Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@martinx123 ok zrusim si ho ked mi garantujes ze rakusaci budu vyplacat rodicovsky prispevok, a nacas. Nakolko nam narok na slovensku zanika ak nemas trvaly pobyt. Ci mam brat byvanie v at ako nejaky megabonus alebo prestiz bez zakonnych narokov? Su to obycajni ludia ako my, a svoje mindraky a komplexy z toho ze nas bude viacej v pohranicnych dedinach ako ich, s tym si mozu ist k "tierartzovi" maju ich tam kopec. :-)
@rado9999 prosim, urob mi/si laskavost a zdvihni telefon a zavolaj na UPSVAR a Soc. poistovnu a informuj sa ako je to s cezhranicnym pracovnikmi a vyplacanim rodicovskeho prispevku. Primarne su v pripade cezhranicnych pracovnikov su davky poberane z krajiny kde mas pracu a nie kde mas TP. Ak o tom pochybujes - prosim informuj sa na prisl. uradoch.
prave som si bol dat pravidelne zdravotne kolecko a cestou spat som sa zastavil pri obecnej nastenke pri Gemeindeamte, kde su vysledky volieb. Prve kolo vyhrala Gabriele Nabinger, SPO - 41,4 %, druhy je Franz Buchta, OVP - 35 aj nieco. Top favorit Steinfeldsdlg-u Rinalda skoncil, stvrty s velkym odstupom - 5,82 %. Takze druhe kolo bude Buchta vs. Vianocka ( Gabika ) :-)
@rado9999 principialne skoro kazdy riesi v AT differenzzahlung na pridavky, pokial pracuje v SR a nie AT. Poznam osobu, co si zrusila TP v SR aj v zaujme mesacneho-dvojmesacneho poberania pridavkov v AT, nielen dorovnanie raz rocne, a hadam ani po pol roku z AT nevidela ani euro, samozrejme na SVK jej pridavky okamzite stopli. FA ma uz tusim oficialnu lehotu na vybavenie pridavkov 6mesiacov a zo skusenosti viacerych, tuto lehotu zvacsa dodrzia do posledneho dna, ak aj neprekrocia, ze skor to nebude. Ak ich uhanas, vedia uhanat aj oni teba (cestna dan a pod...)
@martinx123 netreba nikam volat, na stranke ministerstva je to jasne napisane, trvaly alebo prechodny pobyt a platne zdravotne poistenie je podmienkou vyplaty prispevku.. http://www.employment.gov.sk/rodicovs... Inac k tomuto prispevku mame narok v rakusku na doplatenie rozdielu, a to by ti vedeli dievcata z tejto diskusie rozpravat aka je len tam byrokracia a tazke vybavit to, pokial si neni domaci..
@rado9999 pozri moja manzelka ma TP iba v AT, pobera rodicovsky, prispevok k narodeniu, rodine davky zo Slovenska (kvoli tomu ze je brana ako moj nezaopatreny rod. prislusnik) a z rakuska doplatok do vysky rakuskej davky. Takze predpokladam ze to je zazrak ? Mimochodom davas mi link na vseobecne informacie a nevidiet tam ziadne ustanovenie o cezhranicnych pracovnikoch, ktore upravuje ina pravna norma. Este raz, over si informacie priamo u zdroja a potom sa vrat do diskusie, lebo inak ti nema zmysel radit.
Profilova fotka
@rado9999 obcana slovenskej republiky, ktory ma pracu na SVK a odvadza vsetky odvody na SVK, a len byva v AT nemozu diskriminovat na zaklade trvaleho pobytu. Zavolaj pani Bjeloncikovej na UPSVAR Stare Mesto, potvrdi ti to. Solvit v ramci koordinacnych nariadeni posielal vsetkym UPSVARom upravenie vykladu zakona o trvalom pobyte v pripade cezhranicnych pracovnikov aka byvas v AT pracujes v SVK. to co si nasiel ten link je fakt len vagny, velmi zjednoduseny vyklad.... PS som dievca z diskusie ;-) a poberam vsetky davky aj na SVK aj differenzahlung ci ako sa to pise v AT. To sme asi zazracnice, teda tie ktore poberame tu i tam :-D
Ok,ok, verim Vam, ak to poberate tak to tak funguje, netvrdim ze to tak nie je v praxi, ibaze som to nenasiel tak napisane,preto som dal iba ten odkaz, lebo som nenasiel iny, nemam cas studovat vsetky vyklady zakonov a predpisov v SR.. Onedlho to zacinam vsetko vybavovat, takze som urcite rad vsetkym konkretnym radam a pripadom z praxe co uvadzate. som trocha skepticky hlavne kvoli tomu solvitu, s ktorym tu riesite dvojite zdanenie cestnej dane, ze sa to este stale nedoriesilo. Na to som tiez zvedavy..
ahojte,som tu nova a vidim,ze je tu vela prispevkov ohladom byvania v rakusku..to nemam cas vsetko citat,tak vas chcem pekne poprosit,ci mi neviete poradit,ako je to s prenajmom bytu v rakusku(v blizkosti BA)?!ma s tym niekto skusenosti?kazdu radu ocenim ;-) dakujem
@jandicka kazdu druhu stranu pride niekto ako ty. Daj si tu namahu a precitaj si aspon poslednych 10 stran, zakladne informacie tam najdes
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@all tak Solvit dnes napisal, ze sa im v nasom pripade ohladne auta nepodarilo vyriesit nic a preto vec uzatvaraju ako nevyriesenu. Mali tam od nas podnet od aprila 2012, kazdy jeden dokument a komunikaciu s FA sme im posielali. Na dopytovanie, co je nove, vzdy odpisali, ze ziadna zmena stavu.... a teraz si asi nejaky dobrak povedal, ze ved to uzavrime a basta. No asi sme od toho cakali viac. Ak sa niekto chce obtazovat s kontaktovanim Solvitu, tak zrejme strata casu to bude.
