Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@ljboy ano, v pondelok rano. Neviem, ci AT policajti maju nejaku lepsiu logiku. Ale tak este stale dost aut tu bolo, takze o zabavu mal postarane @kvetinkaseveru ano skody mame, lebo ved sme tam mali dost vela veci uskladnenych, niektore aj uplne nove nabytky este nevybalene......splaskov bolo skoro do vysky 20cm. riesit riesime, ale je to na dlhe lakte, najprv sa ebsg dost distancujuco tvarilo, ze chyba je na strane obce, kedze ide o verejny kanal, no zas nestalo by sa to, keby sa zo stavby tam nepchal strk, co kanal upchal A posledna pointa, ze RHcky 1, 2, 3 a 6, 7, 8 mame odpad v pivnici dost divno rieseny, ze to nie je uzatvorene, len taka hadica v slauchu strcena a tadial to cele vyrazilo z kanalizacie, ked sa upchal vonku kanal. Neviem ako to budu riesit, co sa technickych uprav tyka, lebo toto nemoze tak ostat, susedov uz druhykrat takto zalialo. No neviem.... A poistenie sa nam na pivnicu nevztahuje, navyse poistovna by sa aj tak cukala, kedze skodu sposobila obec+druzstvo tym, ako som napisala.....aj tak by to krutili, ze to maju uradit oni. momentalne som z toho taka hotova ako ludia po zaplavach na kysuciach 8-(
s tou rannou kontrolou aut na parkovisku mi teda stislo :)) ... ale ako tak vidim nase espezetky asi nebudem sam ... tak uz len cakam obsielku :))
@slummdog No vies co, tak tymto si ma uplne dostala. Neviem a nepotrebujete s niecim pomoct? Ved to je hrozne. Asi by ste sa mali susedia z RH spojit a vydupat si stavebnu upravu, ktora vyriesi ten kanal raz a navzdy. Ze vyslovene ist po nich, ze sa to viacerym stalo a ze je to ako reklamacia stavby. :-( Skutocne nemila situacia. Keby sa dalo nejako pomoct daj vediet... @paty_vinco Ako som slubila, doplnila som blog o odhlasenie z evidencie na SVK. Malo by to byt teda komplet. Pripadne pripomienky a otazky kedykolvek piste. Vhladom na dnesny vecerny (asi pred hodinou) opatovny pomaly prejazd policajtov pred nasimi parkoviskami, dufam, ze nikto nebude mat problem a nestacia ho pokutovat kym neprehlasi :-)
@kvetinkaseveru Dakujem velmi pekne
Ahojte susedia, dnes sme akurat boli pozriet nas byt vsetko ide podla planov a snad to teda do toho augusta stihnu :) Akurat citam vase prispevky ohladom SPZ ze tam chodia policajti kontrolovat. Ako to teda naozaj je treba auto prihlasit v AT? alebo ak by teoreticky bolo napisane na inu osobu pripadne na firmu je to problem? Kto s tym uz mate skusenosti? Ďakujem
Článok sa načítava...
@olbergjuli ...tak a teraz uz mozem umriet uz viem vsetko,teda okrem anglictiny?!?! :-) 8-( 8-)TOTO JE OMYL !!!
ahojte, urcite to tu uz bolo rozobrate, ale vedel by mi niekto fundovane povedat, ako to funguje ked mam auto na zivnost na SVK?
teda myslim, ked sa na jesen stahujem do AT a auto by bolo prihlasene nazivnost na SVK... dakujem vopred
@kvetinkaseveru Ahoj, popis na prihlasenie je fakt super ;-) Rad by som sa napriek tomu este opytal 3 veci s ktorymi si neviem rady, prosim Ta ak si najdes cas velmi nam to pomoze. - COC potrebny v kroku 1 treba ziskat na SVK alebo v AT? Na weboch slovenskych firiem co to robia som v zozname krajin slovensko nevidel, tak sa mi zda ze to riesia ked si niekto dovezie auto zo zahranicia na SVK. A z toho by som si myslel ze COC budem ziadat tiez v AT, je to takto ? - faktura, resp. kupna zmluva - mali ste ich uradne prelozene s peciatkou? (Btw, som zvedavy ako mi prepocitaju cenu auta ktore ma 5 rokov a bolo kupovane za SKK) - velky technicky papierovy - je potrebny uradny preklad technicaku? dakujem @mateja @fermachin Ahojte, tema evidencie aut veru bola rozoberana dost obsirne, doporucujem preluskat sa cez forum, urcite najdete aj prispevky ktore popisuju vec dost ucelene a fundovane
prosim niekoho: 1) kto uz v Steinfeldsiedlung-u byva a 2) jazdi denne do BA a spat na sluzobnom prip. firemnom aute a 3) je mi ochotny odpovedat a 4) ma (najlepsie vlastnu aktualnu) skusenost so zastavenim rak. policajtami aby mi popisal ako kontrola prebieha, cim dokladuje, ze auto je na firmu a ako reaguju fizli DAKUJEEEEM :))))
@fermachin do augusta? minuly tyzden som rozoraval s Polierom a povedal ze november je skor aktualny...
@kommo bavime sa o bytoch od OSG, ktore maju predbezne planovany termin september 2012?
@mateja9 nie pisem o EBSG druhej etape..
@mateja9 iba k s dokladovanim, že auto je na firmu - je to predsa v TP ! :-)
Profilova fotka
@slummdog ahojte, to vsetkych 6(1, 2, 3 a 6, 7, 8) RHciek vytopilo? ja som vcera bol u nas pozriet, tak tam nastastie nic nebolo, v kazdom pripade, ak vytapa inych, nie je zaruka ze to bude len u vas, a ze sa to neprevali aj u ostatnych RHciek resp. bytoviek riesili ste to len s ebsg, alebo aj s obcou? treba sa zapojit a mam tiez niekomu zavolat ohladom toho = akoze viac ludi?
Profilova fotka
@all RHckari - neuvazoval z vas niekto nad instalovanim radiatorov do pivnice? daval si niekto robit cenovu ponuku?

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?