Indukčné dosky - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Přemýšlím o koupi indukční varné desky do nového bytečku. Vím, že je k vaření třeba spešl nádobí a o to mi ani tak moc nejde. Spíš jsem se dočetla, že indukce při vaření vydávají divný pískavý zvuk. Budeme mít obývák spojený s kuchyní, takže si to neumím představit. Máte někdo s indukcí zkušenost? Díky
Odpovedať
@coroner26 Ak chcem taku riedku, tak musim na 3-ke, ale trvaaaa to =-) , ak dame 4-ku uz sa preprazi a je taka ta husta. Ale zvykli sme si x-)
Odpovedať
@nice202 ano olutovali indukčná doska po 1/2r ostala ako poprsksná/upozornujem že sme st.ludiacca57r obaja a davali sme na nz pozoropravar pri vymienani tvrdil že neni popraskaná ale poškriabaná..nejde mi to do hlavynaozaj som vytiahol malý hrnček večer s zbytkom polivky a ako som zapol indukťnú platňu počul som ako praskla.opravar mi ju ukazal z druhej strany a naozaj nebolo vidno z druhej strany že by bola prasknutá hm....neuveritelné
Odpovedať
@milzet ja mam indukcku uz hadam 4roky a je len trochu doskrabana :) a uz mi na nu spadla aj vodovaha :-x a stale drzi :)
Odpovedať
Zdravim, Máme indukčný varič Candy... Ak dáme hrniec alebo panvicu, ktorá je určená na indukčný varič, zohrieva cca 10 min a potom začne cvakať ako by nepodporoval daný riad. Presunieme na vedlajšiu dosku zase cca 10min varí a opäť začne cvakať. Neviete kde by mohla byť chyba?
Odpovedať
priatelia 115 strán neprečítam ani keby čo bolo. musím dnes kúpiť varnú dosku. vybrala som si indukčnú ale na heureke, píšu ku niektorým indukčným, že sú aj sklokeramické. ako to je? nerozumiem tomu. prosím chcela by som indukčnú varnú dosku. viete mi aj nejakú odporučiť? ďakujem
Odpovedať
@pancake ked nieco napisu co je v rozpore tak si otvor ine zdroje rozumej eshopy a over si to. Nepises cenu nic, aky mas privod el... ak chces lacnu a nerisis vychygavky kup hociaku
Odpovedať
@pancake Ja mam napr. tuto https://www.datart.sk/Vstavana-varna-... som spokojna. Predtym som vzdy varila na plyne, ale zvykla som si raz-dva. Pokial nepotrebujes zony, ktore sa daju spajat, vyber sa ti znacne zjednodusi. Kupovala som ju u nas v lokalnom elektre spolu s rurou, tak mi dali aj dobru cenu. Ovladanie je velmi jednoduche, cisti sa dobre, ramik som chcela mat. az mna spokojnost.
Odpovedať
Poradte prosim. Potrebujem indukcnu platnu siroku 80 cm. Premyslam, ci je lepsie kupit so samostatnými varnymi zonami, alebo taku, kde varnu zonu tvori cela doska. Tu su priklady. Ake mate vy skusenosti? https://www.vstavanespotrebice.sk/p25... https://www.vstavanespotrebice.sk/p25...
Odpovedať
@pancake sklokeramika je len materiál dosky, nesúvisí s typom ohrevu. Všetky indukčné dosky sú sklokeramické. Dnes sú sklokeramické aj mnohé plynové dosky. Ako prvé sa v sklokeramickom prevedení používali elektrické varné dosky, a to väčšinou pod názvom sklokeramická doska, tak si dodnes niektorí myslia, že sklokeramická doska = elektrická doska.
Odpovedať
elektrická varná doska je na indukčný ohrev , no i na činný ohrev špirálou, ľudový názov indukčná , má indukčný ohrev, najskôr ohrieva kovový hrniec a následne okolie ľodový názov sklokeramiská , má ohrev špirálou najskôr ohrieva platňu , následne hrniec a okolie obe majú sklokeramickú platňu hlavne pre menšiu spotrebu len pre varenie, je pulzný ohrev, nie stály , keramika sa naakumuluje a drží teplotu i bez stáleho napájania varná doska s liatinovou platňou- prvá el. má účinnosť pre varenie 40% , a 60% ohrieva okolie varná doska so špirálou a sklokeramickou platňou má účinnosť 50% na varenie do hrnca , a 50% ohrieva okolie varná doska na indukciu má 60% účinnosť pre varenie a 40% ohrieva okolie takže stratové v zime je nie žiadne, no každé má inú rýchlosť pre uvedenie do varu indukčná má naviac funkciu rýchleho ohrevu vyšším výkonom pokiaľ začne vrieť @kreola len s celou aktívnou plochou je niekoľko násobne drahšia, má viac indukčných cievok, podľa toho cena
Odpovedať
a viete mi odporučiť či Elektrolux, Beko, Mora alebo Gorenie?
