Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@kommo Tiez mam v papieroch ze kolaudacia je na november ale moje posledne info bolo ze do konca agusta by to malo byt vsetko dokoncene...lebo ze si radsej nechavaju rezervu...tak neviem uvidime :) pre istotu budem teda pocitat az s decembrom :)
@pinpo Cau, nie vsetky tie rhcky, len nas, 7 a 8. Susedy z 9 som sa pytala, ona vodu nemala. Ja som spominala aj 1,2,3rh, lebo maju rovnako rieseny ten odpad. Tvoj typ domu ma ten okruh uzavrety. U vas to nehrozi zrejme.
@paty_vinco Ahoj, som rada, ze blog pomaha :-) Odpovede v poradi otazok. 1. COC by ti mali dat pri kupe vozidla u predajcu v SVK, ak Ti ho vtedy nedali, mozes oslovit "svojho" predajcu s otazkou ci sa k Tvojmu autu da zohnat este COC dodatocne. Co mam ja info, tak ak je auto starsie, vtedy sa COC este nevydavali a dodatocne Ti ho k autu nevyrobia. V takom pripade by som odporucila kontaktovat vacsieho predajcu v AT s otazkou: idem prihlasovat auto v AT a nemam COC, ako postupovat dalej. 2. Nie nemali sme ziadne dokumenty uradne prelozene. Dolezite je, aby z tej zmluvy bolo jasne, kto ti auto predal (nazov predajcu, ICO, adresa, mali sme tam aj peciatku predajcu), cenu podla mna prepocitaju kurzom ako pri prechode na euro, cenu na fakure sme im len ukazali, stylom "teta tu mate tu cenu" + sme im ukazali ze tu je cena bez dane, tu je vycislena dan a to je komplet cena, ako na kazdej fakture byva. 3. Nebolo treba uradny preklad, lebo sme mali europsky technicak. Skus pozriet na internete a v Tvojom technicaku ako su oznacene jednotlive policka. Ale mali by byt ocislovane pripadne opismenkovane a to je eurpsky dohodnute co je v akej kolonke. Cize oni sa zorientuju podla tych pismeniek a cisel. Si ho u importera ofotili. Podla mna nie len pre technicke info o vozidle, ale aj preto, lebo to hovori, kto je majitel. Ak budes mat nieco dalsie, pokojne napis, ak budem vediet odpoviem. Vela stastia
Ahojte vsetci :) Chcela by som sa len uplne unaufdringlich opytat tych, ktory brali 2i byty, kolko asi vychadzaju v priemere energie. Ja si to tu len tak sumarizujem, precitala som vsetko od A po Z a dost ste mi pomohli. Zatial som len tretia na zozname, tak tomu velku nadej nedavam, ale clovek nikdy nevie. Chcelala by som sa opytat mamiciek, ktore davaju deti v Kittsee do skolky: da sa vyavit miesto uz predtym, nez zacnete byvat? Myslim po podpisani zmluvy napr. Dakujem.
Profilova fotka
@blackcat K tej skolke Ti viem nieco povedat, ale neviem, ci to pomoze. My sa teraz chystame stavat dom, ale do zaciatku skolskeho roka to asi nestihneme. Boli sme sa spytat, ci by nase dieta mohlo zacat chodit do skolky a povedali nam, aby sme prisli, ked uz sa zacne stavat a ze to potom doriesime. Myslim, ze z ich strany tam vola je, aj ked maju uz dost deti. Inak viac ako 50% deti su Slovaci.
@kvetinkaseveru Dakujeme ze si si nasla cas na odpoved :)
@blackcat ahoj, da sa prihlasit aj ked este nemas byt. prave prebieha zapis do skolky na sept. 2012. My sme presne ten pripad, za byt sa este len stavia, a uz sme prijati do skolky. Riaditelka chcela len vidiet "nejake" papiere od bytu- tak som jej doniesla kopiu oznamenia o prideleni bytu.
@mateja9 co myslis tym, ze ste uz prijati do skolky? Zapis je 9.3. pokial viem. A este v decembri mi riaditelka povedala, ze bude problem uspokojit vsetkych, ze natresk je obrovsky. Nam sice dali uz nejaky termin, kedy mame prist aj s dokladmi a meldezettlom. Tak dufam, ze nas neodmietnu, lebo inak to tak nenecham. To uz co je ked prijmu deti, ktore tu este ani TP nahlaseny nemaju a nevezmu deti, co tu uz riadne byvaju.
zdravím :-) poradíte??? pracujem v luxembursku, zarábam 1200 eur, chcel by som kúpiť dom v rakúsku, počul som že štát tam dáva nejaké príspevky a nenávratné pôžičky, je to pravda???? chcem vedieť hlavne ako je to s hypotékami a financovaním danej nehnuteľnosti, Ďakujem :-)
@kvetinkaseveru velmi pekne dakujem aj za IP :-)
@slummdog tak tam na ten termin chodte a zapiste sa a neries tu nas zapis. Chcela som len poradit blackcat a nebudem sa tu niekom ospravedlnovat za to ze budem 9.3. po operacii, nebudem moct chodit a dali mi v skolke termin na zapis este pred operaciou.
