Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@slummdog No ved to. S tym RP to je od nich dobre svinstvo! Na to nie su zakonne lehoty? To si ma este milo prekvapila, ze ti to vylatili uz v maji.
Profilova fotka
@kitsanka @cucuriedka Na Gemeinde najlepsie funguje telefon, ale nie vzdy si s mojou nemcinou trufnem cez telefon vysvetlovat, co potrebujem. Ale na dohodnutie si stretnutia to najlepsie funguje. Na druhej strane, ked idem okolo, niekedy skusim ist len na blind, ci sa mi podari vybavit, co potrebujem. Niekedy ma poslu spat, ze kompetentny tam nie je alebo ma Gespräch; inokedy sa da.
@mom3 no vies, problem je, ze my si to ziadame vlastne po pristahovani do AT a podmienkou je mat uz PRIZNANE rodinne pridavky. na tie clovek dlho cakal, cize sa to taha a az potom sa riesi rodicak. Baby, ktore v AT normalne ziju si bezne vybavuju RP okamzite ako sa dieta narodi, cize ked to tak rok trva, tak vlastne zatial poberaju materksu a potom im spatne vyplatia po 6mes a uz to frci normalne. Z nas sem malokto prisiel s 2tyzdnovym babatkom, cize potom uz dokopy nic z toho nebude Zakonne lehoty podla mna nemaju a pocula som uz aj take veci, ze ak nieco chybalo z papierov, ze zacala KK cely proces od zaciatku s dodatocnymi papiermi.
a kvoli pridavkom sme ale FA otravovali pomerne casto, asi ako oni nas s autom dokola, takze bolo kto z koho a vyplatili :-N
Profilova fotka
Kazdopadne, u mna vyhrava Claudia BÖRÖCZKY ako "najochotnejsia a najmilsia" pracovnicka Gemeindeamtu. U tej mam pocit uz po 5 sekundach, ze ju otravujem. Takisto ma asi nieco so svalmi na tvari, lebo este sa neusmiala.
Profilova fotka
@slummdog A odkedy byvate v Kittsee? Vyplacali pomernu cast za ten rok, ked ste sa nastahovali?
Profilova fotka
@slummdog No inak tej kamoske sa to posledne dieta narodilo, ked uz myslim v Rakusku byvali...
@mom3 od decembra 2011, cize vyplatili normalne dorovnanie za december na zaklade rozdielu, co vyplatil UPSVAR na SVK. Ziadali sme to hned na zaciatku januara, lebo som vedela, ze bez priznania pridavkov si nevybavim ten RP.
Profilova fotka
@slummdog no my sme s pridavkami na dieta nemali ziaden problem, ale s kindergeldom nam ho vyplatili pol roka iba spatne, co by som az tak neriesila lebo velky rozdiel to nebol, ale co je horsie ziadali sme 16+4 (ten kratsi cas) a vyplacaju nam ho akoby som bola na 34 tyzdnovej... takze denna sadzba je velmi nizka... a to teraz riesime.. s tetou Elke..
RP sa dajú vybavit 5 rokov spätne. Ja som nemala žiadny problém, asi pretoze tu pracujem.
@cucuriedka tak drzim palce, nech poriesite @susi206 no tak ti, co v AT nepracuju, alebo pracuju nie v zavislej cinnosti, ale na zivnost, tak len 6mesiacov spatne. Niekde to bolo aj uvedene.
Profilova fotka
@susi206 @mom3 ha! stal sa zazrak, odpovedali mi ze okolo 12. poslu niekoho na obhliadku cesty a potom to poriesia bud priamo ako obec alebo si najmu spolocnost... no to sa akej vaznosti nasej ceste dava :) a pritom staci zobrat od niekoho traktor a pokosit hore dole a je vybavene... :-)
Článok sa načítava...
@slummdog prosim Ta , ako dlho trvalo, kym nieco poslali z FA ohladne RP? My sme davali ziadost v aprili a este sme nic od nich nedostali.
@kitsanka tusim 17.1 sme to podali, alebo tak okolo 20teho januara 2012 a priznali a poslali vyrozmenie okolo 5.5.2012 tak nejak
@slummdog ale predpokladám od podania žiadosti. Nemôžu predsa niečo naťahovať aby sa naschval nevosli do lehoty.
