Menu Forum

Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

(zamknutá)
7. feb 2014
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
Registroval sa 21. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1673 príspevkov. Má 24 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
Registroval sa 21. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1673 príspevkov. Má 24 priateľov.
 @slummdog @diuska24 @kommo @blackcat @mateja9 a ostatni,
Boli ste dnes na zapise v skolke? Ako ste dopadli?
9. mar 2012 o 20:04  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
 @szrg to su vascinou colnici. Zrejme sa uz vela ludi stazovalo na kontroly policajtov, tak to riesia takto
9. mar 2012 o 22:26  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
 nove foto ...
10. mar 2012 o 16:06  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
diuska24
39
Registrovala sa 8. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 86 príspevkov. Má 11 priateľov. Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
diuska24
39
Registrovala sa 8. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 86 príspevkov. Má 11 priateľov. Bratislava.
 @mom3 ahoj dakujeme za opytanie, boli sme prijati, vsetky deti, co boli pozvane boli prijate
10. mar 2012 o 20:49  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
 @diuska24 Ani neviem, ze to bolo na pozvanie...
10. mar 2012 o 21:41  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1137 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1135 príspevkov.
 @mom3 ahoj, ano, sme zapisani, tesime sa na september

@all, prave som dokoncila tu ziadost o pristupovu cestu. Este treba preklad, co v priebehu dneska dokoncime. Potom to sem skopcim, ci mate nejake vyhrady k listu. Ak nie, tak zacnem obiehat postupne ludi.\Velmi by pomohlo, keby ste sa vyjadrili aspon ti, co chodite na forum, ako budete doma zastihnutelni, nech zas netravim cele dni zhananim podpisov.
Dik za porozumenie
11. mar 2012 o 13:09  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
zahna12
Registrovala sa 27. apríla 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 37 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
zahna12
Registrovala sa 27. apríla 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 37 príspevkov.
 @slummdog ahoj ak by to bolo aktuálne aj ja pridám podpis ohľadom prístupovej cesty, ešte nebývam, ale tiež sa ma to týka. daj potom vedieť aby som sa vedela zastaviť.
11. mar 2012 o 15:56  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @all, takto by vyzeral ten list. Na konci bude tabulka, kde sa vpisu mena a adresa tych, co to podpisu emoticon

Dr. Gabriele Nabinger Marillengemeinde Kittsee
Hauptplatz 11 2421 Kittsee

Angelegenheit: Antrag der Steinfeldsiedlung-Bewohner auf die Fertigstellung der Zufahrtstraße

Hiermit ersuchen die unten Unterschriebenen Bewohner der Steinfeldsiedlung die Bürgermeisterin der Gemeinde Kittsee um eine rasche Lösung der Situation mit der Fertigstellung der Zufahrtstraße.
Zur Zeit müssen über 50 Familien unter katastrophalen Zustand der Zufahrtstraße leiden und die Beschädigung von Hab und Gut (PKW, Kinderwagen, Schuhe) in Kauf nehmen, da Sie keine andere Möglichkeit haben als die nicht verfestigten Feldstraßen zu benutzen. Die Feldstraßen führen durch die Baustellen von EBSG und OSG und sind voll mit Schlaglöchern, Baumaterial, Matsch und Kies.
Für mögliche Schäden müssen dann die Bewohner selbst aufkommen.
Kürzlich wurden auf den Feldstraßen sogar Einfahrtsverbote in die Baustellen errichtet, so bleibt nur noch eine Zufahrtmöglichkeit über den Feldweg hinter dem Hyundai-Händler Windisch. Dort finden zur Zeit aber auch Bauarbeiten statt und so ist der Verkehr dort auch behindert und unzureichend, und wir fürchten, dass dort bald auch ein Einfahrtsverbot aufgestellt wird.
Wir sind der Meinung, dass dieser Alarmzustand, nicht im Einklang mit der Kollaudation der schon vergebenen Reihen- und Wohnungshäusern ist, da die Zufahrt in die Siedlung geblockt wird.
Im gleichen Sinne beantragen wir auch die in Funktionsstellung der öffentlichen Beleuchtung, die zwar montiert wurde, aber nicht funktioniert. Die Siedlung wird nach Sonnenuntergang unzureichend beleuchtet und mit Kombination mit dem derzeitigen Stand der Zufahrtstraßen unakzeptabel.
Da der Rohbau der zweiten Etappe von EBSG abgeschlossen wurde, ist der Verkehr von schweren Mechanismen, die die neue Straße beschädigen könnten, minimal.
Wir ersuchen Sie deshalb unverzüglich die Zufahrtstraße von der Berger/Burgenlandstraße fertigzustellen.
Danke für Ihr Verständnis,
Die Bewohner der Steinfeldsiedlung.

