Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan ked chces vidiet v plnej krase nazivo ... Nussbaum Lavagna weiss "Champagner E.", popripade standard dlazbu - antrazit + biele obkladacky ... tak ta srdecne pozyvam v sobotu na kavu :)
@ljboy narok mas, len aka je vykonatelnost, je otazne. Ja som ziadala pridavky hned na zaciatku januara, lebo bez toho nemozem si o rodicak poziadat a doteraz ziadne vyrozumenie, pritom mnohi Slovaci pracujuci v AT uz napr dostali aj vyplatene za 2011. Ked sme sa aj informovali na Finanzamte, ze kedy akoze mozem cakat nejake vyrozumenie, kedze nam to treba na dalsie kroky, tak nevedia, ze mame cakat. Nevedia to ani nijak v systeme pozriet, co sa mi zda divne, ze tam nic nevidia, len ze je to in Bearbeitung...... K tej NOVA dan preco take rozpatie ze 300-600? Vela ludi tu ma sumy ze 800 a viac eur za bezne aj ojazdene auta. Nebudme skromni |-|
@slummdog to som napisal iba cca. to je hranica ktoru som ochotny ako tak akceptovat ked to bude viac tak neviem neviem, kazdopadne pred technickou kontrolou natankujem shell v-power racing 100 oktanov :) aby namerali co najmenej CO2
@ljboy ja sa tomu sice nerozumiem ako muz, co to vybavoval, ale ono tie emisie nam normalne z technicaku si pozreli, nic nemerali, ale my mame firemne, cize len NOVA sa platila. Ale mozno pri prehlasovani to odmeraju realne na TK a podla toho vyrubia
@slummdog niekto tu spominal ze sa to odvijalo od toho ze kolko mu pri technickej kontrole namerali CO2 ale predpokladam ze to bude nejak tak, ze ked nameraju viac, tak sa NOVA zvysi a ked menej tak ostane tak ako je v technicaku, ved by prichadzali o peniaze :)
@slummdog ak môžem poprosiť ... aký bol postup ... lebo sa mi zdá... že to bude aj môj prípad leasingový ... ktorý má tiež končiť NOVA daňou
Profilova fotka
@slummdog Kamoske Familienbeihilfe chodi a na Kinderbetreuungsgeld caka uz druhy rok. :-(
@popismenku treba fakturu a kupnu zmluvu. Mali sme to v Slovencine, ani preklad nechceli. Len pozrel kupnu cenu a z toho podla vybavy a prevedenia vozidla (motor, emisie...) zahlasil percento na vypocet a vypocital to z tej kupnej ceny, k tomu este MWS priratal a plati sa to cash. @mom3 no ved toho sa bojim, ze kym aj vobec tie pridavky mi uznaju, ze na rodicak budem cakat do puberty deti!!!!!!!!!
Takze narok mame na kopec veci , Kinder... Familien... co krasne vyzera na papieri, ale realita ziskania tychto prispevkov troska trvá. Skoda ze aj pokuty a vybery poplatkov im tolko netrvaju (GIS, NOVA...) Predpokladam podla toho co pisala slummdog ze to bude preto lebo sme slovaci, neverim ze by si to dovolili tak dlho vybavovat domacim..
@rado9999 neviem, ci pre narodnost je to, ale vcera pristup ujka na finanzamte ma dostal....uprostred vety, co hovoris si zdviha sukromny mobil a riesi nejake vone ci co, piska si do telefonu......no pristup .......ani k ciganom sa na SVK tak nechovaju na uradoch
@slummdog prepáč ešte ... typenschein ste teda nepotrebovali?? a ešte posledná otázka ... kde ste to vybavovali? ďakujem
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@slummdog @rado9999 Som si isty, ze neoficialne maju instrukcie spravat sa tak, aby zahranickych ludi odradili od vybavovania si soc. vyhod. Jeden znamy si napriklad chcel vybavit papiere, aby mohol v Rakusku legalne stavat a posielali si ho od jednych dveri k druhym. Po mesiacoch vybavovaciek sa jedna pani uz nahnevala, zobrala si ho nabok a povedala, ze by mu to nemala hovorit, ale maju instrukcie ludi odradzat, ale ze je strasne vytrvaly, tak ze mu da, co potrebuje. Takze asi tak to funguje.
