Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
uz davaju v stiege 2 izolaciu na podlahu do celeho priestoru. leju to na ten prach a spinu co tam zostalo po vrtani a neviem coho, nie je to problem, ale kto si chce pozametat, tak moze. opakujem, ta spina a prach,ked tam zostane, nevadi. len pre info...
@paty_vinco Tak to je riadna smola ten bike :-(
namiesto kontrolovania spz by mohli pani policajti kontrolovat radsej mesto
Profilova fotka
@paty_vinco Tomu aj. Erim, ze zlodeji su zo SVK, lebo kto by sa v malej dedine odvazil jazdit na cudzom bicykli!
@paty_vinco je mi luto tvojej straty, preto som ti nasiel neukradnutelny bike ;-) chyba par komponentov, ale da sa http://sport.bazos.sk/inzerat/1591261...
@cyan E106 ti vystavi zdravotna poistovna (v Unione stacilo predlozit pisomnu ziadost, vydali to za 1 den) ak si zamestnany alebo SZCO na SVK, narok maju aj deti a zeny na materskej. Zeny na rodicovskej nemaju narok na nic, prave to riesim ake su moznosti. Po predlozeni E106 ti rakuska zdravotna vyda e-card (trvalo to asi 2 tyzdne), na zaklade ktorej mas narok na zdravotnu starostlivost ako na SVK.
@cucuriedka nie je to celkom pravda... :-)
Profilova fotka
@mongolisko Reagujes na Haklovu alebo zdravotnu starostlivost?
@mom3 skor si myslim, ze na haklu...
Profilova fotka
@palmira ako to myslis ze zeny na materskej a rodicaku nemaju narok na nic? Ja som furt poistena...
Profilova fotka
@mongolisko to rada pocujem, vysetruje sa to aj v AT? ci iba SVK?
http://diepresse.com/home/politik/inn... otazky na ziskanie rakuskeho obcianstva
Článok sa načítava...
@cucuriedka na materskej mas narok, na rodicovskej nie. Poistovna mi odmietla vydat E106, kedze som na rodicovskej a na partnera tiez nie, lebo nie sme manzelia. Riesila som to aj cez Solvit a Urad pre dohlad na zdr. star., vraj to tak je a mam to riesit s rakuskou zdravotnou. Tam ma zase odkazali na slovensku zdravotnu:-)
http://www.salzburg.com/sn/salzburg/s... kopa dalsich otazok a odpovedi k rakuskemu obcianstvu...
@mareko4 po roku byvania v Kittsee som testom presla :-)
@mom3 na RK IG G.m.b.H. len je škoda, že veľa ľudí si neuvedomilo o čom to je... :-)
Profilova fotka
@palmira to je divne, a ako potom riesia slobodne maminky co su cezhranicny pracovnici... vylucia ich komplet zo socialneho systemu? to je cele akesi dive :-S ale rakusku poistku mas, ak poberas rodicak aj od nich, nie?
Profilova fotka
Ahojte, skusali ste niekto pisat na gemainde na tuto adresu post[at]kittsee.bgld.gv.at co je na webe? odpisali Vam odtial niekedy? Ja som pisala tam, pouzila som aj ten formular co tam maju ale dostala som iba error message... tak reku kam im poslem info o chybe ked im to nefunguje .. =-)
ja som posielala a nikdy to nefungovalo. sa mozu hanbiť.
Profilova fotka
oki ufff... no asi tam zajdem sama. vytlacim ziadost o kosenie cesty za ktoru su zodpovedni a hodim im to tam. kurnik. a poviem im ze im email nefunguje, ani formular ]-(
Profilova fotka
@cucuriedka Parkrat som na tu e-mailovu adresu pisal a raz mi Zierhut aj odpovedal. Dvakrat mi z tej adresy napisal, ked som ho osobne navstivil. :-)
@cucuriedka poriadne ich d..d...b! :-) maju z nas dost penazi aby spojazdnili poriadne web, ktorý je totalne ubohý :-p
Profilova fotka
@susi206 no ale zase treba povedat, ze ten web je teraz ovela lepsi ako pred rokom.
@mom3 ??? no idem kuk!
Fakt....no konečne....predtym to bola katastrofa!!!!
Profilova fotka
@susi206 To teda bola! Zierhutovi som aj povedal, ze sa mi novy web paci. Tak bol veeelice poteseny. Hned sa mi rozhovoril o tom, kolko ich to stalo a ze to stale updatuju... :-) Zlaty bol.
@cucuriedka na poberanie RP nepotrebujes soc. vers v AT. Princip je rovnaky ako pri rodinnych pridavkoch, staci TP a vydokladovanie lekarskych prehliadok matky a dietata miesto MutterKindPass, plus kopec dalsich typickych dokladov. Ano, zial s tou E106 je to take riadne nedomyslene, ze na RD musi byt zena s detmi na E106tke ekonomicky aktivneho MANZELA napisana. pokial nie su zobrati, alebo je zena samozivotelka na RD, tak je akosi vylucena.
Profilova fotka
@slummdog S tym rodicovskym prispevkom je to akurat tak, ze kym ho dostanes, tak sa nacakas. Kamoska, co byva vo Wolfshali, tak caka uz druhy rok a nic. Detske pridavky jej dorovnavaju (okolo augusta za predchadzajuci rok), ale rodicovsky prispevok este nevidela.
@cucuriedka ja som pisala, mail presiel, ale odpoved som nedostala
@mom3 to uz je druha kapitola, ze ani necakam, ze vobec nieco dostanem, lebo maju klauzulu, ze maximalne spatne 6mesiacov vyplatia. Ale zas pridavky dorovnanie za 2011 vyplatili zaciatkom maja a tvarili sa tam, ze sa to natahuje na FA zrejme kvoli autam

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?