@slummdog dakujem, tak to mame este cas
tak som sa konecne dostal k cislam uverov, mam uver 53 300 euro za 0,5% od burgenlandu plus uver z banky 43 700 za 2,75%... mesacne z miete pojde 250 na splacanie uverov, co vychadza 125 euro mesacne na splacanie uroku a 125 euro na splacanie uveru... vychadza to 50% na 50% zbezne pri bytoch aj domoch... keby bol tento uver brany na svk v svk banke, zaplatim rocne asi o 3300 euro viacej v porovnani s AT. pri 10 rokoch by som na svk zaplatil o 33 000 euro viacej. tu pre mna skoncila diskusia o vyhodnosti byvania v AT...
ahojte! bavite sa len o bytoch ci aj domoch?
Profilova fotka
@lolipopp Aj som otvoreny aj k diskusii o domoch. My staviame dom, ale vela informacii si najdem aj tu, aj ked vacsina diskutujucich je tu asi z bytov...
Drahi spoluobyvatelia, poradte prosim ake su pravidla v Kittsee ohladne hluku. Obzvlast mna zaujima kedy mozem kosit travu a kedy nie. Mam elektricku kosacku a chcel by som vediet ci mozem kosit, povedzme, v nedelu do obeda, alebo cez tyzden po obede, alebo pocas omse. Vopred dakujem za informacie.
@mareko4 Myslim si ze by bolo spravodlive brat do uvahy o nieco drahsie energie a drahsie auto (v AT).
Profilova fotka
@szrg Potom ale musis brat do uvahy aj detske pridavky a pod. Mozno niekto nema deti, ale zase iny mozno nema auto. :-) Suhlasim s @marek04 ze podstatna je cena byvania.
@szrg poviem to takto, u mna konci ta spravodlivost, ked za 10 rokov vyplatim bankovy uver, na urokoch dam 15 tisic za 10 rokov, zapis do Grundbuch 5-6 tisic a ten uver od burgenlandu, to uz su peanuty, 20 euro mesacne urok z uveru... ta elektrika o par euro drahsia a jednorazova Nova 500 euro ma urcite nezabije... na svk preplati priemerny slovak za 30 rokov na 100 tisicovej hypoteke 100 tis. euro... takze asi tak k tomu, stale to mam o patinu lacnejsie a este aj lepsie vybavenie bytov/domov...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan Otazka je, ci sa predcasne splatky oplati davat do WBF alebo do hypo z banky. WBF je svojim sposobom istota, kedze vies na dalsich 32.5 (po novom 27.5) roka vysku splatky. Urokova sadzba v banke sa moze menit a dnes je tazke odhadnut, aka bude o 20 rokov. Zavisi aj od vysky hypo resp. WBF. My napr. berieme na dom hypo 90,000 a WBF bude asi podobna ciastka. Tiez nie je zaruka, ze pri predcasnom splacani sa nieco bude odpustat. Je to taky dobry zvyk, ale vzhladom na pretrvavajucu krizu, sa pravidla hry mozu zmenit. Kazdy rok sa podmienky na WBF menia a skor tym horsim smerom.
@cyan jj to mas pravdu, po 10 rokoch sa zdviha urok z 0,5 na 1,5%. otazka je, ci sa oplati splatit uver z banky a nechat WBF za 1,5% alebo splatit WBF, kde splatim len 25 litrov namiesto 50 (pri 50% odpusteni). keby to bolo takto, ze 50%, asi zlikvidovat WBFku a cast penazi splatit este uver z banky a zostane mi napr. z banky 25-30 tisic pri 2,75% uroku. v kazdom pripade po 10 rokoch to bude len zbytkova platba na urokoch... no a ako pises, inflacia 3% rocne a moj urok z uveru po spriemerovani 1,5% rocne...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@szrg my sme boli upozorneni na to ze benzinovou kosackou sa moze kosit len od pondelka 8:00 do soboty 13:00. Ak dojdes na dalsie pravidla daj vediet :).
@all Mozte prosim napisat do IP, ak komunikuje niekto s FA ohladom firemnych aut?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?