Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
tesiiiim sa :)
Profilova fotka
@bublifukk ano, ja az o tyzden nastupujem na preberacku
Profilova fotka
@all tak vela stastia zajtra... nech ste spokojni vsetci
tak uz su menovky osadene, v S1 som napocital asi 3 rakusanov...
@mareko4 normalne tam su menovky? :) cool, nemas foto? aj na stiege 8?
@all drzim palce zajtra na preberacke...a radsej pomaly s tou marhulovicou :-)
@ljboy nemam foto, bola tma... bol som aj dnu, vsade pozamkynane, ale normalne ze je to rozdiel nalepka nudzovy vychod na svk a pekne vysvietene zelene tabule po celej chodbe... to mi prve udrelo do oci. plus tam nieco vrcalo na chodbe v tej skrinke technickej, jak keby tam zabudli nejakeho psa zatvoreneho medzi tymi kablami...
......pocujete to ticho,to jak pozorne pocuvaju,keby som tam tak dovidel,co sa tam deje ?Jezis, mna z toho prcne ! Ale som zveeedaavyyy!!! :-)
@foxo veru veru, mohol by aspon niekto z nich priebezne nejake updaty cez mobile internet hadzat. Asi tam vecer aj pojdem pozriet, ci stihli cestu dokoncit a aky je tam zhon stahovaci :)
@slummdog ...... pocitam,ze dzaro je uz prestahovany,teraz uz je rozvaleny na sedacke kuka telku a slavkala mu pecie v novej trube klobasku,pri nohach ma tri macky a pod hlavou psa a nas ma uz na haku, je kamos len s Geppertkou,lebo mu slubila expresne odstranenie zavad.!!! 8-(
@all caute, tak som absolvoval preberanie spolu s ostatnymi, tak podam o chvilku kompletny report :) motivacia: chlebicky boli :)
Článok sa načítava...
@ljboy ....tak za toto budes nas prezident,bohu prisaham!! :-) Nevieme sa uz dockat. 8-) P.S. kolko si ich zjedol ?
PREBERANIE BYTOV - KITTSEE STEINFELDSIEDLUNG Priestory: takze pri vchode ma prekvapilo zopar starsich panov s pivom a cigaretou. Nenechajte sa odstrasit, treba ist uplne do zadnej casty podniku kde je salonik a tam je to uz v pohode. Zo strany EBSG tam bolo asi 5 ludi, vratane aj nasej dobrej pani Geppert. Taktiez sa zucastnil zastupca starostu, ktory nas pekne privital. Kazdy dostal taky fascikel s papiermi od EBSG ktory obsahoval: uvodny list, zmluvu, mapku bytu, mapku pivnic, taktiez planik s vyznacenym parkovacim miestom, rozpis nakladov na postavenie bytu + rozpis mesacnych platieb, platby pre byt a pre parkovacie miesto su rozdelene na dve casti, za parkovacie miesto sa plati cca 6 EUR mesacne, potom tam bol predvyplneny meldezettel, taktiez domovy poriadok Clovek s EBSG kazdy jeden z tychto veci chytil do ruky a trochu o nic rozpraval, co je co atd. Potom ako vsetko vysvetlil, tak kazdy po jednom prisiel so svojou zmluvou a podpisal ju. Kopiu dostaneme postou. Za podpisanie zmluvy je potrebne zaplatit poplatok cca 140 EUR do 2-3 tyzdnov. Sek na tuto sumu je tiez sucastou fascikla. Kazdy dostal tri kopie klucov, pricom kluc je univerzalny, teda funguje do dveri, vchodu, pivnice aj schranky. Po podpise zmluvy dostal clovek este navod na obsluhu kurenia. Boli tam zastupcovia dvoch firiem, jedna pre kurenie a druha pre elektriku. S tymito dvoma firmami sa po podpisani zmluvy s EBSG taktiez podpisuje zmluva. Celkovo sa teda podpisuju 3 zmluvy. Za kurenie a elektriku sa bude platit zalohovymi platbami, ktore sa podla poctu osob zvolili. Vychadza to v priemere, 50 EUR elektrika + 50 EUR kurenie. Vsetky