Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@ljboy ....nie,nie niiiee este mam jednu moznost :-N prave na nej pracujem,uz mam hotovych 280 zeleznych jezkov,este par a aj ta tridsiatka bude nedosiahnutelna. :-)
@foxo toto mozes este skusit ;-) http://www.youtube.com/watch?v=uvYxXB... mozem pohladat nejaku krabicu
@moriak ....nahodou to je super napad,budem tade behat v papierovej krabici jak j.....y radar :-p na gebulu si dam hydrant s hadicou aby som to mohol zaroven aj polievat !?!? Naa seriem na to jazdite si ako chcete !!! 8-)
@ moriak za 100 bodov to video :)
pri info tabuli som vsimol ze su inak oznacovane Stiege ako na zaciatku .prvej etape sa to tiez menilo?
@bublifukk to nove je popisne cislo domu. byvale stiege 1 je 10na, pred nou ide 9,8,7 a 6ka. Stiege 2 bude 5ka, pred nou, kde si aj ty, bude 4 a 3ka, a byvala 9 a 10 budu 1ka a 2ka.
Profilova fotka
@foxo "Zacat maju VZDY koncom buduceho meciaca." :-D trefne
Profilova fotka
@foxo mna hlavne hneva, ze ta cesta okolo hyundaiu je coraz horsia a horsia ono nie je problem, ze sa prasi... ale ze tam nie je cesta a teraz tam este chodia aj dalsie nakladne auta resp. keby tie jamy zasypali a na vrch po celej trase nasypali kamencie, tak by sa vobec neprasilo a boli by sme spokojni vsetci
@pinpo kto by to zaplatil :)
Profilova fotka
Ahojte, tu je Zsolt Dudas. Pisem cez manzelkine konto. Poznate ma osobne (napr. pinpo, foxo, slumdogovci (Kika s Jankom), Slavka, atd. ... teda susedia na Steinfeldsiedlungu a aj ostatnych sidliskach) alebo aj cez letaky a maily. Tu tabulu 30 km/h sme vybavili prave spolu s p. Rinaldom na podnet p. Sirotovej (ta pani, o ktorej tu niekto tak pochvalne pisal a daval ju za vzor, ako si polieva pred domom a aj foxo si to zobral/zoberie k srdcu:)). Pani Sirotova mi onoho casu riadne a emotivne nalozila "hubovej polievky", ale mala aj konstruktivne a racionalne podnety a myslienky a jedna z nich bola ta tabula 30 km/h. Boli a su aj dalsie podnety a napady, ale ako vsetko v zivote, musime to riesit krok za krokom a silami, ktore su kdispozicii. Budem velmi rad, ak budeme pokracovat v konstruktivnej diskusii a naslednej spolupraci a budeme vnasat do nasho zivota a komunikacie aj vtip a dobru naladu (tu u mna vyhravaju foxo, ljboy a pinpo - chlapi super ... naozaj, zivot je lepsi a krajsi s usmevom a vtipom). Kto mozte, pridte zajtra (streda 20.6.) o 19:00 hod. to tej krcmy pri Hyundai Windish a doneste dalsie konstruktivne podnety a dobru naladu. Obe su velmi potrebne. Ide o oboje: o nase veci a aj o volby. Volby preto, lebo som presvedceny, ze oboje ide ruka v ruke a potom aj nase veci=to co nas trapi a nasledne riesenia, mozu ist lepsie a rychlejsie so spravnymi ludmi na spravnych miestach. Dik pekne a vidime sa na Steinfeldsiedlungu. Drzme spolu, budme za dobre a spravne veci a podporujme sa navzajom! Zs,
...noo Foxo nebude poziarnikom a drahou vodou polievat obecne cesty :-( možno az o par rokov,ked bude dement a bude mu z toho strasit v makovici !!! :-o
...ale zas nebudme nespravodlivy a iba kriticky |-| frau starostke nie sme uplne egal,napriklad oproti stiege 7 a 8 vyrastla krasna botanicka zahrada s pekne udrziavanou dvojmetrovou burinou :-o a cesty - noo boze aspon vieme kade priblizne niekedy v buducnosti povedu! 8-( 8-)
Článok sa načítava...
@pinpo .. horsia,horsia....preboha nemozes byt aspon trochu tolerantny :-p a cestovat do prace napr.vrtulnikom :-o
@mareko4 ....niektore veci fakt neviem pochopit - napr.kde konci vesmir.co budeme po smrti,je boh,ako funguje telka alebo preco mame na dome osmicku,ked sme vlastne stiege 7.?!?! :-)
@giacomik mily Zsolt, ludia zo Steinfeldsiedlungu sa daju opit rozkom, kedze zrejme nevedia ze 30tku si mohli vybavit sami mne to ale nestaci na to aby som volil politika ktory predava pozemky pri jazere potrebujem preto pivo a gulas !!!