@popismenku to je co ten typenschein? Ale tusim ine ako fakturu ani nepozeral. A vybavovali sme to v Brucku @mom3 ja sa odradit nedam, len su tam iste lehoty, ze aka maximalna spatna platnost je a pod...cize po polroku si mozem piskat. BTW, zajtra bude peticia u starostky rano, tak si drzme palce
Profilova fotka
@mom3 Toto myslim ze mozem potvrdit aj vo vztahu s EBSG. Pytali sme sa totiz na pomoc s financovanim uvodnych splatok, nakolko nam vychadzalo, ze by sme na to mali narok. Dorris nam ale vtedy v podstate vysvetlila, ze oficialne nam to hned nezamietnu, ale budu to natahovat az to uz nebude mat zmysel, lebo bude potrebne tie splatky uhradit. Ze v podstate ziadny cudzinec ten prispevok na druzstevne byty este nedostal v Kittsee.
@slummdog Presne to som si aj myslel. Nie su o nič lepší ako na slovenskych uradoch. Ale s tou spatnou platnostou to je uz brutaaal zlee. Oni nemaju lehotu dokedy ta maju vybavit? To uz je vlastne horsie ako na slovensku. Lebo ak kvoli tomu ze ta nestihli vybavit , by si spatne nemala dostat prispevok - to uz neviem co na to povedat.
@all trochu blba otazka ... ale co to akoze je faktura za auto? moze byt ze take nemam? mam iba splatkovy kalendar napr ...
Profilova fotka
@ljboy ja tiez napr. nemam fakturu lebo auto som kupil od svagra. :-D
@mom3 a co s tym budeme robit? :) prosit na kolenach rakusku policiu? alebo tak nejak?
@all POZOR: prave kontroluju slovenske SPZ pri vstupe do Steinfeldsiedlung !!!!!!!!!!
@all uz je vzduch cisty :)
@all ahojte, s priatelkou rozmyslame o kupe tzv. druzstevneho bytu v Kittsee a blizkom okoli. Vasa diskusia nas zaujala, ale chceli by sme vediet viac o podrobnostiach. Ak by teda bol niekto taky, kto v Kittsee v takychto bytoch byva a prijal by nase pozvanie na kavu, boli by sme mu velmi vdacni :) Dakujeme
@ljboy to nebola dlha akcia :-N
@slummdog tak neviem od kedy tam boli :) mozno som ich videl uz ked pomaly koncili :)
@slummdog všimol som si tvoju poznámku - auto máte firemné na SK značkách a zaplatili ste NOVA ? tak je to ok ? dik za odpoved
@marcel555 len sa prosím Ťa neobracaj na RK Immobilien group, teraz s.r.o. !!! nás pekne "dobehli". pozri si ich predošlé referencie !!! družstevné byty EBSG a OSG si môžeš objednať "priamo".
@slummdog Tiez by ma zaujimalo ci je v poriadku mat sluzobne auto, zaplatit NoVA a uz mat pokoj.....viete niekto ci to tak naozaj funguje? Chytili uz niekoho dalsieho?
ahojte,moze niekto zistit ci ma doma merac na vodu,elektrinu teplo?dakujem
@mongolisko @mysenka46 tak pyatli sme sa na BH, povedali, ze firemne netreba prehlasovat na AT znacky a tym to pre nich haslo, ale az ked zacali tie razie, tu niekto dal dobry link ohladom toho a muz volal na finanzamt, tak povedali, ze ale NOVA zaplatit musime aj za firemne auto. Aj ked mas aut firemnych viac, vraj staci zaplatit len jednu novu. Tak uz ako dementi sme sa tam pytali, ci uz je to ozaj vsetko, lebo policajti nas zatial nekontrolovali a teda dufam, ze nebudem prekvapena, ze zas nieco....lebo tiez druzstvo, alebo na BH mohli upozornit, ze aj ked je firemne auto, ze NOVA sa plati.
@bublifukk elektro by malo byt v bytovkach na prizemi - teda v pivnici ... spoločná skrinka a sólo merače podľa bytov ... nejaký merač ... asi teplo je za toaletou ... aspoň begas ma tam navigovalo :)) a vodu tiež veľmi netuším ...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?