Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mom3 asi tak 2-3 tyzdne
@slumdog V akom stave je ta peticia? Podpisovali ste vcera? Pocasie sa zlepsuje, cas pre robosov dokoncit cestu.
tak uz sa ozval loidl zo strobela, ide sa kachlickovat...co tym myslel, ze Bemusterung musi byt ukonceny do konca aprila??? ako nahlasenie vyberu kachlicek? som z toho jelen... :-S
@mareko4 vyber teraz a mas pokoj
@bublifukk sak davam vsade svoje, co mi odpocitaju za standard, tolko bude stat praca nahodenia mojich vlastnych... no a kachlicky budu stat rovnako ci teraz alebo o 10 rokov, cize tie by som kupoval tak ci tak bud dnes alebo potom, akurat si usetrim robotu, nemusim o 10 rokov rozbombardovat byt... budem nieco sice doplacat, lebo davam dlazdice do kuchyne, ale to je cena prace, ktoru by som za tych 10 rokov platil...cize som na nule, jednoznacne sa oplati nahodit vlastne obkladacky teraz...
@kvetinkaseveru ano ale stihli sme len rhcky, stiege byv 1 a stiege 4 terajsia, potom uz bolo neskoro. Dnes sa nam nepodari. Niektori ludia na nas kukali jak na jehovistov. Boli aj nejaki, co odmietli podpisat, ze treba vydrzat a tak...ak sa ti chce, mohla by si aspon vasu bytovku obehnut
@slummdog a ako to vyzera, kolko podpisov sa uz podarilo vyzbierat?
@slummdog super,tak to ste urobili kus prace. Dakujeme. Pisala som Ti private message. :-)
@ljboy ahoj, pisala som vyssie. RHcky, co tu ludia uz byvaju, a prva bytovka od RHciek (neviem cislo, byvala jednotka) a terajsia stiege4. Vcera sme boli prec a prisli az po deviatej. Dnes sme sa dohodli s @kvetinkaseveru, lebo deti mam chore, nebudem moct vecer este s nimi behat po susedoch. Co stihne kvetinka, bude super, dorazime to cez vikend v najhorsom vsetko a zaciatkom buduceho tyzdna to moze ist
@mareko4 moj osobny nazor je ze po 10 rokoch aj tak vymenis kachlicky :-D
@bublifukk suhlasim
@bublifukk zavisi, ake kupis...videl som take, co boli "in" pred 10 rokmi a budu dalsich 10 rokov...problem je, ze m2 stoji 50 euro...
Článok sa načítava...
@all nechcem robit paniku ... ale zevraj prave kontroluju slovenske SPZ niekde pri blile, ved sa asi podelia niektori o zazitky
@ljboy myslis len cestna kontrola, ci akoze na sidlisku OSGckovych bytoviek? Lebo ved pri Bille mozu zastavovat milion ludi, co idu na dialnicu, alebo za nakupom zo SVK.....blbe miesto :D
@slummdog neviem kde presne, no jeden konkretny nemenovany clovek zistil na vlastnej kozi ze policajti isli presne po tom ze nema rakuske spz a zevraj sa mu ozve danovy urad, pokutu na mieste nedostal, auto bolo pisane na niekoho ineho
o kolkej to bolo?
@ljboy idem sa tam mrknut pesibusom, ze ci moze muz ist domov :-D
@slummdog neviem presne, tak pred hodinou dvoma, potom daj vediet, su viaceri co cakaju v bratislave :D
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Ahojte, tak dnes mm zastavili policajti v Kittsee, kontrolovali ako uz viete slovakov. Nemate niekto po ruke link na ten novy cestny zakon? Nah si ho prestudujeme? Dakovam
@mareko4 pocul som raz jeden nazor od jedneho cloveka,ktory povedal -'' naco kupit 1 drahu vec,ked mozem mat za tu cenu 2 lacnejsie a vzdy nove? ''
@ljboy no dala som si kolecko po okoli, tak policajtov som videla nejakych az pri tom zavode (ako sa vychadza von z dediny smer na dialnicu), potom sa tocili v objekte zavodu a isli prec. @cyan, neboli tam len obycajni policajti, ale aj financna policia, mali to na aute. Susedia spominali, ze nejako viac policajtov bolo medzi Bergom a Kittsee pri jazere. @cucuriedka a ako ste pochodili? Co chces studovat v tom zakone? @cyan nuz vies, raz ked nemas "znameho" poistovaka v AT, tak ti zial nikto neda pre krasne modre oci miesto 9stuffe nulku a potom su to uz riadne palky, uz to tu bolo pisane A co sa tyka "akcie" ohladom policajtov, uz som pisala ze chodili s papierom a kontrolovali zaparkovane auta, popritom sa bezne prevezu aj 2x za tyzden cez sidlisko ako bezna obchadzka a asi aj kontroluju stavby, ale s tym papierom tu vtedy isli jednoznacne po znackach.
@all, podpisovu stafetu na ziadost o pristupovu cestu prebrala @kvetinkaseveru, za co jej dakujem
@all, mohol by mi niekto z RHciek poskytnut foto schodista EG/OG polozeneho standardnym laminatom? Este som sa s takym nestretla a chcela by som vidiet ako vyzeraju tie hrany na schodoch(hranate alebo oble?) Dakujem
@mawile na hranach su alu-listy. Neviem ako nazvat ten material listy, normal take plechace hlinikove, ci co to je
@slummdog jeeej ty ich mas? :-) nechce sa ti spravit jedna fotecka prosim? naozaj si to neviem predstavit :-( prosim :-)
Nove predmestie Bratislavy sa vola Kittsee :) http://derstandard.at/1331207131285/Z...
ahojte tak mna "policajne komando" dnes zastavilo a vysetrovali ma ako kriminalnika, ze ake firemne auto, ked som na rodicovskej a vzadu v aute mam dve detske autosedacky, neverili mi ani slovo, ze urcite plnohodnotne vyuzivam rakuske cesty a neplatim dane, poslali papiere na danovy urad, ze mame cakat, dnes robili riadnu raziu, a zda sa, ze to nekonci, idu po nasich sk spz
Profilova fotka
@slummdog no zatial nijako, pozerali nas v zozname, tam nas nemali tak nechali ist dalej... tak uvidime ci z toho nieco bude. no v zakone som sa chcela pozriet ci je tam aj nejaka ina vec ktoru upravuje okrem toho ako sa radit v zapche, alebo pri sanitkach na dialnici...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?