Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@slummdog Keby som sa cisto teoreticky vzdal OP, uz by som nemohol nadalej dostavat zdravotnu starostlivost na SK (poistenec VSZP)? Ved ak som zamestnany na Slovensku, tak odvadzam aj do zdravotnej poistovne, nie?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@aplikpalik to je na marillengasse co ten slovak tam je, hned o kusok dalej bude ebsg stavat tie rodinne domy... ale zas chalan ma svk znacky na aute....ale zas neviem, ci za cenu 3 izbaku v novostavbe (cca 140 tis) postavis dom v kittsee, ked len pozemok m2 stoji 130 euro, 130x600m2=78 tis. euro, pocitam minimale 120 tis. by stal dom, nejak mi to nevychadza...
@mom3 nie tak celkom. VSZP by vlastne preplacala tu zdravotnu starostlivost, co by ti poskytovali v AT, len sa vraj chcu vyhnut tomu, co sa niekedy dialo, ze ludia vyuzivali lek starostlivost v oboch krajinach. @cyan aha, tak nikto E106 neziadal, iba E104 a tu vydaju v zdravotkach na pockanie bez problemov.
Profilova fotka
@mom3 ja som na rodicaku, mam iba pobyt v AT, OP nemam a zdravotnu poistku mam vedenu aj v AT aj na SVK... status cezhranicneho pracovnika mi to zarucuje.
Profilova fotka
@cucuriedka A to sa ako vybavuje? To je nejaky zvlastny status cezhranicneho pracovnika? Kde si (alebo partner) zamestnana?
Profilova fotka
@mom3 ja aj mm sme obaja zamestnani na SVK, status cezhranicny pracovnik mas v momente ak mas TP v AT a pracujes na SVK alebo naopak. ja mam okrem E106 vybaveny aj E112 no a mozem normalne ist k rakuskemu doktorovi a ten ma osetri tak akoby som mala normalnu zakladnu poistku tu v AT. Este som sice nemala moznost si to vyskusat (nastastie), no dostali sme na zaklade toho aj tu ich rakusku poistenecku e-card. http://www.poistovne.sk/26118-sk/za-z...
Profilova fotka
@cucuriedka A to, ze ta rakusky resp. slovensky lekar osetri, mas overene? Mas nejaky doklad, ktory nosis so sebou, na zaklade ktoreho lekari nerobia caviky?
Profilova fotka
@mom3 no ved od toho je ta e-card. Na zaklade nej ta osetria.
@mom3 ak mas aktivnu e-card tak ta osetri. nema dovod neosetrit. ak by nieco neklapalo, e-card ti zablokuju....co sa pri navsteve lekara hned dozvies.
Profilova fotka
@cucuriedka A na Slovensku mi karticka poistenca zostane, aj ked nie som prihlaseny na pobyt?
Profilova fotka
@mom3 ano zostane, TP s tym nic nema. Mas ekonomicku aktivitu na slovensku, odvody platis na slovensku a bud ty alebo zamestnavatel hradi odvody do poistovne. Ta e-card sluzi na to aby ta liecili, a potom si to na statnej urovni nejako tie poistovne vyclearuju (uhradia vzajomne). Takze v konecnom dosledku to tak ci tak plati SVK poistovna.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@cucuriedka No na mojej karticke poistenca od Vseobecnej je aj trvale bydlisko, tak preto si nie som isty, ci mi ta karticka zostane. Nehovorim o tom, ze by som zatajil odhlasenie z pobytu.
Profilova fotka
@mom3 no idem kuk co je na mojej...
Profilova fotka
@mom3 tak ja tam ziadnu adresu nemam, iba cislo preukazu, kod poistovne. RC, meno, datum narodenia a platny od... to je cele a tiez mam vseobecnu. Karticku ti mozno iba vymenia za novu, bez TP. Teda mne to menili ked som isla z materskej na rodicovsku, a teraz budu zase lebo pojdem z rocovskej na matersku, ale zakazdym mi iba daju novy, na pockanie (chodim do ruzovej doliny to vybavovat, do dveri co maju iba tie EU formulare na starosti).
Profilova fotka
@cucuriedka Ja mam z druhej strany karticky adresu trvaleho bydliska. Ale je pravda, ze ta moja karticka uz ma asi 7 rokov. Mozno sa ovtedy zmenili.
Profilova fotka
@mom3 jaj no moze byt, ja mam tu moju cca rok.
Profilova fotka
Ahojte susedia so Steinfeldsiedlung, manzel ma vsetky dolezite informacie ohladom dokoncenia nasej cesty :-) a ine dolezite veci. Bude Vas postupne obiehat a informovat osobne. :-)
@giacomik pan manzel sa asi rad zoznamuje s novymi susedmi, ci? ja osobne by som tu info sem vycapil a cas straveny obiehanim by som radsej stravil s rodinou 8-)
Otazka na RH-ckarov,mate medzi obyvackou a kuchynou na podlahe prah? myslel som si ze tam nie je a je to polozene v celku,ale podlahar mi odpisal ze ked ten prah nechcem tak musim podpisat papier, v pripade prasknutia alebo zlomenia podlahy beriem plnu zodpovednost.....dik za info
@mom3 ano, kedysi sa na preukaze poistenca aj TP uvadzal, posledne roky je tam uz len to, co pise @cucuriedka @giacomik ohladom coho prosim ta? Nie kazdy bude doma, aspon do temy by si mohla hodit info. My sme s manzelom spisovali peticiu za dokoncenie pristupovej cesty na sidlisko, obiehali kvoli podpisom, pomohla nam s obiehanim susedov aj @kvetinkaseveru. Starostka poslala pisomne vyjadrenie, ze cestu bude stavat firma Teerac Asdag v maji 2012, co sa samozrejme nestihlo. No manzel sa zastavil a spytal priamo cloveka z Teracu, tak povedali, ze maju zakazku na urobenie pristupovej cesty, no zatial nevedia odkial ju zacat, ale ze v dohladnej dobe by mala byt. Uz len vydrzat
@kommo ak sa prahom mysli ta lista, co tam dali, tak ano, je tam prah :-N
@giacomik bude nosit aj Straznu vezu ? :) prepac, nerozumiem ak je to nieco dolezite, preco sa to neda dat sem ... ale musi tvoj manzel osobne obehavat susedov ...
Profilova fotka
S rodinou je 24 hodin denne ,tak asi chce pred nami utiect :-) :-) :-) :-) Alebo zeby sa dal k tym Jehovistom ? :-)
Profilova fotka
tym ludom sa snad vsetko prepecie http://www.topky.sk/cl/1000126/131289...
@cyan ako uz pisal @mareko4 ma to na starosti Maedl,alebo konkretne odchyt elekrikara na stavbe
@giacomik trosku nestandardny postup,ale budis.asi je to velmi tajne,ked to nemozu vediet vsetci naraz.susedia pripravte palenku a kolacky prichadza @giacomik -manzel s dolezitymi informaciami ohladne cesty v Kittsee!
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
....myslel som ,ze nas bratov Jehovovich nikto neprekona,ale ked to tu citam,mame este nejake rezervi.!!! 8-)
Profilova fotka
@paty_vinco vdaka za echo!

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?