Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
......a teraz nenapadne prechadzam na obchodnu temu :-( kupil som TV zo zabudovanym sat prijimacom :-) a ten stary /polrocny/sat.prijimac /bez karty/ lacno predam |-| stara,ze vraj nemame na chleba,ci take nieco frflala,TAK SA SNAZIM O NEJAKE LOVE !!! 8-)P.S. a ked ma nasere predam aj .....!!!!
Profilova fotka
@foxo :-D :-D skus bazos.sk predas tam rychlejsie podla mna ;-)
Profilova fotka
mame tu prve vizualizacie :P http://reality.etrend.sk/komercne-neh...
@el_flamingo no uz len dufat ze povolia usek dialnice po kittsee zadarmo lebo ked nam toto vsetko bude chodit cez obec tak dakujem pekne
@serverka potom budeme mat hlavy v smutku :( ,co uz mozeme pomaly zacat mat,pretoze dialnica urcite spoplatnena bude :((
@bublifukk no ja som pocula ze je taka uvaha, a ze vraj aj jeden z tych 2 kadidatov co ostali do druheho kola to podporuje, ale nevylucujem ze to je sprava typu "jedna baba povedala" ;-). Ale tak ked to spravili madari tak snad aj rakusaci budu na tolko uvedomeli.
Profilova fotka
@serverka Aj usek od hranice po Bratislavu je spoplatneny...
Profilova fotka
@serverka Aj dialnicny usek od hranice po Bratislavu je spoplatneny... Takze by to asi muselo byt obojstranne.
Profilova fotka
@serverka Buchta je tusim za to riesenie
@mom3 no to by bolo najidealnejsie ale v to moc neverim, ze slovaci budu podporovat nakupnu politiku v zahranici ;-). Ale aj kebyze zrusia spoplatnenie len rakusania je vacsi predpoklad ze bezny bratislavcan ma sk dialnicnu znamku akoze ma at dialnicnu znamku. A myslim si ze aj ti co pojdu do pandorfu radsej pojdu dialnicou a nebudu sa nam premavat cez dedinu. Uz len aby Boh a poslanci ci starosta dali :)))).
@serverka no kazdopadne ja cakam hufy aut, ked to postavia. Potraviny su tam kvalitnejsie, rozdiel v cenach nie je az taky velky, nehovorim, ze nieco nebude drahsie... ale ja si radsej priplatim za kvalitu. Plus tusim DPH maju na dost tovaru 10%, dalej si mozes aj na pumpu natankovat, kde je urcite kvalitnejsi benzin ako na svk. Tie 2 km bez poplatku na rakuskej strane by tomu pomohlo, tomu ver - > a rovnako aj nam, nemusel by som sa trepat cez berg ;-)
Podla Buchtu, ktory to ma vo svojom programe je to ale troska komplikovanejsie: -> Parlament by musel schvalit -> musi suhlasit ASFINAG co spravuje dialnice Takze uvidime ... ale bez toho bude doprava katastrofalna ... neviem ci si to p. Rinalda uvedomil ked to podla letakov co nam dosli domov presadzoval.
Článok sa načítava...
@foxo aky tam mas dekodovaci modul? ja co mam samsung 8000 a ten modul skylink fialovy neviem rozchodit, vratil som ho a idem kupit iny.
@mareko4 no ja mam obe znamky a musim povedat ze ani raz som nesla cez dialnicu z ba do kittsee :). Uz skor idem cez staru jarovce hranicu ako cez dialnicu :).
@all zo SFS, Nemate niekto info o dokonceni tej cesty? Akoze chyba im par metrov pripojky a nie a nie to doklepnut :-) V pondelok skusim zavolat na Gemeinde, ale pre istotu sa pytam, ci sa niekto nebavil s robosmi. Este upozornenie pre tych co zvyknu stat na ceste medzi Stiege 4 a OSG. Uz je to oznacene fixnymi znackami zakaz zastavenia, tak sa prosim presunte niekde inde, lebo policajti sem zvyknu chodit a robit obhliadky. Usetrite na pokute ;-)
@serverka ja prave najviac nemam rad tu jarovecku cestu, rakusku dialnicnu este nemam, cize vitazi berg. ale koli spotrebe by som viac vyuzival dialnicu ako ist cez jarovce. vsetko zavisi od toho, kde clovek pracuje.
