Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@cucuriedka Tak myslim, ze nic, ked ti nerobili dramy ako pise @diuska24 inak znama co byva za billou mi vravela, ze vcera policajti zastavovali aj za zelez. prechodom od Jaroviec uz v Kittsee, takze to vyzeralo, ze riadna akcia bola, ked stali v danom case 17-18h na viacerych miestach v Kittsee. @mawile ak budes mat chvilu strpenia, tak vecer sa hadam k tomu dostanem :-)
Profilova fotka
@slummdog no mm isiel cez jarovce, lebo som mu volala ze pri bergu capaju... a capli ho smerom od jaroviec, tak ako sa v kittsee odbocuje na landstrasse ]-(
Profilova fotka
@slummdog ps ja som ich vsetkych z finanzpolicei stretla v bille, boli tam asi 6ti co si kupoval olovrant asi...
@slummdog velmi rada pockam, dakujem
ahojte,tak prace na nasich Stiege pokracuje -to je dobra sprava :-) ,horsia sprava je ,ze podla mna pomaly :( .priprava na elektrinu a vodu je v v stiege 2 hotova -uz len pospajat rurky a natahat kabliky :) .ak je niekto proti tomu ,ze mu kuknem do Bytu -nech mi napise.chcem zachovat dobre susedske vztahy :). pridal som neake foto ...
Takze nie je ine vychodisko len si dat rakuske znacky? Neviete kolko vychadza poistka na auto v AT na rok? A keby som mal auto napisane na inu osobu? poradte :-( dakujem x-)
@fermachin Ahoj, poistka vychadza podla toho, ake mas auto. Pre predstavu Ti staci zadat udaje do https://durchblicker.at/. Medzi poistovnami su rozdiely aj niekolko stoviek euro, preto sa oplati porovnat. Taktiez zalezi, ci chces aj havarijnu poistku, alebo len zakonnu...
@all V pripade, ze sa najde niekto, kto by mal zaujem podpisat peticiu za cestu a nebol doma, ked sa zbierali podpisy, nech mi napise private message kedy mu to tento vikend vyhovuje a kde mam zvonit a ja sa zastavim :-) Dik
@all dnes policajne komando pokracovalo. Zastavili vas niekoho?
@slummdog ? .... my sme dnes videli policiu len na kruhaci, riesili tam nejakych cyklistov .... o inom neviem =-)
Profilova fotka
@slummdog no my sme nikoho nevideli, na obed sme sli cez berg smer BA a spat jarovce a veruze ani chyru ani slychu po policajtoch. Kedy ich videli? O kolkej?
@cucuriedka @fishie okolo pol piatej na kruhaci, riesili cisto auta, dalsi boli v kittsee uz za billou skoro pri vjazde na steinfeld, a akurat prichadzali aj dalsi z druhej strany
Článok sa načítava...
Profilova fotka
sledujuc tuto diskusiu o policajnych akciach a podobne, to chcete stale zit v strachu a neistote, ze vas chytia? mne by to nestalo za to. ano, viem, ze to vyjde ovela viac ako na sk, ale na to bolo treba mysliet este pred rozhodnutim stahovat sa do zahranicia. ja tiez nie som nadseny tym, ze v ba ma s rakuskymi znackami budu mat za cudzinca, ale co sa da robit. a ak sa da nieco robit - nejako sa vyhnut prihlaseniu auta v at, tak si najmite pravnika a dajte si to na papier.
Stoji za precitanie, http://www.cas.sk/clanok/192307/vodic...
@all .... Ludia viete mi povedat co vsetko treba splnat ked je auto evidovane na slovensku firmu? Lebo taketo prehlasovat do AT asi nepojde. Takze by som chcela vediet co vstko by som mala nosit pri sebe aby bolo vsetko v poriadku. dikes
Profilova fotka
@mysenka46 Ja by som si urcite dal prelozit do nemciny potvrdenie od firmy, ze to auto mozem pouzivat na sukromne ucely.
@mom3 tym sa presne dostanes do posobenia ich zakona - tj musis auto prehlasit
@moriak akoto? sak ked je firma na slovensku, vsetka cinnost sa vstahuje na slovensko, akurat ked ides domov tak ides do Rakuska.....
