Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@slummdog ahoj suseda odvedla si zohnala valec a presla s nim cely travnik, vraj to neurobili preto sa vlni, my mame maly pozemok uz sme to stihli vsetko udupat, nie je to aj tym, ze mate slnko po vacsine dna v zahrade?
@diuska24 az 10 vykricnikov??? =-) ja som najviac dostal len 5 :-(
@foxo ahoj, pokusim sa popisat ako som vypol cez ovladaci panel rekuperaciu. Vo vseobecnosti by v kazdom lubovolnom dalsom kroku malo platit, ze "domcek" sluzi na navrat o uroven spat/vyssie a "cifernik" na vstup do nizsej urovne menu. 0. Na zaciatku som mal nastaveny mod "A", vedla "A" svietila ikonka ventilatora 1. Stlacil som sucasne "domcek" a "plus" asi 3 sekundy, objavilo sa "P 2" 2. Stlacil som sucasne "plus" a "minus" asi 3 sekundy, objavilo sa "P 3" 3. Stlacil som "cifernik" objavilo sa "P 30" 4. Stlacil som "cifernik" objavilo sa "15" Pre info: Tu som na strane 22 manualu k rekuperacii, menu 3 submenu 30 : minimalne otacky pre abluftventilator. Povodne nastavena hodnota je 15 a da sa zmenit na 0. 5. Stlacil som "minus" objavilo sa "0" 6. Stlacil som "cifernik" cim som potvrdil "0" a vratil sa na menu "P 30" 7. Stlacil som "plus" kym som nedosiel na submenu "P 34" 8. Stlacil som "cifernik" objavilo sa "15" 9. Stlacil som "minus" objavilo sa "0" 10. Stlacil som "cifernik" cim som potvrdil "0" a vratil sa na menu "P 34" 11. Stlacanim "domceka" som sa dostal naspat do povodneho stavu z bodu 0, akurat vedla "A" uz nebola ikonka ventilatora a ventilator stal. Takto som zmenil minimalne otacky pre mod "A" ostatne mody som nemenil, ponechal som si povodne.
@paty_vinco ......a myslis,ze Ti to po tomto este niekedy pojde ??? :-) Minule som studoval ako odstavili treti blok v Mochovciach, 8-( clovece ono to tam bolo jednoduchsie ! :-o
@paty_vinco je tam viac modov? lebo keby som mal zapinat a vypinar rekuperaciu napr. ked sa budem sprchovat, tak pri takomto postupe by som sa veru narobil ;-) ale kazdopadne, odomna big respect, ze sa ti to podarilo takto najst a popisat :-)
@mareko4 tymi 'modmi' som mal na mysli len tie rychlosti "A" , "1", "2", "3". btw rano som si este zmenil aj "1" tak ze som ju znizil na 16. Tak ze na "A" je ventilator vypnuty a na "1" mam 'otacky' na 16% co je skoro tolko co bolo predtym "A"
@paty_vinco fuha ja som este nemala odvahu otvorit si manual, nie je jednoduchsie v skrinke vypnut poistku s napisom entlulftung?
@diuska24 .....JE !
@diuska24 je :)
@all ludia a preco to tak strasne vsetci chcete vypinat? :)
@ljboy lebo to vrci ako pes, nie? :) ja si to predstavujem tak, ze stlacim gombik, vypne sa to, stlacim dalsi, ide to na 25% otacok, dalsi, ide na 50% a treti na 75%... tak to ma normalne fungovat...jak to tak nefunguje a musim vypinat istic, tak to nesplna moje poziadavky...
@mareko4 sice mas pravdu ale na rozdiel od vrciaceho psa to este k tomu aj meni vzduch co sa mi zda celkom rozumne :)
Článok sa načítava...
