Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@foxo myslis ,ze ked som z druhej etapy mam si nicit auto na takych rozbitych cestach?to veru nie ...
Profilova fotka
@slummdog @diuska24 @kommo @blackcat @mateja9 a ostatni, Boli ste dnes na zapise v skolke? Ako ste dopadli?
@szrg to su vascinou colnici. Zrejme sa uz vela ludi stazovalo na kontroly policajtov, tak to riesia takto
nove foto ...
@mom3 ahoj dakujeme za opytanie, boli sme prijati, vsetky deti, co boli pozvane boli prijate
Profilova fotka
@diuska24 Ani neviem, ze to bolo na pozvanie...
@mom3 ahoj, ano, sme zapisani, tesime sa na september @all, prave som dokoncila tu ziadost o pristupovu cestu. Este treba preklad, co v priebehu dneska dokoncime. Potom to sem skopcim, ci mate nejake vyhrady k listu. Ak nie, tak zacnem obiehat postupne ludi.\Velmi by pomohlo, keby ste sa vyjadrili aspon ti, co chodite na forum, ako budete doma zastihnutelni, nech zas netravim cele dni zhananim podpisov. Dik za porozumenie
@slummdog ahoj ak by to bolo aktuálne aj ja pridám podpis ohľadom prístupovej cesty, ešte nebývam, ale tiež sa ma to týka. daj potom vedieť aby som sa vedela zastaviť.
@all, takto by vyzeral ten list. Na konci bude tabulka, kde sa vpisu mena a adresa tych, co to podpisu ;-) Dr. Gabriele Nabinger Marillengemeinde Kittsee Hauptplatz 11 2421 Kittsee Angelegenheit: Antrag der Steinfeldsiedlung-Bewohner auf die Fertigstellung der Zufahrtstraße Hiermit ersuchen die unten Unterschriebenen Bewohner der Steinfeldsiedlung die Bürgermeisterin der Gemeinde Kittsee um eine rasche Lösung der Situation mit der Fertigstellung der Zufahrtstraße. Zur Zeit müssen über 50 Familien unter katastrophalen Zustand der Zufahrtstraße leiden und die Beschädigung von Hab und Gut (PKW, Kinderwagen, Schuhe) in Kauf nehmen, da Sie keine andere Möglichkeit haben als die nicht verfestigten Feldstraßen zu benutzen. Die Feldstraßen führen durch die Baustellen von EBSG und OSG und sind voll mit Schlaglöchern, Baumaterial, Matsch und Kies. Für mögliche Schäden müssen dann die Bewohner selbst aufkommen. Kürzlich wurden auf den Feldstraßen sogar Einfahrtsverbote in die Baustellen errichtet, so bleibt nur noch eine Zufahrtmöglichkeit über den Feldweg hinter dem Hyundai-Händler Windisch. Dort finden zur Zeit aber auch Bauarbeiten statt und so ist der Verkehr dort auch behindert und unzureichend, und wir fürchten, dass dort bald auch ein Einfahrtsverbot aufgestellt wird. Wir sind der Meinung, dass dieser Alarmzustand, nicht im Einklang mit der Kollaudation der schon vergebenen Reihen- und Wohnungshäusern ist, da die Zufahrt in die Siedlung geblockt wird. Im gleichen Sinne beantragen wir auch die in Funktionsstellung der öffentlichen Beleuchtung, die zwar montiert wurde, aber nicht funktioniert. Die Siedlung wird nach Sonnenuntergang unzureichend beleuchtet und mit Kombination mit dem derzeitigen Stand der Zufahrtstraßen unakzeptabel. Da der Rohbau der zweiten Etappe von EBSG abgeschlossen wurde, ist der Verkehr von schweren Mechanismen, die die neue Straße beschädigen könnten, minimal. Wir ersuchen Sie deshalb unverzüglich die Zufahrtstraße von der Berger/Burgenlandstraße fertigzustellen. Danke für Ihr Verständnis, Die Bewohner der Steinfeldsiedlung. Tu preklad pre tych menej zdatnych v nemcine, aby vedeli o com to je Dr. Gabriele Nabinger Marillengemeinde Kittsee Hauptplatz 11 2421 Kittsee VEC: Hromadná žiadosť obyvateľov Steinfeldsiedlung o výstavbu prístupovej cesty Týmto dolupodpísaní obyvatelia Steinfeldsiedlung žiadajú starostku obce Kittsee o urýchlené riešenie vo veci výstavby prístupovej komunikácie na Steinfeldsiedlung. V súčasnosti na Steinfeldsiedlung býva zhruba 50 rodín, ktorí denne musia čeliť katastrofálnemu stavu prístupových komunikácií, ktoré na sídlisko vedú. Riskujú tak poškodenie svojho majetku (automobilov, detských kočíkov a obuvi), nakoľko nemajú inú možnosť, ako používať nespevnenú a nezabezpečenú trasu cez niektorú zo stavieb ebsg, ci osg, plnú výmoľov, bahna a štrku. Prípadné škody obyvateľom nikto nenahradí. Aktuálne, na príjazdových cestách vedúcich cez stavenisko, pribudli zákazy vjazdu pre motorové vozidlá. Jedinou možnosťou tak este ostáva prejazd okolo predajne Hyundai, no rovnako je tam nové dopravné obmedzenie a výkop na ceste. Je len otázkou času, kedy vlastník komunikácie pri Hyundai rovnako