Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@korfi a co ja viem.. ja som s toho jelen.. ale bol som/som S3.. jj...
@all ked uz je rec o detoch, to ihrisko sa stavia je postavene? boli ste sa niekto pozriet?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan ale vieš, že odovzdávanie je 30.11. a potom 7.12.? to by si možno stihol ;-)
@diuska24 zatial tam ihrisko nie je
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan ja si davam posuvanie teraz robit ako SW, ale videl som to aj v par bytoch v St.1...
@cyan my sme si tiez davali,prebehlo to hladko-aspon tato zmena
.....jezismaria moje deticky nie su agresivne,ked kupis marisku,mas v podstate do buducej davky pokoj !!! 8-) samozrejme,ze davky su prisposobene veku uzivatela !!! :-) 8-( :-p Ja osobne som v prdeli uz pri davke troch rokov.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan posuvali az 3 krat, najprv som plany poslal iba hitbau, tak som bol prekvapeny ked to bolo spravene ako standart, no potom som narychlo pochopil ze kazdej firme treba poslat osobytne co od nich potrebujes. No inak premiestnenie Wasseranschlusu ak ho uz mate namontovany stoji 70euri bez dane.
@cyan mal som dopredu naplanovanu kuchynu a podla toho sme urobili plan 1:50.potom poslali instalaterovi.a potichucku sa modlim aby to bolo aj tak spravene.mailom potvrdil
Článok sa načítava...
@amicenko tiez som to robil v ACADe najprv som prekleslil tie plany a potom som to upravil s hrubkou stien po nahodeni omietky, hovorym to tu dost casto kazdy byt je mensi nas konkretne o 1,63m2. Je to tymi stenami boli kryve ako svina a naj....i na to riadne omietky a ajtak je to kryve ako dve svine. Kazda stena vyzera rovna ale ked prilozite 2m latu na stenu tak budete prekvapeny.
Profilova fotka
@slummdog o ktore konkretne rhacka/byty sa jedna ktore maju ten kanal? v ktorom plane to je zakreslene?
Profilova fotka
@all je tu niekto kto reklamoval tie sfusovane stopy v pivniciach? ja som to riesil s tym Brandom, akurat sa mi zda, ye ma trochu odrbava, mal sa mi este minuly stvrtok ozvat ohladom toho a vykaslal sa na mna a ked mu teraz volam, tak mi tu istu pesnicku spieva, ze oni len tie vacsie nezrovnalosti opravia a inak sa neda, a ze nech pockam do preberania a pozriem sa ako to je... pride mi, ze ma taha za nos a dobre vie, ze nebudem spokopny... mal uz niekto problemy s niekym s EBSG a posuval nejaky problem na nejakeho ich vyssieho sefa? len na vysvetlenie - tie pivnice maju okolo 50m2 ! a takze chcem ten priestor vyuzit ci uz na posilovnu, biliard, alebo ako miestnost kde mozem mat pocitac ci projekt a pozerat filmy proste ak to bude sfusovane, tak to mozem tak na odkladanie zemiakov pouzit!
all: jeden typ pre tych z druhej etapy, chodte si povysavat byt pred tym ako Vam polozia parkety. Tie podlahy su fakt kryve a pri pokladke parkiet si nerobia hlavu ani s neakym zametanim. Takze zdravim susedov z prvej etapy co budu mat zachvilu cierne steny nad tymi prekrasnymi listami. Inak co sa tyka tych list chystam sa ich hned 30. 11. v senku reklamovat, tak budem rad ak sa niekto prida komu sa nepacia tie natlkacie sroby co ich drzia, vsak taku fuserinu svet nevidel.
all: kedze 30. 12. sa nas tam stretne 36 rodin, myslim ze kazdy by si mal pripravit zoznam reklamacii co ma uz teraz, vecsinou to budu tie iste veci ale ked na nich zatlacime spolocne bude to mat uplne inu vahu ako ked sa rozprchneme kazdy svojou cestou.
all: ak niekto vie ako momentalne vyzareju stropi v pivniciach v S1, S2, S3 podla stareho znacenia pls. dajte mi vediet, vratim sa az 30. 11. na preberanie tak nemam moznost to omrknut. Tiez ak mate moznost vytlacit tie fotky s vecami ktore su odflaknute na reklamaciu zoberte ich zo sebou do senku na preberanie.