Profilova fotka
@moriak Spominany politik je povodnym povolanim murar. Mozno tie domy pri jazere nakoniec aj postavi!
Profilova fotka
@moriak aj pokosenie pola sa da vybavit priamo na gemainde... staci napisat email...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan no tymto z Kittsee trvala reakcia 3 tyzdne :-D ale nakoniec prisli ;-)
Profilova fotka
@cucuriedka reakcna doba 3 tyzdne je super. Mam skusenost s magistratom BA a miestnym uradom z jednej jeho casti ako si medzi sebou prehadzuju "horuci zemiak" uz od Decembra 2011 a este to neskoncilo. Reakcna doba sa da pocitat na mesiace. Zaujimave na tomto pripade, ze kazda strana sa vyhovara na tu druhu a jednoducho odpovie, ze to najprv oni musia zacat ... a to by pritom mali spolupracovat :-|
...a na co ze je nam ta 30tka,ked na nu aj tak kazdy serie !?!?! 8-(/ s prepacenim/
@moriak ...ani si neviem predstavit kolko by som musel zozrat rohlikov aby som bol opity,som uz dost stary somar aby som vsetkemu veril a tyka sa to hlavne slubov. ;-( Aaalee keby bola taka pekna igelitka s holou babou a pero,to by bola ina pesnicka,to by sa volilo,ej jedna radost !!! :-)
@mom3 ...teraz si spominam,ze aj my sme mali murara v politike - Janko alias kelna, 8-) no bol to velky myslitel,klobuk dolu. :-)
Profilova fotka
Ahojte vsetci. Zatial nepotvrdene na 100% v priebehu tyzdna/dvoch zacnu davat v domoch obkladacky a sanitu.
Profilova fotka
Ahojte, ked sme sli zo stavby, vsimli sme si, ze uz by sa mali predavat marhule zo sadov. Viete niekto, kde konkretne sa daju kupit a kolko priblizne stoja?
Profilova fotka
@michala.s povacsinou maju ludia vycapeny papierovy napis na dverach ze marhule sa daju u nich kupit a potom este pri sparkasse byva stanok a v nom dve tetule... (povacsinou rozumej minuly rok to tak bolo)
Profilova fotka
Ahojte, este dlzim odpoved foxovi a moriakovi: OK, tak v septembri sa vari gulas a podava pivo zabalene v igelitke s holou babou. Hmmm...a co dame babam?!? ... zeby aspon to pero? ... ale aka by mala byt spravna velkost? Chlapi, dik za podnety a rady! Zs. ... teraz troska vaznejsie: uz mi aj foxo hovoril a dnes aj Danka, ze sa vykrada a su pokusy o vlamacky na Steinfeldsiedlungu:( Som sice odcestovany, ale uz som prave poslal list na EBSG a Waltera Rinaldu s cielom zacat surne riesit tuto situaciu a ihned urobit prve bezpecnostne kroky. Prosim vas, ak mate nejake dalsie info/detaily k tejto teme, dajte mi vediet. Prosim vas, taktiez budte ostrazity a robte tzv. Nachbarwacht (sledujte budovy a okolie) a keby ste mali/videli nieco konkretne a podozrive, dajte mi vediet, prosim. Predpokladam, ze sa so mnou skontaktuje okrem EBSG aj policia a budem s nimi riesit kroky, ako dalej a co vedia urobit pre nasu bezpecnost. Dakujem. Zs.
Ahojte, k tomu vlamaniu :-| by som sa aj ja chcela dozvediet viac. Co sa vlastne stalo? Dik.
@giacomik ze babam dat péra, a este aka spravna velkost...no teeeda zsolt, fuj! taketo sexualne injektiva nepatria na tuto stranku ;-)
...tak som teda v noci oka nezazmuril ako som pozoroval okolie a veril,ze odhalim nejakeho zlodeja!!! :-( O pol tretej nad ranom som videl ako sused venci psa,bola sice dost tma ,ale tusim vyvencil na tmavu skodovku aj seba. :-) Neskorsie jedna pani vyriesila triedenie odpadu systemom sup s nim do krikov.Uz sa pomali briezdilo ked chceli odovzdat svoj bio-odpad aj dvaja ozrati domorodci,no nestihli otvorit branicku a tak ich bio-sable skoncili v blizkom mini parciku pre nase zlate deturence.Na zaver mojej dobrovolnej hliadky mi jedna suseda vynadala do uchylov a buz......ov,co smiruju pokojne odpocivajuce obyvatelstvo nasho maleho,ale o to milejsieho sidliska, :-o Tak dobru noc,ludkovia !!!

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?