dopravným značením zamedzí prejazd motorovým vozidlám. Nazdávame sa, že táto alarmujúca situácia nie je v súlade so skolaudovanými a odovzdanými domami a bytovkami, nakoľko príjazd na sídlisko je znemožnený. Rovnako tak žiadame sprevádzkovať verejné osvetlenie a zabezpečiť tým dôstojné a bezpečné bývanie pre obyvateľov Steinfeldsiedlung. Lampy verejného osvetlenia síce osadené boli, no nie sú funkčné. Na sídlisku po zotmení nie je dostatočné osvetlenie a pri súčasnom stave prístupových ciest je táto kombinácia neprípustná. Nakoľko hrubá výstavba druhej etapy Steinfeldsiedlung od Ebsg je ukončená, na stavenisko bol eliminovaný prechod ťažkých mechanizmov, ktoré by mohli novú prístupovú komunikáciu poškodiť. Žiadame a navrhujeme preto urýchlene dokončiť a sprístupniť cestu od Berger/ Burgenland Strasse. Ďakujeme za porozumenie, S pozdravom obyvatelia Steinfeldsiedlung Takze sa prosim vyjadrite, ci toto moze byt, alebo chcete nejake upravy. Dik
@zahna12 jasne, napisem
zdravim susedia.nechcem otravovat,ale zaujima ma,ci sa da z TV zastrcky(standart) nejakym sposobom rozviest TVprijem aj do inych izieb?vraj sa to neda,ze je to blokovane.skusal to uz niekto?(cca 600E sa mi zda vela za 2 zastrcky)resp.skusal niekto prijem SK prog. na izbovu antenu???na zaspavanie by to aj stacilo... |-| dakujem
@slummdog Ahoj, myslim, ze si zachytila vsetky podstatne skutocnosti :-) Je to uderne a paci sa mi to. Dufam, ze aj ostatni sa rychlo vyjadria a mozme zacat podpisovat, aby sme to co najskor odovzdali. Super....good job...
Článok sa načítava...
@lilka20 da sa to riesit aj cez DVBT antenku v najhorsom. @kvetinkaseveru dik, budem cakat, ako sa tu ludia vyjadria, no v priebehu tyzdna uz zhanat podpisy.
@slummdog vyborne napisane, klobuk dolu, je tam vsetko vystihnute, a z nemciny davam jednotku :-) :-) super drzim palce
Profilova fotka
@slummdog fuuha, pekne ste to napisali a vyhrady? ziadne! uz öen podpisat to treba
@slummdog ahoj k nemcine sa neodvazim vyjadrit, v slovencine super, dakujeme za cas, ktory ste tomu venovali, tak podme podpisovat a co najrychlejsie to poslime ;-) ak treba pomoct, daj vediet, radi pomozeme
@pinpo .....tusim tak nejako vyzera,smrdeli mu nohy,neumyl si ruky,grga,zjedol sedem knedlikov,nakopol mi psa,opaloval manzelku,rozbil dva taniere,proste nedela ako vysita !!! :-)
@diuska24 @slummdog - stredu, stvrtok by som mala byt doma po 4tej. Dnes a zajtra mam dake vybavovacky po robote, ale po robote sa doma stavim.....dajte vediet kde mam prist a ja dobehnem na podpis ked budem doma (my sme stiege 1- byt 4). Dia ak by si zhanala podpisi aj ty tak ti zazvonim a mozem to rovno podpisat.
@slummdog .....super,kde to mam podpisat ??? :-)
Ahojte, nepoznate nahodou nejakeho fliesenleger, ktory by mohol od zajtra nastupit do 21. Bezirk, Vieden? Info do IP
@mom3 my sme to dostali mailom,ze nasa dcera je prijata do skolky....
@slummdog klobuk dole,velmi dobre napisane.....
Profilova fotka
@kommo Mozes mi povedat, kedy ste to dostali?
@all tusim bude treba ten list skorigovat, poulicne osvetlenie uz svieti. Nema nahodou Gemeindeamt na tomto fore cez niekoho natiahnute "usi" ??? ;-)
@martino1111 Bodaj by tu mali "usi", by nas aj s tou cestou nas mohli takto pekne prekvapit :-|
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@martino1111 dnes lampy zapajali pocas dna, uz som na to myslela, ze z listu teda osvetlenie vyhodit. @kvetinkaseveru tu cestu pojdem aj s nimi asfaltovat, len nech uz zacnu. Dnes na garancke zistili, ze zas defekt sme mali, pekny srob vytiahli z kolesa. Uz ma to fakt stve, clovek tu byva necele 3mesiace a uz druhy srob a poskodena guma, oco dostal tiez schlussdefekt z nejakej srandy, co tu rapol. Idem to vytlacit a zajtra zacneme podpisovat, tak sa nezlaknite, ked vam budem vyzvanat jak svedok jehovov :-D
@slummdog Uz si chystam ku dveram pero, ak bude treba pomozem Ti s obehanim bytov :-) Tak zajtra...
Profilova fotka
@foxo sakra! skoda, ze som pri tom divadierlku nemohol byt som to mohol aspon natocit na video! taketo veci musia byt pre buduce generacie zdokumentovane a ja ked zas by som bol pripity by som si rad na taketo veci spomenul...
....konecne,vcera vecer som sa po dlhom case nebal vyniest smeti,bo svietili tie one,no kandelabre :-) Tak fasa,svetlo je uz zasa !!! 8-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?