poplatky, teda aj najomne, elektriku aj kurenie sa da platit dvoma sposobmi: inkaso alebo seky. Da sa na mieste dohodnut, ktora forma vam vyhovuje. Sucastou fascikla bol este aj formular, kde sa zapisuju chyby, ktore sa najdu na byte. Cize jednoducho vam daju kluce, byt je vam k dispozicii, tam si sami pozriete ake mate chyby a potom vyplneny formular treba zaslat na EBSG, najlepsie co najskor. Pocas celeho posedenia je k dispozicii obcerstvenie: kavicka atd a na konci prisli chlebiiicky :) Vsetko sa vysvetlovalo po nemecky, avsak bola tam jedna pani (z radu stahujucich sa, nie od EBSG), ktora obcas nieco vysvetlila aj po slovensky. Cesta este vobec nie je dokoncena, ale hadam do 7.12 to stihaju. Po tejto akcii je potrebne vykonat nasledovne: S vyplnenym meldezettlom je potrebne ist na GEMEINDE v Kittsee a prihlasit sa na Hauptwohnsitz. K tomuto prihlaseniu treba prelozeny rodny list, sobasny list, pripadne aj list o rozvode (netusim naco). Teraz pozor dolezite, do 31.01.2012 je potrebne prihlasit sa na cudzineckej polici v Neusiedl am See. K tomuto prihlaseniu na cudzineckej policii je potrebne okrem Meldezettla aj potrvrdenie o prijme, vraj nemusi byt prelozene, ale tomu velmi neverim. Je velmi dolozite, aby ste sa na cudzineckej policii prihlasili do 31.1.2012, pretoze hovorili, ze ak sa tak nestane, tak sa budeme musiet vystahovat. Mozno my ktory budu preberat 7.12 budeme mat tento termin o tyzden posunuty, ale tak uvidime. Potom ako budete mat Meldezettel a potvrdenie od cudzineckej policie, treba to zaslat na EBSG. Fragen? :)
@ljboy nenapinaj uz ;-) ale podla smailikov to vidim pozitivne. 8-)
@ljboy Dakujem za obsirne info.
@ljboy Dik za info. Otazka k tym platbam za elektriku a kurenie, tych dokopy 100 EUR bolo myslene mesacne ci stvrtrocne? Dik.
@slummdog mesacne
no teda, ljboy to pekne zhrnul :-) ešte možno také pikošky, že v bytoch sme boli poučení ako umývať podlahu :-) ako nastaviť kúrenie, čo s krivými stenami :-) zoznámili sme sa novými milými susedmi.. a ideme sťahovať.... bye bye..
@slavkalala a co treba s krivymi stenami ? :)
@foxo iba jeden som zjedol, s lososom :) bolo mi blbe vela jest kedze som nebol pozvany :)
@slummdog ....napr.vo Viedni sa platia zalohy za elektrinu vzdy za dva mesiace.?!?! :-o
@ljboy .....no vidis mal som ist radcej ja,nic by ste sa sice nedozvedeli ale vsetko by som im zozral.! :-(
@foxo da sa vybrat, ci chces platit mesacne alebo raz za dva mesiace tie zalohove platby, ale nevidim v tom nejake vyhody, nie je to lacnejsie ked to platis raz za dva mesiace
Predpokladam,ze naklady na vystavbu bytov sa nejako dramaticky nemohli zvysit,lebo boli dokoncene skor a tym padom sa oproti predpokladom nezvysili ani platby za byt. =-) Ci mate po dnesku vyssie naklady za byt ? :-(
@ljboy mas urcie pravdu ale myslel som,ci ta suma nieje za dva mesiace.? :-p
@foxo mesacne platby boli takmer u kazdeho priblizne o 5 - 10 EUR nizsie ako sa hovorilo pred tym
@foxo a nie, ta suma je za mesiac
.....ked ta suma nie je za dva mesiace ,tak dvaja z troch zamestnancov z EBSG doporucuju mrznut pri svieckach! 8-( :-( :-p
@ljboy ...hovoris ze menej o 5 - 10 euri,pockaj prepocitam na piva,tak to mame ....hmmm ,no ze je kriza.celkom fajn. :-o

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?