@mysenka46 bolo to tu presne pisane, tiez to prave hladam. Jedina moznost ako mat 100% pokoj bolo firemne auto bez pouzivania na sukromne ucely s tym ze vascinou jazdi na slovensku
Profilova fotka
@moriak Nuz, niektore firmy ponukaju svojim zamestnancom pouzivat sluzobne auto na sukromne ucely (s tym ze si napr. platia vlastny benzin). Niekto tu vyssie spominal, ze mu policajti neverili, ze ma auto skutocne sluzobne, ked v nom mal detske sedacky. Ale v podstate s tebou suhlasim, rakusanom je jedno, kde robis a skade mas auto. Pre nich je podstatne, kde si prihlaseny na pobyt. Myslim si, ze ak niekto pouziva sluzobne auto, mal by skor hladat sposob, ako sa dohodnut s firmou, aby umoznili prihlasenie auta v Rakusku.
@moriak cize to znamena, ze ak mame auto na firmu a ideme s nim nemozeme ist domov na SK znackach?
@mom3 @moriak Logika ale hovori, ze ak je raz auto firemne (doslovne znenie technicaku na firmu), tak nemozu dvojito zdanovat. Ved na Svk je firma povinna zaplatit cestnu dan za auto, tak nemoze byt na cudzich znackach. Ked sa raz s autom podnika na Svk, malo by mat sk znacky
Ked chcu silou mocou vyberat dan, tak si mozu rovno mytny system aj na osobne auta zaviest od hranic a kasirovat
Profilova fotka
@slummdog Ja tomu rozumiem. Na druhej strane rozumiem aj Rakusanom, ze za tym vidia ucelove evidovanie auta na firmu, co casto moze byt aj pravda. Preto hovorim, ze to chce najat si pravnika - najlepsie rakuskeho.
@mysenka46 NIE JE PRAVDA, ze firemne auto musi byt prihlasene na rakuskych znackach, ako tu citam uz vo vela vela prispevkoch. Budem byvat v druhej etape, takze ma este nezastavili, ale kolega z firmy byva v Bergu, prislo mu domov predvolanie ze nema zaplatene za auto - ma firemne auto , neviem ako to je presne ale normalne zaplatil nejake poplatky, auto ma samozrejme nadalej na SK znackach, takze platit treba , ale znacky rozhodne nie - treba si logicky uvedomit, a vsimnut kopec BA- aut v ostatnych domov v Kittsee, ze ci im by to normalne uz roky prechadzalo, a nechytili ich, a zrazu robia na Vas zatahy, predpoklad je ze ked sa oni nastahovali tak policajti robili to iste ako pri tomto dalsom pristahovani sa Slovakov...
Profilova fotka
@rado9999 Otazka ale je, ci vsetci ti, co napr. v Kittsee byvaju, su aj prihlaseny na pobyt. Ak sa mozes znameho v Bergu spytat na detajly, budem len rad.
@mom3 On aj s manzelkou je prihlaseny na pobyt, je to taky isty drustevny byt, ako nase v Kittsee. Pytal som sa ho, nerobil s toho ziadnu vedu, iba ze ho predvolali, prisiel , zaplatil myslim ze NOVA dan, alebo neviem ako sa to vola, a nic viacej... tak ja to tak beriem , nehovorim ze policajti ako osoby nechcu nejaky nadstandard od novych obcanov, ale nikde nie je napisane ze sa nemylia, ako tu uz vo viacerych prispevkoch bolo spomenute, ze sa mylili aj pri prihlaseni, ze musite mat odhlasenie zo slovenska, alebo nejaka pani tu pisala ze chceli tri krat od nej aby zaplatila DPH za auto aj v rakusku, aj ked jej na SK nevratia, nakoniec to vyhadala a mala pravdu. Realita je taka kazdy clovek je omylny a myli sa neustale, a policajtoch a uradnikoch, ktori skusaju a vypytuju veci na ktore nemaju narok je to pravidlo.
@rado9999 dostal predvolanie? to sa mi nevidi moc idealne :) ved to je predvolanie na sud, ci? pricom bude musiet zaplatit napr spravne poplatky, atd.
@slummdog a nas nezastavili, iba nam zamavali. mame auto prihlasene v AT, NOVA, cestnu dan a poistku zaplatenu, tak jak to ma byt. Steev
no neviem ... ja sa napríklad obávam toho, že auto mám stále na leasing teda nejaké prihlásenie na AT špz-etky vôbec neprichádza do úvahy ... a ďalšia daň alebo niečo podobné ... mi príde ako nejaké dvojité zdanenie či čo ... ale čo už ... obávam sa, že tiež nič nevydumeme ... aj keď vzhľadom na to, že kittsee využívame ako bývanie a 95 percent času jazdíme na Slovensku príde mi to trochu také ... hmmm ... :-S

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?