Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@all inak ked uz ho tu mame, skuste si dat o vykradackach stretko s nasim "poverenikom pre bezpecnosti" ci ako to nazvat na gemeinde: "- SICHERHEITSINFORMATIONSZENTRUM - SIZ (Gemeindeamt Kittsee) Leiter: BÖHM Walter; Termine nach Vereinbarung unter Tel.: 0699/101 71 521" Ked uz to teda bola Gabina velka tema (Bezpecnost) :D
Profilova fotka
@slummdog ak idete nieco organizovat ohladom bezpecnosti rad sa zapojim
Profilova fotka
Ludia ale asi by ste sa nemali len na EBSG zameriavat, radsej to riesit celistvo za dedinu. Mimochodom co my z OSG, a napriklad za Billou? Tiez nas tu vykradaju. Skor treba znizit celkovu kriminalitu, ci?
@cucuriedka ...tak ti to poviem pekne po slovensky,ked nam zdochla koza /vykradli EBSG/,tak predca nech zdochne aj na OSG teda za Billou !!! ((( :-) )))
Profilova fotka
@foxo ale ved tu uz kradli, nejako si chabo informovany :-p
Profilova fotka
@foxo respektive voooobec necitas moje prispevky :-o .. par stranok dozadu som o tom pisala :-) fcul budem predstierat ze som nic o kozach necitala :-D
@cucuriedka ...ja tiez nemusim o nich ani citat,mne staci ked sa na ne pozeram. :-o
Profilova fotka
@foxo :-D :-D :-D
Tak my sme uz nastahovaní...ak je tu niekto, kto potrebuje skatule na sťahovanie, tak ich mame dostatok. Kupovali sme ich v ikea. Odnesu 30kg. Dám za dobrú cenu. 😊
Profilova fotka
@all ma niekto informaciu preco dnes rano netiekla tepla voda?
Profilova fotka
@pinpo nam tiekla
Článok sa načítava...
http://europa.eu/youreurope/citizens/... toto by malo hadam obzrejmit prihlasenie auta...
Profilova fotka
@mareko4 Vdaka za link. Myslim si, ze podla tohto to je celkom jasne. :-)
ahojte ! mate tu niekto informacie o autobusovej doprave ( cena listkov, pripadne monatkarte..) v Kittsee a okoli ?konkretne mam na mysli trasu Kittsee- Wolfshal..dakujem vopred
@mareko4 no, myslim ze jasnejsie sa to ani napisat nedalo. konecne po niekolkych mesiacoch jeden seriozny link kde je to vysvetlene aj pre menej zdatnych.
Prosim Vas, kto ma skusenosti s jaslami v Bergu, kolko sa plati...je mozne nastupit kedykolvek? dakujem x-)
@susi206 , @diuska24 ma skusenost. Tusim okolo 420 eur sa plati. S nastupom zrejme nie su problemy.
uz vam posielal marosevic listy, kedy sa bude robit technicka obhliadka bytu a nahlasovanie chyb? ja to mam buducu stredu medzi 8-9 rano...
Profilova fotka
slovenski policajti sa tu jaksi za hranicami casto potuluju, vsimli ste si?
ale mali by byt v sprievode rakuskych. inak je to normalne. aspon nieco robia.
@cucuriedka mali by tam byt najma po zotmeni, mozno by to slovenskych zlodejov trochu eliminovalo, keby ich niekto kontroloval pri navrate na Slovensko. V Pame chytili Slovaka, ktory kradol kvety z hrobov na miestnom cintorine, dokonca aj zasadene. :-(
Profilova fotka
@mareko4 Trosku cudny cas na technicku obhliadku, nie? Nema sa to robit az po prebrati bytov? List nam este neprisiel, ale u nas je to vzdy trosku spozdene.
@michala.s tak isto to mali aj RHcka, tyzden pred odovzdavanim klucov, isto to pride aj vam. musim tam niekedy behnut a prekontrolovat poriadne byt, aby som to pred nim nemusel potom hladat tie chyby...
Profilova fotka
@mareko4 Dik za info, musime tam zbehnut veru aj my, aby sme vsetko poprezerali, premerali, ...
@mareko4 @michala.s aj mi sme tak mali pri RH , týždeň pred odovzdávaním, architekt si byt s tebou na rýchlo prejde, na mieste bude maliar, Instalater, elektrikár... Proste všetci, potom ked pôjdu do iných bytov, tak máš cas si prezrieť každú skarocku, a hneď im to povedať, no a do budúceho týždňa pri odovzdavke by mal byť uz bez chýb a vycistený. Takze nemusíte ísť ani predtým do bytu, aj tak sú zamknuté...ináč, nám spravili všetko pekne :-)
@mareko4 Ano aj mne to vcera prislo mam to medzi 9:00-10:00, snad to bude vsetko ok a budu vediet po ang alebo pri najhorsom ruko-nohou nemcinou to dam :)
@susedia zo SFS Stiege3, 7, 8. Prosim vas, nedavajte smeti mimo kosa na plasty. Smetiari odvezu len to, co je v kosi - vid dnesny stav pri smetiakoch pred Stiege 3. Ako nejaky brloh sociek to tam teraz vyzera :-( Bolo by dobre, aby ste si to tam isli teraz spratat. Kose su vynesene, mozte to do nich nahadzat. Ak uz je kos plny, tak si aspon zadovazte tie zlte sacky z Gemeinde a hadzte to do nich. Tie su na to urcene. Dakujem...
no som zvedavy, ako to bude po nastahovani 2hej etapy...je tam len jeden mullplatz vedla stiege 2, neviem, ci je to postacujuce. mozno by bolo dobre sa spytat aj na ine riesenie, ako napr. odvoz odpadkov castejsie...
Profilova fotka
@mareko4 No dnes mali odvazat plasty a nic :( Nastastie je tu velky kontajner, ale je uz preplneny.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?