Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
kto uz byva, kolko programov chytate? je mozne cez domovy satelit pripojit skylink kartu, aby som mohol pozerat kodovane programy?
@slummdog @foxo @martino1111 aha aku odpoved som dostal: Betreffend Ihres Mails möchten wir erklärend anführen, dass Sie für Dezember 2011 keinen Nutzungsbeitrag zahlen mussten. Da Sie aber Ihre Wohnung schon mit 30.11.2011 bezogen haben, sind natürlich für dieses eine Monat Betriebskosten (u.a. Müll, Versicherung, Winterdienst) angefallen. Die wir anteilmäßig Ihnen vorgeschrieben haben.
@mareko4 funguje normalne skylink aj cslink ... no a kolko programov chytate? no tak vsetky nekodovane z ASTRA 19,2 a 23,5 + tie co ma v ponuke SKYLINK alebo CSLINK, uz podla toho ktore si vyberier ... v tom baliku co je zadarmo, teda staci si kupit iba kartu tak su tam slovenske a ceske, staci pozriet stranky SKYLINK alebo CSLINK tam su komplet rozpisane
@mareko4 poopravujem sa ... v bytovkach to je tak ... o RH nemam info, ale ked si spravne spominam tak tam nie je 23,5 ASTRA cize tam ti to nemusi ist
@ljboy presne tak, aby isla aj astra, trebalo vymenit LMB za dvojite na satelite @paty_vinco sa tu smejem na tom. Ze Mull?!!!!!!!! Nesibe im? Tak sami na odovzdavani nas niekolkokrat upozornili, ze nemame pouzivat vlastne smetiaky, nakolko nam oni velkoryso zabezpecili tie velke kontajnery na stavebny odpad. Zo stavby tam tiez kadeco pohadzali, a keby nebola iniciativa od ludi zo stiege, co im fukalo smeti do zahradok, tak hadam do dnesneho dna by to nebolo odvezene. To nemyslia vazne :-D Inak ja by som chcela vidiet nejaky rozpis, ze kolko nakladov druzstvo teda za ten december malo a nie od buka do buka kazdemu uctovat, ani nevies podla coho tie sumy...Nezda sa mi to fer ked jednoznacne povedali, ze za december nebudu platby. Tak ked raz v mesacnej platbe mam tie veci, tak mi to nemaju uctovat.
@slummdog oni nepovedali ze nemame pouzivat vlastne smetiaky, oni povedali ze vedia ze pri stahovani je vela kartonov a preto specialne pre kartony pristavia dodatocne oranzove kontajnery s tym ale suhlasim, ze to vyuctovanie je nejake divne, napriklad za studenu vodu, to akoze ako vypocitali ze kto kolko za vodu ma platit, vie niekto kde su nejake merace? a ten winterdienst, tak to by ich trebalo poziadat ze ako s kym maju zmluvu na winterdienst ... lebo ked beru cca 50 EUR na mesiac od kazdej domacnosti, tak to ma niekto dream job :) dajme tomu ze je nas 50 domacnosti, takze minimalne 50 x 50 = 2500 EUR za mesiac niekto berie za akoze winterdienst
@ljboy ja si spominam, ze povedali, ze na december nemame pouzivat vlastne kontajnery, nakolko aj zmluvy s BMV boli pripravene od Januara. Ze vsetko treba hadzat do tych velkych oranzovych. No s tym winterdienst som rovnako nad tym uvazovala, ze kks, neverim, ze taku fakturu mesacnu vystavili
@ljboy so studenou vodou neporadim, my RHcky to platime zvlast, normalne stanovene stvrtrocne platby mame, ale zas, od 1.1.2012 uctovane.....a napr ebsg nam za 2011 spotrebu studenej vody teda neuctuje, nechapem, vsetci vsetko vyuzivali a maju rozne polozky na fakturach
@ljboy Počkať, to nechápem. Vy nemáte doma merače na teplu studenu vodu? A nieco na kurenie? Ako vedia kolko coho odoberate, vsak vyhrievanie vody aj na kurenie je centralne, tak nejak musia vedie kolko kto spotrebuje.. nie?
@slummdog ja som bol na odovzdavani dvakrat z toho raz som sedel v prvom rade a som plne presvedceny ze tie oranzove kontajnery boli urcene iba na kartony
@slummdog tu to mas. Je to na jednom s tych papierov co sme dostali pri preberani klucov:
Článok sa načítava...
@martino1111 mozes to nahodit aj do albumu? lebo je to priamo vo fore prilis, male na citanie, dik
@steev73 Ahoj, pls. pred technickou kontrolou v AT si riesil rozdiely v povinnej vybave SK/AT ak nejake su? Co ja viem nemaju napr. povinny hasiaci pristroj alebo nieco podobne? Dakujem.