Tu preklad pre tych menej zdatnych v nemcine, aby vedeli o com to je

Dr. Gabriele Nabinger
Marillengemeinde Kittsee
Hauptplatz 11
2421 Kittsee

VEC: Hromadná žiadosť obyvateľov Steinfeldsiedlung o výstavbu prístupovej cesty

Týmto dolupodpísaní obyvatelia Steinfeldsiedlung žiadajú starostku obce Kittsee o urýchlené riešenie vo veci výstavby prístupovej komunikácie na Steinfeldsiedlung.
V súčasnosti na Steinfeldsiedlung býva zhruba 50 rodín, ktorí denne musia čeliť katastrofálnemu stavu prístupových komunikácií, ktoré na sídlisko vedú. Riskujú tak poškodenie svojho majetku (automobilov, detských kočíkov a obuvi), nakoľko nemajú inú možnosť, ako používať nespevnenú a nezabezpečenú trasu cez niektorú zo stavieb ebsg, ci osg, plnú výmoľov, bahna a štrku.
Prípadné škody obyvateľom nikto nenahradí.
Aktuálne, na príjazdových cestách vedúcich cez stavenisko, pribudli zákazy vjazdu pre motorové vozidlá. Jedinou možnosťou tak este ostáva prejazd okolo predajne Hyundai, no rovnako je tam nové dopravné obmedzenie a výkop na ceste. Je len otázkou času, kedy vlastník komunikácie pri Hyundai rovnako dopravným značením zamedzí prejazd motorovým vozidlám.
Nazdávame sa, že táto alarmujúca situácia nie je v súlade so skolaudovanými a odovzdanými domami a bytovkami, nakoľko príjazd na sídlisko je znemožnený.
Rovnako tak žiadame sprevádzkovať verejné osvetlenie a zabezpečiť tým dôstojné a bezpečné bývanie pre obyvateľov Steinfeldsiedlung. Lampy verejného osvetlenia síce osadené boli, no nie sú funkčné. Na sídlisku po zotmení nie je dostatočné osvetlenie a pri súčasnom stave prístupových ciest je táto kombinácia neprípustná.
Nakoľko hrubá výstavba druhej etapy Steinfeldsiedlung od Ebsg je ukončená, na stavenisko bol eliminovaný prechod ťažkých mechanizmov, ktoré by mohli novú prístupovú komunikáciu poškodiť.
Žiadame a navrhujeme preto urýchlene dokončiť a sprístupniť cestu od Berger/ Burgenland Strasse.
Ďakujeme za porozumenie,
S pozdravom obyvatelia Steinfeldsiedlung

Takze sa prosim vyjadrite, ci toto moze byt, alebo chcete nejake upravy. Dik
11. mar 2012 o 15:59  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @zahna12 jasne, napisem
11. mar 2012 o 16:00  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
lilka20
Registrovala sa 16. septembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok. Má 3 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Stavajú mi byt
    Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
lilka20
Registrovala sa 16. septembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok. Má 3 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Stavajú mi byt
    Rakúsko
 zdravim susedia.nechcem otravovat,ale zaujima ma,ci sa da z TV zastrcky(standart) nejakym sposobom rozviest TVprijem aj do inych izieb?vraj sa to neda,ze je to blokovane.skusal to uz niekto?(cca 600E sa mi zda vela za 2 zastrcky)resp.skusal niekto prijem SK prog. na izbovu antenu???na zaspavanie by to aj stacilo... emoticon dakujem
11. mar 2012 o 20:08  •  stavajú jej byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
Registrovala sa 6. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 181 príspevkov. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
Registrovala sa 6. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 181 príspevkov. Má 2 priateľov.
 @slummdog Ahoj, myslim, ze si zachytila vsetky podstatne skutocnosti emoticon Je to uderne a paci sa mi to. Dufam, ze aj ostatni sa rychlo vyjadria a mozme zacat podpisovat, aby sme to co najskor odovzdali. Super....good job...
11. mar 2012 o 20:26  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @lilka20 da sa to riesit aj cez DVBT antenku v najhorsom.