@pinpo jedna pivnica ma do 50 m2?nevies zhruba rozmery?dakujem
ja sa na ich pracu co sa tyka nasho bytu v stiege 4 nemozem stazovat moj osobny nazor je taky ze kto ma len standart viac odflaknu ako ten kto ma nadstandard ako som mohol vidiet u inych bytov okrem nasho v stiege 4
@pinpo a nemas tam na tom strope plesen, u nas v S3 tam pomali rastli hlivy so sampionami einfach zum kotzen, ked som tam bol naposledy 2 tyzdne dozadu spravil som aj foto tak som zvedavy co sa udialo.
@shorty to mas pravdu ten standart im neda nikto vysekat, ale to co kupujes sam a za pracu chcu 40-50eur za m2 ta pani podomnou im to dala dvakrat vysekat a nanovo u nas to zvladli ale to som 2dni behal po stavbe a pozeral ktory obkladac je najsikovnejsi, ten to samozrejme potom aj obkladal.
@bublifukk ak mas strach aby to sedelo kup sprej chod do svojho bytu a nastriekaj na stenu kde to ma byt osadene, tiez som to tak spravil plus plan samozrejme.
Som na tomto fore nova, patrim do druhej etapy vystavby, ale to co tu vsetko citam o odflaknutych pracach ma velmi netesi. To kedy stihate pozorovat ktory ako robi? Ste na tej tavbe kazdy den? To je predsa nemozne. A za tie prachy to musi byt predsa tip-top!!!!!
@mawile ahoj,vidno ze si nova :).chodime sliedime a opravujeme majstrov ako sa to ma robit.napr.mne dali naopak zarubne.pozoroval som kachlickovanie kupelni a chcelo sa mi grcat,akym sposobom to polozili.tak som pisal kachlickarovi aby to polozili ako chcem.a vkorom stiege budes byvat?
@bublifukk budeme mat RH. Musime cakat este rok, ale dobre vediet na co si mame davat pozor. Napr. tie biele kachlicky(standard) su polozene vodorovne alebo zvisle? a dufam ze to robia s bielimi fugami!!!
@korfi hej to uz mam davno v plane,ale dik za info
@mawile zvolis si sama ako ti ich daju a urcite aj biele spary budu.inak kachlickuju dobre,boli chvaly.jedna rada.ak budes chciet neaku zmenu,pises konkretnej firme.napr elektrikar-rozmyslite si kde co chcete pridat ... .a naraz mu posli zmenu.bude rychle jednanie.ak mu to budes davat na casti nebude ti odpisovat alebo ti da x vykricnikov a bude ta to stat kopu nervov
@bublifukk elektrikara a instalatera mame uz za sebou a nemozem sa stazovat, vsetko prebehlo hladko, horsie to bolo s oppenauerbau, kde sme menili jednu stenu. Musim sa ist pozriet ci ju uz spravili. Poziadali sme o to uz pred mesiacom, tak hadam to uz bude. Mame este na vsetko cas, asi najprv dokoncuju tie vase byvania. Ale aj tak im budem odteraz pozerat na prsty.Som si ale myslela, ze rakusko nie je SVK!??!
@pinpo nazdar, u radoviek viem, ze 3ka a 6ka. U bytov neviem ako je tam cislovanie, takze to ti nepoviem. Toho Branda som ti poradil ja sa mi zda. Nam odpisal, ze to bude odstranene predtym ako sa nastahujeme, ale tak predminuly vikend to este nebolo a akosi mam pochybnost, ze to urobia pred odovzdanim. Holt, budeme na nich musiet trochu pritlacit.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?