Článok sa načítava...
@slummdog uha tak to je blba odpoved. A ostalo vam teda aj platenie toho 2,2eura dane na den?
@slummdog tak to je naozaj zlá odpoveď...ja som to skúšal aj cez DAS v SR a tiež so po dlhej komunikácii dostal "vyhýbavú" odpoveď...a podobnú... :-(
@slummdog prosim ta, mozes mi povedat ako doslo k tomu ze mas platit 2,2 eura na den? si zaplatila Novu za firemne auto? ci co sa vlastne stalo.....na zaklade coho ti to poslali? dakujem
ahojte prisli vam uz faktury za sonderwunsche?vdaka
Profilova fotka
@bublifukk ano, za elektriku este dost davno (okolo prelomu roka?), za obklad 2 tyzdne dozadu a za zburanu stenu tusim este minuly rok, musim pozriet.
@michala.s to si platila 100%?
Profilova fotka
Nieco bolo so zalohou, nieco az na konci, v kazdom pripade 100%.
caute, tych skusenejsich sa chcem opitat ci nemaju skusenost s pripadom ked stratis zamestnanie TP mas iba v AT no zamestnany si nebol v AT si obcn SR a ta otazka je na co mam narok z Arbeitsamtu?
@serverka @susi206 nie, voci sadzbe 2,20 na den sme sa dvakrat odvolali. FA nam neustale odvolanie zamietal, poslal poslednu vyzvu k uhrade. Tak sme to zaplatili za iste obdobie, potom do mesiaca odrazu nam platbu celu vratili a poslali list, ze protizakonne ziadali a neopravnene takuto ciastku a ze teda nie 2,20 ale 0,60 mame zaplatit za dane obdobie (kym bolo auto v sukr. vlastnictve). Potom nas predvolali na pokec, ze porozpravat sa o firme, aby sme sa uz dohodli, aku vysku cestnej dane bude platit firma odkedy je auto firemne. Zatial na firmu vyrubenu dan nemame a cakame, co FInanzamt posle. Solvit im zrejme zavaril na Finanzministeriu, lebo na FA pani spominala, ze tlaci na nich ministerstvo a ze vedia, ze sme sa na Solvit obratili, lenze FA vraj so Solvit vobec nekomunikuje a preto to chceli uz uzavriet, ze ved aj tak nic neriesia v nasej zalezitosti. Akurat som pisala Solvit, nech este pripad neuzavru, ze to ma dohru, len teda o nej nevedia a bola by skoda, keby sa FA teraz dozvedel, ze uz sa Solvit o to nestara. Snad do konca tohto roku sa to uz nejako uzavrie. @mongolisko my sme sa informovali ohladom Rechtschutz, ci by nam vedeli pomoct, tak skor nie ako ano, takze asi tuna cesta nevedie.
@susi206 ano, NOVA sme zaplatili, lebo na FA vzdy tvrdili, ze aj firma musi, hoci len za jedno auto, keby aj 10ich mala vo vlastnictve. Potom zacal kolotoc
@slummdog no to je to. presne ako mi povedal znamy policajt rakusky...zaplatis Novu a spusti sa kolotoc. tych 0,60 je ok...to platim aj ja za sukromne auto. pytam sa preto, lebo budem kupovat casom auto na firmu...ale nemala som v umysle vobec toto riesit na FA kedze bude firemne.
@slummdog po dlhšom čase niečo jasnejšie...takže, keď mám auto na IČO, musím zaplatiť iba NOVA aspoň za jedno auto a je po ptákach ? tak to už je iná káva...a ja som to skúšal cez DAS v SR, veď s DAS v AT sú sestry...asi im prestanem platiť... :-)
@susi206 no lahko sa mudruje, ked ten niekto tu kazdy den nezazival policajne razie, pripadne nemal navstevu finanzpolizei priamo doma a pod..... chcela by som vidiet, ako by s kludom nic nezaplatil, najma ked ta legislativa je derava. Za firemne auto budes platit cestnu dan v krajine, kde je firma zaregistrovana. Pokial AT nie je ochotne vystavit potvrdenie o zaplateni ci uz NOVA, aebo inek dane na firmu, ktora je majitelom auta, tak tam tiez nieco nesedi..... NOVA potvrdenie odmietli vystavit na firmu. Teraz cakame, ako poriesia cestnu dan, co sa tyka fir auta, lebo opakujem, nakoniec peniaze vratili a ziadali zaplatit len za dobu, kedy auto bolo v sukr. vlastnictve osoby, nie firmy. @mongolisko no jasne to nie je. Ako vidis, nestaci zaplatit NOVA a po ptakach bude mat akurat dotycny :-N DAS v SR je hroza. Zo skusenosti znameho, raz od nich nieco potreboval, odbili ho hned bez pokusu rady nejakej, okamnzite to zrusil. Neviem, aka je DAS v AT.
@mongolisko DAs je totalna blbost.akurat maju cisty kseft z tych x ludi co im mastia vrecka.
@slummdog zaujimave dik za info. Aspon ze tych nezmyselnych 2.20eur si rozmysleli.
@slummdog aháááá, chapem...som si zle precitala. no asi zistili ze zakony su ine ako by chceli. asi aj tu sedia na uradoch darmozraci co hovno vedia. FA v brucku je toho prikladom. tam nevie nikto nic! a este su oprsklí :-p
@all sleduje tuto diskusiu niekto z SFS RH26? ak ano prosim ozvite sa mi na IP
no ako RHckari, ako bolo na prehliadke? reklamovali ste aj nejake chyby na domoch?

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?