Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@todo328 ach prepáč, mne "ušli" smeti, tak je to 175 € tebe ušlo to, že voda je za 3 mesiace... :-)
@mongolisko no hej, my sme v petrzke za 67m2 platili uz peknych 230eur mesacne, lenze to len 100eur bol fond oprav, co tu netvoris. na druhej strane v Petrzke mi odvazali smeti 3x za tyzden, co tu pridu na jednotlive druhy smeti len raz za mesiac (aj pri bio, kedze minule nezobrali to), a altpapier az za dva mesiace beru.... A neplatila som tam vyse 5kil mesacne, akoby do luftu, z coho len slaba cast ide na "splacanie domu" Ja teda neviem si ale predstavit, ze by mesacne naklady mali byt nejake mega vyssie, ved to by musel byt clovek Rockefeller, co by to potom cele mesacne stalo aj s platbami druzstvu. Navyse nikde nie je napisane, ze o rok ma neklepne pepka z vyuctovania za teplo.....
@slummdog a ten plyn - to nemas plyn aj za kurenie ? vykurovanie je samostatne a v tych 5-tich kilach, to mas najomne + uver ? :-(
@mongolisko mas recht tak uz mame tu konecnu sumu. :-)
.......aaalee ludkovia budte optimisti,aj ja som optimista nechce sa mi ani zit,to najomne je ale pekne v riti !!! 8-( 8-(
@mongolisko ano, mas to na kurenie, ale kde mam istotu, ze tie zalohove platby budu stacit a nebude nejaky nedoplatok? V tych platbach druzstvu nemas u RH nic zaratane, co sa energii, vody ci odpadu tyka... Byty maju aspon odpad sucastou platieb. Pises spravne, je to vlastne najom a uver co druzstvo ma tych cca 5kil
Ja ked som sa osobne Geppert pytal ze co sa plati navyse nad ten "najom" (byty) , tak mi povedala ze iba elektrika a kurenie. Ze voda, odpad je uz zaratany v tej cene. Tak neviem potom. Ale vlastne voda sa plati aj tak asi iba studena. Tepla ide asi z toho plynu ( spolu s vykurovanim) . Ci?
@rado9999 ano, voda je len studena, ohrieva sa plynom. A pre byty ti to dobre povedala, oni maju odpad aj vodu zaratanu v mesacnych platbach. RHcky to ale maju navyse
ahojte viete mi poradit nejakych developerov, co stavaju v blizkosti hranic? gattendorf, zurndorf atd? nic sa mi nedari najst
@pingu1 kamos stavia aj s bratom za stiege 9-10, najdes tam 2 domy vedla seba , len tehly a okna su nahodene, tam maju nejaku reklamu ta stenach nahodenu kto to stavia, skus tych skusit...
@diuska24 Zjavne ten Tvoj mail mal ucinok. Dnes uz su kontajnery pekne vyprazdnene a aj ten bordel okolo odniesli.... :-) juchuuu, dakujeme este raz, ze si hned fotila a pisala.
@slummdog ked to vsetko mas za 5 kil, je to asi urcite lepsie ako moj znamy v BA - ten kupil 3-izbak, cca 70 m2, na drevo treskol 25.000 €, plati "iba" 600 eciek uver a to 20 rokov (uz ma 2 za sebou) + najomne...ostatne - odber plynu, vody a elektrinu si viete, ked su merane, trochu "usmernovat"... :-)
Článok sa načítava...
@kvetinkaseveru dnes doobeda odviezli tie kontajnery prec uplne, tak tam uz hadzat nikto nic nebude. @all bytovkari, ako ste na to s biomull? Ja som pisala uz pred 2tyzdnami, ze bio neprisli odviezt. Dnes je zas termin odvozu a som cely den doma. Bmv nikde som nezazrela. Ked mi tu ten hnoj nechaju, tak neviem. Ved to maju brat kazde 2tyzdne a seru na to mesiac? Je sanca, ze dnes este pridu? Odvazaju vam bio z bytovkovych smetiakov?