Profilova fotka
@riskasa pracujes v luxembursku a zarabas 12 000? naco ti je socialne byvanie v rakusku? a stat nedava ziadne prispevky a nenavratne pozicky, to ta niekto uviedol do omylu stat - resp. kazdy kraj ti moze dat nizkourokovu pozicku + dotacie na nejaky zeleny dom (kolektory napr.) a kazdy kraj to ma inak definovane ale ked precitas diskusie par stran dozadu tak tam to par ludi riesilo
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mateja9 mohla by si sa aj trosku ukludnit nie? niektore veci sa daju napisat aj inak nebudeme tu po sebe vykrikovat a robit si tu zle, nie?
@pinpo riskasa napisal, ze zaraba 1200 a nie 12000 € :)
Profilova fotka
@pinpo pise, ze zaraba 1,200 nie 12,000...
Dakujem vsetkym za rady :) Samozrejme je kazdy rad, ked dostane pre dieta miesto v skolke. Ja som netusila, ze je tam taky naval. To, ze tam bude vela slovenskych deti som si ale myslela ;) Ja este byt nemam, cakam a okrem toho ma moja mala 18 mesiacov. Len som citala na stranke Kindergarten, ze presne take male deti uz zapisuju, preto sa pytam... Tak dufam, ze kazdy nakoniec dostane, co si zasluzi 8-)
...jezismaria,tak kto vlastne zaraba tych 12 000 €---,mom3 :-) makuska2 :-) alebo pinpo ???surne si potrebujem pozicat ! 8-(
@blackcat "......kazdy dostane co si zasluzi " :-( preboha,co tu idu stavat sibenicu,Geppertka nic nespominala..... 8-)
@foxo - tak to by som sa velmi do Kittsee nehrnula ;-) To som napisala len na zamyslenie, koli pristupu podaktorych :-)
@mateja9 pardon za styl podania. Sme cerstvo vytopeni, nervy mam v kybli. A ked sa tu docitam, ze miesto v skolke bez problemov slubia aj niekomu, kto nema meldezettel, a mne s meldezettlom by dieta odmietli. Riaditelka mi tvrdila ze 100% deti ma trvaly pobyt v Kittsee, co maju, ze bez TP momentalne ani nevezmu a ze aj tak sa nie kazdemu miesto ujde. Tak neviem, napiste mi, ak aj tu treba s nejakymi obalkami chodit. Sumar, mne bolo povedane v skolke, ze problem s miestom je.
Profilova fotka
@slummdog A nechystaju stavat novu skolku resp. tuto existujucu rozsirit? Este pred rokom som take nieco pocul...
@mom3 @slummdog skolku chystaju rozsirit,maju zacat na jar takze ziadny stres,co viem tak riaditelka skolky urguje na gemeindeamte ze ma malo miesta v skolke ale nejako to neriesia.... V kazdom pripade dieta ti musia vziat posledny rocnik pred skolou to je Pflicht...
@all mimochodom bola zvolena nova starostka Kittsee, terajsieho Klaus Senftnera nahradila Gabriele Nabinger ... a to akoze nemali sme sa aj my zucasnit volieb? Mna teda nikto nepozyval, vedeli ste o tom? Alebo starostu nevolia obyvatelia obce? Pokial viem tak ano.
Profilova fotka
@ljboy Gabriele Nabinger je len docasna starostka, ktoru zvolilo Gemeinderaete. Riadne volby budu v oktobri.
@mom3 a coze ten doterajsi skoncil? :)
Profilova fotka
@ljboy Neviem preco skoncil. O tych volbach mi len povedal Zierhut z Gemeinde.
@mom3 ....vraj zdefraudoval euri,co boli na nase osvetlenie a cesty 8-( Tym sa vysvetluje preco chodime ako debili po tme a v blate alebo sa mi to prisnilo ??? :-o
Profilova fotka
@foxo Pocul som od jednej kamosky, co v Kittsee byva uz dlhsie, ze to nebol moc dobry starosta...
@ljboy ...ale,ale,ljboy ved my nie sme sucastou obce ]-( to by k nam musela viest normalna komunikacia a nie tento tankodrom,co denne absolvujeme!!!! V robote sa mi smeju,ze kecam a prestahoval som sa niekde na lazy,ked chodim taky zasrany od blata. 8-) Doteraz sme nadavali aky je bordel na slovensku a vcul sa tusim karta obracia.Co by som niekedy dal za taku poflekovanu bratislavku cestu ! =-)
@ljboy @mom3 Gabriele Nabinger je Oberarztin na chirurgii v nemocnici v Kittsee,poznam ju je taka divna..

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?