevadilo, dalo by sa chodit z tej ulicky od Billy, ale tam dali naraziť tri tyče do zeme, aby náhodou ludia nechodili chlapikovi okolo tych jeho stajni. Krasne si s nas robia srandu.. Myslim ze ked to neotvoria, budeme tam musiet zacat robit nejake Drift preteky, rovinka je to pekná, a ked to clovek neubrzdi, tak su tam tie zvodidla :D
30. okt 2012 o 20:11  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
 @el_flamingo Rekuperacia a teplo (podlahovka) nie su priamo prepojene. Casovanie/programovanie kurenia, s aktualnym termostatom mozne nie je. Na tvojom mieste by som sa fakt pozrel do logotherm krabice, ci nemas nahodou termostaticku hlavicu nespravne nastavenu. Potom by som sa pozrel na modre ventily pri okruhoch, mozno ich mas stiahnute na minimum. A ak ani jedna vec nepomoze, tak treba kontaktovat EBSG. (vid. este odpoved pre slummdog)

@slummdog to co pises je skor typicke spravanie podlahovky. V logotherm boxe mas dve hlavice (primarnu a zmiesavaciu). Primarna je ochrana voci obareniu (myslim, ze je nastavena na 4.5/5 t.j. cca. 45C) a zmiesavacia (mala by byt nastavena na 2.5-3 t.j. 35-40 C; ano tie stupne su ine na kazdej hlavici a tato ma zakruzkovanu 3ku). Ta zmiesavacia reguluje vstupnu teplotu media do okruhov. Pod nou je aj male termostaticke cerpadlo, ktore sa zapina t.j. vhana teple medium do okruhov akonahle termostat registruje pokles teploty.

Aj ked som pisal, ze rekuperacia a podlahovka priamo spojene nie su, je tam predsa len jeden hacik. Aj na rekuperacii sa da nast. tzv. komfortna teplota (zvycajne 20C) a ta ovlyvnuje ako vymennikova stanica odovzdava teplo vonkajsiemu prostrediu. (teda ak mas v zime termostat na 23C, tak si prestav teplotu aj na ventilacii na 23C inak bude mas tepelne straty pri vymene izboveho vzduchu). Inac tie zarosene okna tomu fakt nerozumiem, mali ste odstavenu ventilaciu?

Ja by som sa fakt pozrel aj ako mate nastavene modre ventily na okruhoch a alternativne aj na termostaticku hlavicu (aj ked tu pozor, medium nemoze byt prilis horuce, inak riskujete poskodenie).

Moje vedomosti maju zaklad v pinpovych instrukciach, a empirickom testovani za posledne dni.
30. okt 2012 o 22:16  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
 @mareko4 hovorim, treba to sledovat dvere + alarmy, atd. na vsetko su dotacie
30. okt 2012 o 22:45  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
 @michala.s inac ja uz tiez fakt zvazujem to A1....akcia navyse: Gigaspeed - noch schnelleres Internet - ist bei Bestellung die ersten 3 Monate gratis und wir schenken Ihnen das Aktivierungsentgelt! jedine, ze instalacia stoji 70 EURo a je to xDSL. Ak kabelplus nebude mat zavratnu akciu, tak neviem neviem.
30. okt 2012 o 22:49  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mistr307
Registroval sa 4. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 46 príspevkov. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
fotoportrét
fotoportrét
mistr307
Registroval sa 4. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 46 príspevkov. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
 @cyan Ze by si zmenil nazor emoticon My sme si uz podali ziadost na 30 Mbit od A1 (v akcii za 29,80 + telefon). Nemali sme ziadny problem. Dnes sme volali ohladom terminu instalacie a najblizsi mozny instalacny je 13.11., tak este musime chvilku pockat.
30. okt 2012 o 23:14  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @mistr307 michal, ja asi tiez do toho pojdem, je to najlepsia cena k rychlosti a k uploadu. aj ked tie 3 mesiace zadara su vyuctovane v instalacnom poplatku...
30. okt 2012 o 23:55  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
 @mareko4 @cyan @el_flamingo Ohladom instalacneho poplatku, videli sme tam nejaky selbstinstalation, nepytal sa na to niekto? Nakolko je to po telefonnej linke, tak je potrebne iba zapojit frekvencnu vyhybku a to by malo byt vsetko (samozrejme, ak su pripojene telefonne linky v bytoch).
31. okt 2012 o 00:32  •  zariaďuje byt  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.