Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mom3 jasne ...
@mom3 @mawile je to bez kachliciek a je tam klasicka farba, my tam planujeme dat daku umyvatelnu tapetu alebo to nejako farebne dotvorit nech to nie je take "standard". zle tam nie je nic, akurat nam trosku vadilo, ze standard zachod ma tu "vanicku" ci ako by som to povedala......
@ all.... ahojte, neviete nahodou ci otvorili daku novu cestu? lebo na tankodrome uz je zakaz a vzadu za servisom sa stavia a neviem ako dlho sa bude dat tato cesta pouzivat.....
@mysenka46 ahoj,aj ja som si to rano vsimla. Pozeram, ze nas postupne odrezavaju od prijazdoviek. Najvyssi cas odovzdat peticiu. @Slumdog Ako ste na tom s tou textaciou?
@mysenka46 ked sa clovek 30 rokov pozera na vykachlickovane zachody, ktore berie ako standard, tak mu to pride ako nieco mimozemske, ked mu tam tie kachlicky nedaju. Staci sa jeden den na to vyspat a svet je iny:-). Tym chcem povedat, ze nie je to az take zle ;-) aj ked by som tie kachlicky asi aspon direkt za tym zachodom chcela mat :-( Aproppo, su to tie svetlejsie alebo tmavsie kachlicky z toho standardu? Dakujem.
@kvetinkaseveru ...svata pravda,svata pravda uz ma svrbi pero !!! 8-(
@mawile ...vidis,vidis,keby ste vyrastali v "kadibudke " ako my ,boli by ste tiez milo prekvapeny aj z dvoch radov kachliciek. :-) Alebo si to myslel pan architekt o nas vsetkych :-. tak teraz fakt neviem.....??? :-o
Profilova fotka
@mysenka46 uz si tu cestu nasla? ako sa da tam potom dostat? zajtra mi ma prist nabytok, tak snad to nebudem taky kus nosit v rukach
Neviete prosim niekto co kontrolovali pani rakuski policajti na hranicnom priechode Berg dnes rano? Zastavovali viacere auta, ale mna nechali prejst. Stalo sa to okolo 9:00.
@pinpo ...najrovnejsie je to krizom cez pole od Bergu,len nevoz dve veci : sklo a vajcia !!! :-) Vraj par dobrodruhov sa to sem uz pokusalo prestahovat ale boli to marne pokusi!!! 8-( Takze ked tu cestu neurobia,sibacka bude bez vajec a zrat budeme z plastu. 8-)
@szrg ...tie rakuske znacky su ale dobry strasiak,vzdy ked zbadam policajta tak ma krce tahaju do neba. :-( V noci som bol pre zenu na stanici a ked som po ceste zbadal hliadku,tusim som sa aj pos...!!! 8-(
@foxo ...nemam rad ked robia zo seba strazcov vesmiru
Článok sa načítava...
@foxo hi-hi-hi :-D :-D :-D :-D :-D
..prave sme.boli prihlasit na urade psa a pytali sme sa na tu nestastnu cestu - poviem Vam tusim boli uradnici u nas na skoleni,lebo nikto nic nevidel a nevedel,vraj musime pockat a taketo keci,skoda len ,ze hovorili nemecky, clovek mal dojem ze je opät na svojej rodnej hrude. :-p Vraj pokial je tam ta stavba,cesta nebude no vtedy ma skoro jeblo.A ked chceme apon tu docasnu cestu trochu opravit mame napisat starostke,mam taky dojem ,ze ta peticia je nevyhnutna a trebalo by trosku pritvrdit !!! ]-(
kolega mi prave vysvetlil, ze co sa tyka toho krbu v bytoch, kazdy byt ma samostatny vyvod...na prizemi je jedna rura, na 1. poschodi su 2 -> jedna moja a druha od dolneho suseda, ktora ide vedla mojej, na 2. posch. su 3...dve su od dolnych bytov a tretia toho cloveka na 3. poschodi...cize relativne nie je problem tam hodit krb...