@kvetinkaseveru dik, budem cakat, ako sa tu ludia vyjadria, no v priebehu tyzdna uz zhanat podpisy.
11. mar 2012 o 21:07  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mawile
Registrovala sa 28. novembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 47 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
mawile
Registrovala sa 28. novembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 47 príspevkov.
 @slummdog vyborne napisane, klobuk dolu, je tam vsetko vystihnute, a z nemciny davam jednotku emoticon emoticon super drzim palce
11. mar 2012 o 21:21  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
Registroval sa 20. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 393 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @slummdog fuuha, pekne ste to napisali
a vyhrady? ziadne!
uz öen podpisat to treba
11. mar 2012 o 21:47  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
diuska24
39
fotoportrét
fotoportrét
diuska24
39
 @slummdog ahoj k nemcine sa neodvazim vyjadrit, v slovencine super, dakujeme za cas, ktory ste tomu venovali, tak podme podpisovat a co najrychlejsie to poslime emoticon ak treba pomoct, daj vediet, radi pomozeme
11. mar 2012 o 23:27  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
Registroval sa 14. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 1261 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 @pinpo .....tusim tak nejako vyzera,smrdeli mu nohy,neumyl si ruky,grga,zjedol sedem knedlikov,nakopol mi psa,opaloval manzelku,rozbil dva taniere,proste nedela ako vysita !!! emoticon
12. mar 2012 o 09:06  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mysenka46
Registrovala sa 3. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 155 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
mysenka46
Registrovala sa 3. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 155 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Bratislava.
 @diuska24 @slummdog - stredu, stvrtok by som mala byt doma po 4tej. Dnes a zajtra mam dake vybavovacky po robote, ale po robote sa doma stavim.....dajte vediet kde mam prist a ja dobehnem na podpis ked budem doma (my sme stiege 1- byt 4). Dia ak by si zhanala podpisi aj ty tak ti zazvonim a mozem to rovno podpisat.
12. mar 2012 o 09:09  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 @slummdog .....super,kde to mam podpisat ??? emoticon
12. mar 2012 o 09:11  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bejby29
378
Registrovala sa 21. marca 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 1212 príspevkov. Má 167 priateľov. Vieden, Rakúsko.
fotoportrét
fotoportrét
bejby29
378
Registrovala sa 21. marca 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 1212 príspevkov. Má 167 priateľov. Vieden, Rakúsko.
 Ahojte, nepoznate nahodou nejakeho fliesenleger, ktory by mohol od zajtra nastupit do 21. Bezirk, Vieden? Info do IP
12. mar 2012 o 13:49  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kommo
Registroval sa 28. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 89 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
kommo
Registroval sa 28. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 89 príspevkov. Má 1 priateľa.
 @mom3 my sme to dostali mailom,ze nasa dcera je prijata do skolky....
13. mar 2012 o 11:02  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kommo
fotoportrét
fotoportrét
kommo
 @slummdog klobuk dole,velmi dobre napisane.....
13. mar 2012 o 11:02  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
 @kommo Mozes mi povedat, kedy ste to dostali?
13. mar 2012 o 11:05  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martino1111
Registroval sa 16. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 138 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
martino1111
Registroval sa 16. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 138 príspevkov. Má 1 priateľa.
 @all tusim bude treba ten list skorigovat, poulicne osvetlenie uz svieti. Nema nahodou Gemeindeamt na tomto fore cez niekoho natiahnute "usi" ??? emoticon
13. mar 2012 o 18:10  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
 @martino1111 Bodaj by tu mali "usi", by nas aj s tou cestou nas mohli takto pekne prekvapit emoticon
13. mar 2012 o 19:26  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
 @all caute...ako sa mate? Ako fici druha etapa? Akurat som sa vratil do SR, takze cochvila nastarujem jeepa a pridem na jarne navstevy emoticon
13. mar 2012 o 19:44  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @martino1111 dnes lampy zapajali pocas dna, uz som na to myslela, ze z listu teda osvetlenie vyhodit.

@kvetinkaseveru tu cestu pojdem aj s nimi asfaltovat, len nech uz zacnu. Dnes na garancke zistili, ze zas defekt sme mali, pekny srob vytiahli z kolesa. Uz ma to fakt stve, clovek tu byva necele 3mesiace a uz druhy srob a poskodena guma, oco dostal tiez schlussdefekt z nejakej srandy, co tu rapol.
Idem to vytlacit a zajtra zacneme podpisovat, tak sa nezlaknite, ked vam budem vyzvanat jak svedok jehovov emoticon
13. mar 2012 o 19:47  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
 @slummdog Uz si chystam ku dveram pero, ak bude treba pomozem Ti s obehanim bytov emoticon Tak zajtra...
13. mar 2012 o 21:02  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @foxo sakra! skoda, ze som pri tom divadierlku nemohol byt
som to mohol aspon natocit na video! taketo veci musia byt pre buduce generacie zdokumentovane
a ja ked zas by som bol pripity by som si rad na taketo veci spomenul...
13. mar 2012 o 23:11  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 ....konecne,vcera vecer som sa po dlhom case nebal vyniest smeti,bo svietili tie one,no kandelabre emoticon Tak fasa,svetlo je uz zasa !!! emoticon
14. mar 2012 o 09:29  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kommo
fotoportrét
fotoportrét
kommo
 @mom3 asi tak 2-3 tyzdne
14. mar 2012 o 20:25  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.