@slummdog a kam si pisala? pretoze ono tie smeti pre bmv odnasaju ine firmy, neviem ci aj bio ale ten gelber sack urcite, treba zavolat na bmv je tam zadarmo cislo a opytat sa ich na to ze kto to odvaza a potom priamo u neho riesit, ja som to tak riesil ohladom Gelrber Sack a pomohlo :)
Profilova fotka
Ahojte, chcem sa spytat tych co uz byvaju, aka je vyska medzi oknom a podlahou v izbach? Vopred vdaka za odpoved
@all ahojte, riesil uz niekto co mate zahradku ci je mozne si nainstalovat markizu a chodnik od branicky k terase? Markiza asi nebude mozna, ale ten chodnik by sa mohol dat vybavit ci? A dalsia vec na wc a chodbe kde je mame dlazbu sa mi odliepaju vsetky sokle. Mam to riesit priamo so Stroblom alebo mam pisat Geppertke? vdaka
@mysenka46 ahoj misa, ja som technicke otazky resp. reklamacie pisal Brandovi, raz ma nanho forwardla Geppertka a odvtedy este asi 2x som nieco potreboval tak som pisal jemu. @foxo Ta rekuperacia sa vraj da naprogramovat tak aby bola uplne vypnuta. Vecer sa vrhnem na manual ktory je na nej prilepeny v tej folii a podla neho sa ma dat naprogramovat nech je napriklad v jednotke uplne vypnuta.
@paty_vinco ...ja to mam vypnute isticom,ale to asi nie je najidealnejsie,ked sa nieco dopatras daj prosim vediet. :-)
@mysenka46 ...urobit nejaky chodnicek sa urcite da aj bez nejakeho povolenia. :-) Horsie je to z markizou,shorty hovoril,ze sa pytal a nechcu to dovolit.Mne bude cely den svietit slniecko na terasu a neviem si predstavit ako tam budeme bez markizi existovat !!! 8-( Riesit to slnecnikom,ked tam bude zrejme stale fukat vietor si neviem predstavit.Ale mozno by bola vacsia sanca keby sme sa dohodli / vsetci / na nejakej farbe markiz a takto to navrhli na druzstvo,mozno by bola vacsia nadej./ vo firme kde pracujem to takto funguje,spravca urcil farby okien a markiz a nemoze sa stat,ze to bude vyzerat ako v ciganskom dome.V Kittsee hraju rolu urcite aj zasahy do plasta budovy ale mozno spolocne by sme sa k niecomu dopracovali. 8-)
@foxo . Tak vy to mate dole este v pohode relativne, ale my hore na poschodi sme uplne bez pristresku, cely balkon odokryty, slnko ani tak asi nevadi ako dážd, clovek tam nemoze nic nechat polozene. Ako to zatial riesite vy na poschodi??
@foxo no pisala som Brandovi (je do 28.02.) niekde mimo, tak som to poslala aj na Geppertku. Ked povie, ze to nie je takto mozne, fakt by sme to mohli riesit hromadne....
@all pre vsetkych ktori by chceli markizu a uz byvaju na poschodi hornom mam zlu spravu- kedze je tam 20 cm zateplenie doporucuju montaz este pred zateplenim na konzoly.
@rado9999 ...preco Vam hore neurobili nejake striesky,tak to fakt neviem pochopit ?!? :-.
@michala.s v jednej izbe 87,6cm v druhej izbe 88,9cm :) takze ako to bude u teba to sa musis nechat prekvapit
@foxo lebo setrili :(.bohuzial vybrali sme si byty s tym ze nebudu striesky,musime to prezit
Profilova fotka
@ljboy dakujem
@foxo .. tak ja neviem pochopit viacej veci ktore sudruhovia z ORF (citaj rakusko) vymysleli, ako napriklad komin ktory nemozem pouzivat, ale zavadziat v obyvacke bude (teda u nas na poschodi su kominy dva , jeden suseda pod nami a jeden nas) , tie zaluzie alebo striesky - s tym som sa tiez este nikde nestretol, neviem si predstavit tym ze mam pod sebou susedou, kam budem napr. odpratavat sneh. Ale ako pise Bublifukk, tak sa skusim na to este spytat kym je len hruba stavba ci to tam dovolia namontovat predpripravu...
@bublifukk ...bohuzial musime prezit aj ze nebudu cesty ale to sme si nevybrali.!!!! :-p :-N
@rado9999 ...ked budes mat vela snehu,budes stavat snehuliakov a predavat ich v Kittsee na namesti a aspon sa trochu zahojis a budu evri na najom. :-) Geppertka Ti bude dodavat mrkvu a stare hrnce + nejaku tu metlu. :-o ked na nej nebude prave lietat niekde po stavbe:
@kvetinkaseveru rado sa stalo :-) geppertka hned odpisala, ze to daju do poriadku a podakovala sa mi z desiatimi vykricnikmi :-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?