@mawile no mne osobne to nevadi, ze tam kachlicky nie su aspon sa viac mozeme realizovat. toto su tie svetlejsie
@pinpo no my teraz chodime okolo toho servisu....na konci ulice
@foxo to je super argument ze sa este stavia takze nemoze byt cesta ... predpokladam ze pani starotska si kupi 1m2 pozemku da si tam tri tehly a bude tu tretiu kazdy tyzden prekladat z jednej tehly na druhu, no a tym padom ma nadalej super argument, ze sa este stavia ...
@ljboy ...zajtra urobim fotecky a s peknym pozdravom jej to poslem , potom bude nasledovat ta peticia co @slumdog napise a budeme stale otravovat!!!! |-| Ked budeme mat stastie tak mozno bude skorej hotova ako dialnica BA -- KE. :-) a nasereme tak ficka aj čurindu a ich ppp projekty.!!!
...a este jedna skromna poznamocka,nemala by sa uz tato tema volat "AKO PREZIT V RAKUSKU "co poviete ??? :-) 8-) :-)
@foxo Ved tie dve cesty okolo koni smerom k Bille a k parku su uplne ok. Ta od parku by mohla byt jednosmerna v smere od sidliska a ta k bille zase smerom do sidliska. Ako docasne riesenie je to postacujuce. Este opravit ten zraz pri Stiege 7,8 a je to. Tiez to nie je osvetlene, staci pridat znacky :-)
@kvetinkaseveru .....mas pravdu je to logicke,ale spustit tam de fakto novu odbocku,cize novu krizovatku ma zrejme niekolko hacikov ako je suhlas dopravnej policie alebo samotna kolaudacia cesty,ktora sa asi iba na jej casti urobit neda,tak sa stava, co ale nie je nas pripad,ze cesticka je hotova ale chybaju jej niektore administrativne ukony.Ked na to triezvo pozriem,mam pocit,ze budeme radi,ked nam tento tankodrom a najazd na parkovisko opravia,cize odborne povedane zaflekuju. :-) Hlavne treba do tohto problemu zapojit vsetkych,hovorit to susedom ,atd.lebo na m.strechu uz chodi iba zopar ludi z ktorych je polovica z druhej etapy a tym to zily ešte netrha,lebo oni riesia to ,co sme my uz zabudli ;-) /zastrcky,obklady a tak podobne / Treba dufat,ze po druhej nepride etapa tretia,lebo fleku na dalsie domy je dost!!! :-o
Profilova fotka
@foxo no sibacka bude este vesela, mozno ani zajace nebudu par som ich videl krizom nohami na ceste a s tym polom som to uz par krat rozmyslal, len nesmie prsat, bo vybagrujem druhe zaklady
Profilova fotka
@mysenka46 myslis cestu okolo servisu a potom poza servis, tak?
Profilova fotka
@foxo Ako prezit v rakusku :-D 8-) trefa!
Profilova fotka
@all este taka odbocka do minulosti - do kuchyne pripojka na ruru a indukcnu dosku to MUSI pripojit elektrikarska firma? Napr. Pinetz? Dobre si pamatam, ze inak (cez nerakusku firmu) potom v pripade nejakej poruchy sa ta poistka nebude na to vztahovat? Alebo je to inak?
@pinpo .....hlavne nebagruj pred Geppertkou,ta hned zacne stavat a budeme byvat na stavbe cely zivot. :-o Vcera som stretol stavbyveduceho a pretoze sa budeme casto vidat pozval som ho v nedelu na obed. :-)
@pinpo ...nam to vsetko zapojil ten,co daval linku a nemyslim,ze je v tom problem.Ked mu neveris a myslis,ze to poserie budes spavat okrem zeny aj s minimalne 25 l. minimaxom ! :-N
Profilova fotka
@foxo stavbyveduceho - ten dlhovlasejsi a s nausnicou, tyusim krizik tam ma toho?
Profilova fotka
@foxo praveze, mam cloveka co to vie zapojit, len sa istim koli rakuskym stemplom a byrokracii

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?