Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@slummdog uf ja tomu uz nerozumiem, ak by to bolo tak, ze by sa ta NoVA dan platila len raz na viac firemnych aut tak potom to nemaju ako vypocitat....dufam, ze sa toto uz doriesi co najskor....
@mysenka46 na finanzamte nam tak povedali. Mali sme fakturu len k jednemu firemnemu autu, tak pocital z nej...ani sa nezaujimal tusim, ci druhe auto mame nakladiak, alebo obrneny trnasporter.....je to divne ako aj ten samotny vypocet dane
@slummdog a to som este zvedava ked tam pojdeme s nasou "perfektnou" nemcinou, ze co povedia.....sice to je jedno nebudem rozumiet :D ....na finanzamte asi nehovoria po anglicky co?
@mysenka46 po anglicky isto nie, ten chlap co tam naposledy bol mi pripadal, ze bude dobre, ak po nemecky sa bude ochotny bavit
@popismenku ked robili teraz to vyuctovanie,boli aj odpisovat tieto merace?
@ljboy nemyslim si, ze to bola nejaka razia, okolo piatej su tam skoro kazdy den, co som si ja vsimol. Predvcerom len odbocili za Windischa, tam sa otocili a isli prec. Niekedy pred dvoma tyzdnami presli zase celu tu nasu uz osvetlenu cestu az po uroven Billy a tam sa otacali. Pravidelne hliadky v tom case maju asi nariadene, zalezi len do akej miery to "odflaknu" :-) Ta minulotyzdnova akcia s tym ale asi nema moc spolocne.
@bublifukk no to pochybujem ... u mňa aspoň neodpisovali nič ... aspoň nie dnu , ale ja som teraz pár dní bol mimo ... podľa mňa elektrina nie je problém ... čo sa týka begas tak tí mi nechali v dverách papierik a telefónne číslo kam nahlásiť údaje z merača a o ničom inom neviem ... sám som zvedavý, lebo som v dec. bol v byte len minimálne takže uvidím, či je to od oka alebo od čísla ... :-)
@popismenku ok,potom informuj,prosim ta
@martino1111 oni tam neodbocovali ale stali tam s otvorenym kufrom na policajnom aute a kyvali zrovna na jedneho co ide okolo ze ma zastavit, cize zastavovali urcite
bol som pozriet v OSG bytoch, hovoril som s baumajstrom, pytal som sa na tu piecku (kamin), oni maju asi v polovici spraveny otvor, na ktory sa potom pripoji rura z krbu, my to nemame, mame len dvierka, cez ktore sa bude cistit komin. ten otvor ze sa da dodatocne spravit, musia to vysekat a pripevnit tam tu ruru, stoji to 300-400 euro. oni to maju uz v standarte, ale zato nemaju podlahove kurenie v standarte, za to sa doplaca...
@slummdog dik. asi som trochu mimo BH= ??
@slummdog ešte možno blbá otázka a SPZ Vám po zaplatení NOVA zostali slovenské ?
Článok sa načítava...
@mongolisko BH policia, ano SPZ ostali slovenske, ved auto sa neprehlasuje, len skasnu za tu NOVA dan
@slummdog dik, si zlata, aj ja sa chystam byvat do AT, sledujem tento blog. Mozes mi napisat postup cez IP, kam mam ist na policiu a potom kde zaplatit tu NOVU ? budem byvat v Burgenlande a predpokladam, ze policii potom bude stacit predlozit doklad o zaplateni NOVY...
@mongolisko @slummdog mozno aj ini by mali zaujem o toto info, minimalne ja. vdaka.
@mongolisko @szrg co sa tyka firemneho auta,ide len o zaplatenie NOVA dane, to som pisala o tom asi 2 strany dozadu Co sa tyka prehlasenie auta na AT znacky (povinnost pri sukromnych vozidlach) plati sa NOVA dan tiez, plus prehlasovanie vozidla. Popisala to @kvetinkaseveru, uplne super, detailne a suhrnne par stranok dozadu, nic viac k tomu netreba dodavat.
What is NOVA tax and to whom is it applicable? NOVA (Normverbrauchsabgabe) is a one-time Austrian vehicle tax for passenger cars It needs to be paid before the registration of the vehicle in Austria and is therefore applicable to: * New passenger cars to be registered in Austria * Imported used passenger cars to be registered in Austria * NOVA is NOT applicable to vehicles bought in Austria but being exported
ACHTUNG,ACHTUNG.......prvy rocnik MAGOR--RALYE KITTSEE zo startom predajna Hyundai a cielom niekde pri nedokoncenych domoch druhej etapy sa nezadrzatelne blizi. 8-( Cielom borcov /niektori uz usilovne trenuju/bude pri velkej rychlosti rozvyrit co najvacsie mracna prachu !!! :-o Vitaz okrem zlatej prachovky dostane bezplatne vysetrenie IQ na prestiznej europskej klinike a od dr. Okruhlicu bezplatny pobyt a polpenziou,pre celu rodinu v Psychiatrickej liecebni na Prednej Hore.Zaroven ziadame fanusikov,aby sa riadili pokynmi usporiadatelov a maly pripravene vysavace v plnej pohotovosti. |-| Sportu zdar... :-o 8-)
.......a mali je makke i !!!
@foxo ja som par videla trenovat uz aj po tankodrome, prejazd popred Siege 1 :-D ....vitaz mi potom moze prist umyt okna :-D
@mysenka46 ...a vies co moze vitaz mne ??? 8-(
@mawile paci sa, tie schody
@slummdog jeeej, dakujem, si zlata. Vyzeraju dobre, len ta hlinikova lista asi pri umyvani dost prekaza, ci? No nevadi, ale su pekne. My budeme mat len svetlejsi laminat :-) Este raz vdaka ;-)
@all prehlasenie auta zacina na strane 165 hore. http://vaxjoexperiment.blogspot.com/2... Prepacte, ze sa opakujem, ale dost ludi sa ma na to pytalo, tak preto... :-) @foxo My sme vam minule kyvali z auta a ked som zbadala, aky je za nami mrak prachu, az som sa hanbila. A to sa vzdy snazime ist pomaly... :-( dufam, ze sa to zlepsi co najskor. Pripajam sa a taktiez apelujem na soferov, aby spomalili a zbytocne nezhorsovali uz aj tak prasne prostredie. Krasny vikend vsetkym :-)
daval si niekto na wc ine splachovacie tlacitka (ci ako sa to vola)...? alebo ste si nechali standart..?
@mareko4 standard, a splachuje to ako dive :) plna spokojnost ...
Profilova fotka
ahojte,mal by som zaujem o druzstevny byt.viete mi niekto poradit kam sa mam obratit???dakujem..
@nematvar www.ebsg.at; www.obsg.at...len bacha na RK hviezdy vo farme2...
Profilova fotka
@mongolisko dakujem za info,ale obsg.at neviem nejako najst na nete!ja mam skor zaujem ale o byt ako o dom.
@nematvar www.osg.at

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?