@ljboy aha, fakt ze je to slabe aj ako plna velkost. Je to v albume.
pekný deň vám ... chcem sa opýtať či si niekto z vás dával robiť menšie úpravy v elektroinštalácii aj po odovzdaní bytu? či to môžem nechať na slovenského elektrikára alebo tam nutne potrebujem rakúsáckeho? ... potrebujem mierne posunúť el. zásuvku a dve ďalšie dorobiť .... plus sa chcem opýtať, či máte niekto indukčnú varnú dosku ... ja tomu veľmi nerozumiem ... len ma v kuchyniarni upozornili, že tam musí byť na tú indukčnú nejak viac kilowattov? ... ďakujem za info ... a keďže tam aktuálne nie som ... a vyúčtovanie ma čaká v schránke ... na takom trojizbovom byte so záhradkou sa mám na akú sumu ... oné ... nachystať ??? a plus ... viem ... že je toho veľa :-| prihlasovali ste už niekto auto ktoré je na slovenskom leasingu??? ponížene ďakujem za každú odpoveď :-)
@popismenku zmeny v elektoinstalacii som robit chcel, ale nakoniec posluzila predlzovacka lebo rakusky elektrikari sa nestihli dostavit na cas, ale ked je to mensia zmena tak to moze robit aj slovensky elektrikar, na vacsinu indukcnych varnych dosiek treba specialny kabel, ktory je ale v bytoch uz predpripraveny (trci zo steny v kuchyni), treba si nachystat priblizne 106 EUR, ak ste zadavali rakuske cislo uctu, tak to bude automaticky stiahnute z uctu koncom aprila, slovenska leasingovka nedovoli prihlasenie v rakusku, cize ostava iba ziskat typenschein (cca 180 + 50 EUR) zaplatit NOVA dan v rakusku (cca 300 - 600 EUR) a ostat na slovenskych spz, a hadat sa s policajtmi nadalej, kedze bez rakuskej spz ich podla nich okradame o motorovu dan, ci sa da platit aj ta aj ked clovek ma slovensky spz to by zaujimalo aj mna
@ljboy vďaka ... musím sa priznať že je to s tým pobytom pár km za hranicou na mňa trochu komplikovanejšie ako som čakal ... ale asi s tým nič nenarobím :)
@ljboy ved tam poriadne este nebyvate a uz treba ocakavat vyuctovanie?
@bublifukk ano, asi preto lebo bol prechod roka akurat
rozmýšľam, či auto na lízing (ak sa to aktuálne rieši len tou "extra" Nova daňou) nebude nakoniec aj tak najlacnejším riešením ... osobne tak či tak vždy kupujem auto na splátky a pri tomto riešení by ma obišli aspoň rakúske poistky ... úprimne to ani nepovažujem za zneužívanie systému a podobne ... keďže obaja pracujeme na slovensku 95 percent času trávim na slovenských cestách ... v kittsee je to presne cesta do bergu a späť ... plus sa obávam, že aj vybavovanie poistných udalostí bude pre mňa komplikovanejšie cez rakúske poisťovne ... ale či je to dlhodobé riešenie ťažko teraz povedať ...
@popismenku to riesenie ale nie je ciste uplne ale, pretoze ak ostanes na slovenskych spz aj ked bude zaplatena dan, tak ako som spominal rakuski policajti budu este vykrikovat ze ich oberame o motorovu dan, cize to je take polo-riesenie
@ljboy To by mohli vykrikovat ze ich oberame aj o dan z prijmov, ktoru JA tiez platim na SK a zijem v AT. Aj ine dane, je to to iste, na slovenkus je stred mojich zaujmov, tak tam platim dane z prijmu, tak aj dan za vozidlo by som mal platit tam kde ho pouzivam, t.j. na slovensku. Tieto veci medzi krajinami by mala davat do poriadku EU, ale zjavne EU moc nefunguje, lebo presne toto by mala riesit, kazda krajina samozrejme chce aby sme platili vsetko co sa da u nej.. Ale zase na druhej strane poplatky co AT ma platit mne za to ze tam byvam, ako pridavky na deti a ine prispevky, to sa uz netrhaju platit...
ja viem ... aj keď mám pocit, že to by aspoň v mojom prípade ( bývanie za hranicou , žitie a pracovanie pred ňou :) mali nadávať skôr slovenskí policajti ... lebo reálne okrádam ich ... stále mám mimochodom pocit že na nás trochu únia zabúda ... myslím si, že by mala existovať špeciálna úprava pre vyslovene pohraničné oblasti v rámci únie... pretože v prípade mnohých z nás dochádza k istej kolízii zákonov ... aj tá nova daň na slovenské auto podľa mňa zaváňa dvojitým zdanením ... a podobne. .. bývame pár kilometrov za hranicami ... pracujeme doma (aspoň ja) a myslím si, že takých prípadov bude v rámci celej únie stále viac a viac ...
no vidím že kým som písal už to za mňa napísal rado :-D
@rado9999 myslim ze trhaju :) mas na vela veci narok ked tu byvas .... co sa tyka pridavkov (napr Kinderbetreeungsgeld), dokonca ak mas vo vlastnictve nehnutelnost v rakusku tak ti tusim dorovnaju aj dochodok v rakusku, ale to je iba neoverena info, neviem presne ake su tam podmienky ... http://spravy.pravda.sk/rakusko-chce-...
Profilova fotka
@ljboy Nie som si isty, ci k tomu dochodku je potrebne vlastnictvo nehnutelnosti. Myslim, ze takisto staci prihlasenie na pobyt. Aspon viem, ze zopar dochodcov to takto riesi - povedala mi to znama zo soc. poistovne.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan tiež som čítal o snahe to riešiť ... ale zatiaľ to asi nečítali páni policajti v kittsee ... keďže zatiaľ cestujem so stiahnutým žalúdkom a vystrie ma vždy ... keď vidím zelenú vetrovku :-D ... plus mi to trochu komplikuje život aj reálne ...pretože auto tam de fakto využívam teraz len minimálne ... má ho manželka ktorá je do leta ešte na slovensku a mali sme ho tam fyzicky možno tri krát ... z toho raz samozrejme vtedy ... ked chodili policajti spisovať ešpézetky :-S ...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?