Odpovedať
@pancake Mám tuto: https://www.mall.cz/indukcni-varne-de... Je super, ale mám ji jen 4 měsíce, tak nevím, co toho zvládne :) Jinak ověřená značka a kvalita je: https://www.kuptotu.cz/electrolux-eiv...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@davex tie Elektrolux akosi stiahli z predaja. včera som volala do e-shopov a už sú nedostupné. ale dnes pôjdem do kamenných predajní popozerať, hádam mi niečo udrie do očí.
Odpovedať
@davex tak nakoniec som aj ja kupila gorenje. nič iné v obchodoch nebolo a už som ju potrebovala.ďakujem
Odpovedať
@pancake Já jsem s ní zatím maximálně spokojen. Má to hromadu užitečných funkcí, tak ať se dobře vaří :)
Odpovedať
@davex áno má to toľko funkcii že ich asi ťažko budem využívať všetky, ale nikde na nete som nenašla referencie na induikciu gorenje. tak dúfam že aj ja budem spokojná.
Odpovedať
@pancake Kamarád, co mi dělal kuchyň, právě má smlouvu s Gorenje. Tvrdí mi, že jsou s tím lidi spokojení. Občas se naskytne nějaký problém, ale to je všude. Má doma vše od Gorenje a je spokojen. Tak uvidíme :) Já jsem akorát zklamaný z té jejich myčky. Ta je docela tragická, a to měla celkem slušné reference.
Odpovedať
Viete mi poradit preco mi hrnce s priemerom 28cm a 30 cm nehreju na indukcnej zone s priemerom 28cm? Na mensich mi to zopne .Dakujem
Odpovedať
@anami135 asi nemáš rovné dno na hrnci, stred máš asi prehnutý von, odskúšaj napr. rovným pravítkom, a na plochu kde sa nedotýka, nehreje
Odpovedať
@duzu
Odpovedať
@duzu dakujem
Odpovedať
Ahojte Mám otázku. Neviem sa rozhodnúť medzi indukčnosť doskou a klasikou na plyn. A ešte by má zaujimalo o koľko sa asi zvýšia mesačne náklady na elektrinu nakoľko teraz mám plyn. Ďakujem
Odpovedať
@kessy55 Rozdíl v nákladech je tak minimální, že to nemá cenu řešit. Indukce je bezpečnější, rychlejší ohřev, snadnější údržba. Jde o to, kam to chcete. Máte dostatečně dimenzovaný přívod ?
Odpovedať
@zubr487 Ďakujem za odpoved chcem to do bytu preto musím mat prívod na 380 a je okolo toho veľa vybavovačiek preto sa informujem či to stoji zato :)
Odpovedať
@kessy55 musiš si zistiť na distribúcii či majú pre teba voľnú kapacitu pre 3 fázové pripojenie, v byte v paneláku to bude asi problém máš všade len jednu fázu, aj ked budeš používať len 2 platne na ktoré stačí výkon s 230 V musíš mať hl. istič aspoň 25 A ,
Odpovedať
@kessy55 Já mám v bytě plyn, protože je tam jednofázové připojení a nechtělo se mi řešit změnu. Doma mám indukční desku. Z hlediska nákladů je to tak, že indukční deska má vyšší účinnost, ale plyn má nižší cenu energie. Dále Vám stoupne paušál za elektro a odpadne paušál za plyn. Suma sumárum by se to muselo spočítat. Já to odhaduji, že to bude ¨prakticky nastejno. Ostatní hlediska jako údržba, rychlost, vzhled, bezpečnost si musíte ohodnotit sami. zda se Vám to vyplatí.
Odpovedať
Ahojte, mate niekto doma indukcnu dosku GORENJE IS646ST? Prosim podelte sa o skusenosti
Odpovedať
@pacho74 mne indukcia pokazila už dva smaltovane hrnce (oplieskalo sa to), a pri tom mi to predavačka odporúčala na indukciu. Myslím, že to bolo kvôli tomu, že to bolo na najvyššom stupni, ale indukciu mi to nepokazilo.
Odpovedať
@mini65 prazdny smaltovany ak rozpalis a potom do neho nalejes studdnu vidu tak smalt oprska. Toto by sa sralo aj keby si ho rizkurila na plyne, alebo klasickom sporaku. Prazdny hrniec alebo minimalne naplneny hrniec (cibula pod gulas) sa nema moc vypeckovat a nalievat do neho len vriacu vodu. Chyba nebude ani v indukcii ani v hrnci ale na 90% v obsluhe
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?