Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mareko4 uz odovzdavali? Ved na reklamacie maju casu a casu. pri odovzdavani dostanu papier, kde spisu vsetky namietky a potrebne opravy a poslu druzstvu.
@mareko4 my sme boli dnes na obhliadke našli sme nejaké chyby, napr zatečená podlaha, tak verím že to do týždňa dajú do poriadku a okno sa nedalo otvoriť na vetranie a nejaké kozmetické vady treba dať premaľovať asi tak
Ja som nasiel sutre, miestami vela, cize to skuste reklamovat. Az polozia koberec bude neskoro ;-)
@zahna12 tusim sme sa aj pozdravili rano, isiel som pozriet kolegu do RH16ky, stali ste pred domom. ja tiez nahanam nejake veci, naposledy som si nasiel prerazenu strechu nad balkonom co osadzali tie sklenene tabule nad vrchny byt nado mnou, nedali to kolmo, ale sikmo a teraz jak stojim na balkone a pozriem hore, mam tam taku dieru...tak som hned siel za poliertom, nech to poriesi.
@slummdog ja to riesim za pochodu... pridem do kupelky, osadili mi vyvod na sprchovu hadicu, ktoru som ja nechcel mat v sprche. bola sice jedna objednana, ale na vanu. je to pekne aj v obrazkoch zakkreslene, co som pinetzovi posielal. cize chyba je na ich strane. teraz im navrhnem 2 riesenia : objednaju si dlazdice z talianska, vysekaju osadene dlazdice, kde mozu prasknut vsetky na stene, lebo uz to je osparovane, nasadia nove a daju to do stavu, ako to bolo objednane. Alebo mi daju zadarmo tu sprchovaciu hadicu v hodnote 100-150 euro... myslim, ze si vyberu moznost B
Profilova fotka
Ahojte, riesilo sa tu niekde na tychto strankach, ako je to s autom na SK znackach, ktore patri leasingovej spolocnosti? Nejako neviem najst info okolo tohoto.....
Ahojte bol by niekto tak láskavý a dal mi kontakt na firmu o žaluziami??? Ďakuem
@bluebora treba kliknut hore na "Forum", zadat do vyhladavania Leasing znacky a vyhodi to asi 4 stranky, kde sa o tom diskutuje...
@zahna12 zaluzie= www.valetta.at
@mareko4 aj mi sme mali obhliadku, architekt lietal po dome a len rozmachoval rukami a maliar behal za nim s kyblikom s farbou a opravoval male chybicky na stenach a zarubniach, v satniku nam zabudli komplet zamalovat strop a jedno okno vychadzalo z pantov. Inac sme boli celkom spokojni. Skoda, ze to nebolo este vycistene a chybali klucky na dverach. V piatok sa ma asfaltovat cesta k vchodu do domu a na buduci tyzden budu davat travnik. Poobede tam davali kryty na kontajneri a namontovali aj postove schranky. Dostali sme skolenie o rekuperacii a kureni a to by bolo asi tak vsetko...
Ahojte, vsimla som si, ze niekto v Stiege 4, byt 9 (horne poschodie s balkonom na OSG) ma na balkone markizu. Nevie niekto, ci to tam mali od zaciatku ako Sonderwunsch, alebo si to dorabali neskor? Dik a pekny vecer :-)
@kvetinkaseveru skor dodatocne, da sa to spravit, lebo jednu taku roletku najdes aj na byvalom stiege 1 (teraz neviem sucasne cislo) uplne horny byt vpravo (vedla sucasneho stiege 2). proste ebsg to povoluje urobit
Článok sa načítava...
@kvetinkaseveru hej hej treba mat sondrwunsche :)
Profilova fotka
@mareko4 dik, nasla som, ale niesom o nic mudrejsia :)...nevadi, budem hladat info dalej.
Profilova fotka
chcel by som sa opytat RHckarov ci nemali problem so zatekanim kominu sice v pivnici asi 10cm pod dvirkami na komin, je taky okruhly flak (mokry) velkosti 2 eurovej mince a z nej vytekala voda samozrejme, ze na zem nakolko posledne dni viac prsalo, tak neviem ci to nie je naprsana voda, ktora sa dostala do komina a nejakym vyvodom to vypustaju prec akurat ten vyvod je premalovany takze som si to nevsimol doteraz a ani ma nikto na to neupozornil to su moje domnienky vie niekto ohladom tohoto poradit? vdaka
Profilova fotka
este otazka ohladom travy - zistil som, ze na trave mam nejake oranzove drobne kvapocky, predpokladam ze je to nejaka pliesen, alebo nejake huby dazdom sa to nezmylo a vsade kde to je tak trava ozltla a schne vie niekto povedat co to moze byt? aako to odstranit? vdaka
@pinpo: tu mas aj s obrazkami http://www.engo.sk/choroby-travnika.html Pocitam ze nieco s vlhkostou to je. Travnik by mal byt teraz viac skoseny ako obvykle, povedzme 4cm (v lete tak 6) a samozrejme treba ho prerezat.
Profilova fotka
@pinpo a nie je to travova hrdza? ak hej, tak treba prevzdusnit travnik...vertikulatorom
Profilova fotka
@pinpo mas od toho oranzove topanky ked po tom prejdes? ak hej tak by to mala byt ta hrdza
no rozhodne vertikulator na travnik plus kupit hnojivo s vysokym obsahom draslika, na prezimovanie. urcite by som to este pohnojil pred zimou.
Profilova fotka
@mareko4 myslis ze ta trava to stihne 'stravit' to hnojivo tak aby to malo efekt? rozmyslala som nad tym, len dumam ci uz nie je neskoro... =-)
@cucuriedka trava sa musi na zimu hnojit, este to v pohode stihas, posledny termin je az do 15.11., ale skor odporucam posledny krat prihnojit 31.10. su na to specialne jesenne hnojiva s vysokym obsahom draslika na korene travy specialne urcene. predtym vsak odporucam spravit vertikulaciu.
Profilova fotka
@mareko4 jj to viem, len tymi terminami som si vobec nebola ista. vdaka
Profilova fotka
@cucuriedka ano mam od toho oranzove topanky!
Profilova fotka
@moriak @cucuriedka @mareko4 dakujem za rady a rychlu reakciu!
Tak RH maju uz travu. Neviem ako to funguje, ale ak ju nikto nasledujuce 4 dni nepoleje (potom ma byt zima), tak to bude zle nedobre
@moriak polievali to hned po polozeni aj potom opat uz tie co boli den polozene. ;-)
@moriak ved vraveli za polozia az buduci tyzden, s polievanim si nerobim starosti rakusania to maju premyslene...
@kommo no premyslene, sutrov tam bolo dost. Pri niektorych domoch vidno ako nekvalitne bol pripraveny podklad. Tym ze tam chodili pri pokladani tam vznikli diery ;-) Tiez pri koncoch si nedali extra namahu odrezat to rovno a su tam par cm diery. Proste fuseri ;-)
@kommo u niektorych RHciek uz je polozeny asi od stredy.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?