@ljboy dik, uz tam muz volal, tak tvrdia, ze nevedia, ci ta firma to tu bola zobrat, ci nie a ze mame vykladat smetiak radsej vecer pred odvozom, hoci neverim, ze ked mali vyjazd o 6:50, co tetka tvrdila, ze uz o siedmej tu boli na Steinfelde....prosto sa na to ....a vyse mesiaca nemam bio odvezene |-| @diuska24 dik za radu, valec nemam kde zobrat, skor sa bojim, ze to pri futbale rozryjeme na amen uz :-D
po vcerajsej navsteve som zistil 2 veci ,ze - na stavbe sa pracuje :) a neake uvedomele hov_do sa nam vys_alo v izbe :(
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ahojte vsetci, presla som si forum, su tu velmi cenne rady. Tak aj ja by som Vas chcela poprosit, o nejakych par. Citam,ze vacsina z vas uz byva, alebo sa chysta nastahovat do druzstevnych bytov.Ja som este len na zaciatku a rozmyslam ci je vyhodne byvat v Rakusku. Ake su klady a zapory byvania v Rakusku. Ci sa hlavne este vobec nieco stavia a ci su volne takeho byty, lebo z toho citania som mala pocit, ze uz je to vsetko obsadene a nove projekty asi moc nie su a plane. Dakujem
ako chytate SK programy, ma niekto z vas skylink ?
Ahojte, prave tu bolo policajne auto na Steinfelde, tak zrejme checkovali uz znacky aut, lebo isiel s nejakym papierom v ruke, kde si nieco pozera, mozno podla rozpisu parkovacich miest a pri kazdom bloku parkovacich miest sa pristavil a pozeral. Potom nieco zahlasil do vysielacky a isiel prec. Inak chcem este upozornit na problemy s obecnou kanalyzaciou. Vcera nam komplet vyrazila v pivnici, museli hasici odcerpavat kopec vody. Vraj kanale su upchate so strkom zo stavby. V bytovke vam nezateka voda?
Profilova fotka
@liza2 viem, ze toto sa este len chysta: http://www.ebsg.at/?x=x&m_ID=207&page... ale viac neviem.
@slummdog v pondelok rano? ved su skoro vsetci s autom prec, ci tam boli uplne skoro rano?
@martino1111 ja mam cslink, a vratko_p ma skylink
diki mom3 za dobry link pozriem na to, ci aj nieco mensie ponukaju, a ako to je s tym pomohol si mi
mom3 tu uz byvas v Rakusku?
Profilova fotka
@liza2 Nie, ale teraz na jar sa chystame stavat v Kittsee. Tento stvrtok mame stavebne konanie.
@slummdog a som sa cudovala,ze co tam robia hasici. Aj sa to bude nejako riesit? My sme nic nespozorovali, ale sme na druhom,takze to je asi dost mimo. Budete to riesit cez poistovnu? Mate nejake skody? To je ale smola....
@kvetinkaseveru Ahoj, prosim Ta ako je to s odhlasenim auta na SVK po prihlaseni v AT? Na Tvojom blogu linkovanom par stran dozadu som to nenasiel, podarilo sa vam uspesne ho na slovensku odhlasit ked uz bolo prihlasene v AT? Vdaka.
@paty_vinco ahoj,dnes vecer tam doplnim aj o tuto info. Presne info co treba, ale bolo to ok. No problem.
mom3 Tak idete stavat to je super. Zatial byvate v na SK?Ste z BA? Dlho ste zvazovali,ci je to vyhodne byvat v Rakusku, ci ste od zaciatku mali presnu predstavu, stale zvazujem klady a zapory, ale asi tie vyhody prevazuju. A riesite to cez esbg?S postupnym vyplacanim? Asi zacat stavat je dost financne narocne, ale urcite to je iny konfort ako byt. Vdaka za odpoved
ahojte vsetci.Postupne citam vsetky priskpevky.Ja mam tiez zaujem o druz.byt uz som to raz pisala.Ale je to mozne az o rok.Chcela som sa spytat ci ste uz nastahovani a ci ste spokojny ci je to podla vasich predstav
Profilova fotka
@liza2 poslal som ti odpoved do sukromnej spravy...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?