Umývačka so šuflíkom či košom na príbor? Predný panel či skrytý?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, čo sa vám viac osvedčilo? Teraz máme košík... je ten šuflík praktickejší? A tiež, dali by ste radšej umývačku s plne prekrytým čelom, alebo s predným ovládacím panelom? Alebo en zabudovať do linky voľne stojacu (kuchyňa bude aj tak biela). Dá sa to aj bez medzier po stranách? Ak máte aj tip na model, s ktorým ste spokojní (tichá, dobre umýva aj suší, nekazivá), budem vám vďačná.
Odpovedať
1
2
@mgx dakujem. mam doma vreco zeolitu z nizneho hrabovca, zajtra vyskusam, ci naozaj produkuje teplo, ked je zaliaty vodou, to som teda netusil. standardne som ho zvykol primiesavat do substratov, kde sluzil na zadrziavanie vody, toto vyuzitie v susicke ma prekvapuje, ale ked to funguje, tak palec hore za napad.
Odpovedať
@maru_maruska ahoj, umývačku máme voľne stojacu- len zasunutú do linky...ale už by som si to tak nedala..tie voľne stojace umývačky sú väčšie na hlbku..čo znamená, že nám trčí dopredu..je to síce pár cm..ale prekáža to...+ určite košík..máme v rodine opravára umývačiek a vraj tie šuflíky sú prvé, čo sa na umývačke pokazí..zasekáva sa a pod.🙂
Odpovedať
@zuzkaike vidíš a ja ti ukážem opravára ktorý povie že z mechanických vecí v 90% prípadov opravuje otváranie a zatváranie dvierok. Inak na tom šuplíku sa nemá čo pokaziť pokiaľ to človek nevyťahuje/nezasúva ako hovädo. Je tam primitívny koľajničkový systém.
Odpovedať
@sousedekovci89 Primitívny neznamena menej poruchovy ale v tomto pripade lacny. No ked stlacas vyrobne naklady, tak aj na tu kolajvicku pouzijes lacnejsi material, ktory menej vydrzi. Staci si pozriet uplne primitivnu vec, ktoru pouzil uz kazdy a pozname ju starocia: železné/ocelove kladivo prípadne sekeru. Napr. youtube je porovnanie, minimalna pevnost, moderne kladivo/sekera je ako zuvacka.
Odpovedať
@tzar ja som nenapísal primitívny v zmysle slova lacný. primitívny že to neobsahuje nič komplikované, čo by bolo náchylné na kazovosť. mimochodom takú istú koľajničku používa väčšina výrobcov aj na vrchnom koši, takže by sa kazili aj tie. ale áno, ak pôjdem po cene pri kúpe umývačky ako smerodajnom parametri, je dosť možné že kúpim takú, kde sa šetrilo na všetko aj materiáli koľajničiek. Zaujímavé že som nepočul o nikom z okolia kto by sa sťažoval na "funkčnosť" koľajničiek príborovej zásuvky ale každého kto sa ponosoval nad zaberaním priestoru košom na príbor. Aj moja partnerka chcela košík lebo jej to vyhovuje viac, je zvyknutá, atď., prehovoril som ju na príborovú zásuvku, a dnes keď sa o tom bavíme povie, že síce by niekedy viac uvítala košík ale zásuvka je ďaleko praktickejšia.
Odpovedať
Priborova priehradka - ked doumyva, vysuniem ju a pribornik mam hned vedla umyvacky, takze sa nemusim zohybat a vyberat kosik na pribor a mozem ergonomicky hned vykladat. Okrem toho sa mi do priborovej priehradky vojdu aj niektore salky na espresso, podsalky, varechy a ine kuchynske pomocky (prekladacky, stierky atd.). Zo starej umyvacky mame aj priborovy kosik a ked treba, vieme ho postavit do spodneho kosa - ale zatial nebolo treba. Umyvacka plne zabudovana, displej schovany. Znacka Bosch, nerezove vnutro (nie plastove dno - niektore Bosch triedy ho maju), susenie Zeolith a naozaj funguje. Umyvam uplne vsetko v umyvacke a toto bolo pre mna "must have" a to susenie je noazaj dobre (okrem nejakeho rapid kratkeho programu, tam nesusi, ostatne ano). Som odporcom umyvania riadu rucne (s vynimkou drobnosti alebo hakliveho riadu).
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Chystame sa kupit novu umyvacku a tiez zvazujeme ci kosik alebo suplik. Do toho suplika je potrebne pribory naukladat do tych priehradok alebo sa daju len jednoducho volne polozit (hodit) dnu a umyt?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bpe:

Chystame sa kupit novu umyvacku a tiez zvazujeme …
@bpe V našej myčke sa to ukladá medzi tie fúzy alebo ako by som to nazval. Trochu s tým bojujem pretože ak raz začneš dávať nejako príbor takto v tom musíš pokračovať - v zmysle ako máš otočený príbor - zľava doprava rukoviatka/pracovná časť. A to kvôli tomu, že ja som ľavák a manželka praváčka. Ja tak prirodzene kladiem príbor ľavou rukou rukoviatkou naľavo a manželka naopak. Keď začne ona tak sa potom tak krútim pri myčke, strašne neprirodzené mi to príde dávať opačne alebo ten príbor klásť dovnútra pravačkou.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bpe:

Chystame sa kupit novu umyvacku a tiez zvazujeme …
@bpe prakticky by mohli byt len pohodene. Najlepsie sa ale umyju poukladane. Nahadzovat ich ale nema zmysel uberie ti to oproti kosiku par sekund naviac pri xtom uklsdani to bude pre teba automatika.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bpe:

Chystame sa kupit novu umyvacku a tiez zvazujeme …
@bpe Ukladat to treba, ale ked to ulozis pedantne, vojde sa Ti tam podstatne viac drobného náčinia, než do košíka a taktiež sa lepšie umyje, než v košíku. Či triedim príbor pred tým ako ide do umývačky, alebo potom ako ho vyberám z košíka mi príde za jedno. Ja inak dávam bežne do zásuvky umývať nože ostrím nahor a nemám pocit, že by sa nejak výrazne tupili. V košíku nehrozí. Takže za mňa šufel.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?