@kvetinkaseveru mam o tom nejake info, cesta bude, ale len ak gabika bude znova zvolena do uradu ;-) naschval to takto nechava, aby ju slovaci isli volit. jak nie, bude sa musiet stale chodit okolo windischa 8-)
@mareko4 Tak to dufam nemyslis vazne :-D
@kvetinkaseveru :-D 8-) :-D
Profilova fotka
popravde povedane, ja som neni nadseny, ze tu stavaju to nakupne centrum hned vedla nasich panelakov okrem toho, ze to zahusti dopravu, nevidim v tom ziaden prinos ked by som chcel byvat v nakupnom centre to som mohol v ba ostat byvat rakusku dialnicnu na auto mam, nie je to blizsie, ale v noci je ta dialnica bezpecnejsia ako ist cez berg ta cesta je tam dost uzka, staci ked tam nejake zviera vybehne a je vymalovane a ti sebevrahovia co tade chodia na bicykloch tak to je kapitola sama o sebe si nevedia najst kade ide cyklotrasa?
@pinpo taktiez som v kategorii tych co nie su nadseni tym nakupnym centrom. Cyklistov totalne nechapem, najma tych co idu od kruhaca po hranicu po ceste miesto toho aby boli na tom cyklistickom ktory je subezne s cestou ]-(.
@udernik ...tusim Zebra sa vola,teraz presne neviem/som v robote/ :-) Technik co mi instaloval TV hovoril,ze je to ten lepsi model,nemal som s nim ziadne problemi,ale prve instalovnie ma stalo desat rokov zo zivota :-p /zlata kablovka !!!/Ma este zaruku rok a pol,novy 120 euri |-| vcul 50 euri. 8-)
otazka ohladom zimnych pnue - su v rakusku povinne od 1.novembra bez ohladu na pocasie alebo su povinne len ked su zimne podmienky (sneh, namrza, lad...) ???
Profilova fotka
@mareko4 Pokial viem, tak bez ohladu na pocasie.
Profilova fotka
@mareko4 no povinne nie su... ale odporucane su od 1. novembra... zakon je tak nejasne napisany... no ked sa nieco stane, a mas letne pneu... tak vinu nesies ty.
Mam info ako cucuriedka...
vdaka za info, cize najlepsie je prezut, lebo keby napadol sneh, tak isto sa tam vyroja policajti a budu kontrolovat pneu...
@mareko4 ja som sa pred rokom pytala kolegov rakusakov a povedali ze od 1.novembra ak su na to zimne podmienky, t.j. suvisla vrstva snehu alebo namraza. Potvrdil mi to aj kolega slovak podla info zo stranky http://www.oeamtc.at/. Ja po nemecky neviem takze mi neostava nic ine len verit im :).
Profilova fotka
ono co povinne je alebo nie je asi jedno, ked sa jedna o bezpecnost tak radsej prezut nech uz zakon hovori ze sa odporuca alebo prikazuje... a tohorcny prvy sneh nam to skor potvrdil ze lepsie prezut skor ako potom na letnych balansovat na ceste.
....kde bolo tam bolo,kde sa voda nepila iba marhulovica,zila na zamku/gemainde/pysna princezna,ktoru starostkou volali.Raz,bolo to tusim pred volbami jej radcovia/pochlebovaci/ poradili aby za vsetky dukaty/eura/ dala upiect VIANOCKY a tie pouzila proti dvojhlavemu drakovi, ktory sa volal BUCHTA z RINALDOVIEC. 8-( Ale ako to uz mile deticky byva,vianocky sa zozrali,volby posrali,peniazky minuli a neni toho boha ,co by zaplatil ten kusok cesty co .......ale vlastne dalej to uz vsetci poznate ..................?!?! :-p

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?