Indukčné dosky - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Přemýšlím o koupi indukční varné desky do nového bytečku. Vím, že je k vaření třeba spešl nádobí a o to mi ani tak moc nejde. Spíš jsem se dočetla, že indukce při vaření vydávají divný pískavý zvuk. Budeme mít obývák spojený s kuchyní, takže si to neumím představit. Máte někdo s indukcí zkušenost? Díky
Odpovedať
@stavitelka8888 3f zásuvku na tak nekvalitnej fotke nenájdeme. A ani tam nebude. Buď nechali zo steny trčať kábel, alebo tam dali sporakovy vypínač. Na ten kábel nič prosím ťa nepripajaj. Volaj elektrikárovi, čo to robil a spýtaj sa ho, kde je vývod pre indukčnu dosku. Za telefonát nič nedáš.
Odpovedať
@stavitelka8888 tak musí byť niekde kábel. Tiež kupujeme dom ktorý pre nás stávajú a všimol som si ze jedna vypínačová krabica je zaomietana. Teoreticky sa mohlo aj to stat. Elektrikar vám povie on ma asi aj fotky ako to ťahali takže bude vedieť kde je. Hovorím indukcia na 400V sa napája priamo na svorky. Ešte som nevidel že by mal niekto v kuchyni trojazovu zásuvku a aj sporák sa končí voľným káblom.
Odpovedať
@megdesign no pozrieme a pofotime to lepsie, ale nepamatam si ziadny kabel zo steny - okrem toho pod stropom, co povedali, ze je na digestor. a zasuvky tam su len obyc a takyto ani podobny vypinac v kuchyni nikde. no pozrieme to znovu vsetko. dakujem vam velmi vsetkym!
Odpovedať
@stavitelka8888 tak ako hovorí @megdesign môže tam samozrejme byť aj ten vypínač. Takže otázku zodpovie len elektrikar ktorý to zapájal. A nie je za čo 🙂
Odpovedať
@neutrino jeena zasuvka tam je bez krytky obvodovej. ta pri vyvode vody. zeby to bola ona? tiez je to novostavba, ktoru sme nestavali my ale kupili v tomto “hotovom” stave, musim teda zistit kontakt na elektrikara, co to robil 😒
Odpovedať
@stavitelka8888 do jednofazovej zásuvky tri fázy nedáš... Bez foto sa nepohneme.
Odpovedať
@stavitelka8888 no môže to byť ona, ale v ničom sa nelíši od ostatných, len tým co je v nej. Akurát nám v dome namontovali väčšiu krabicu ako sú ostatné. Ako som už spomínal ma 5 žilový kábel. Treba sa pozrieť ale pre istotu vypnúť hlavný istič!!
Odpovedať
@neutrino @megdesign pride tam elektrikar a pozrie to on, my sa elektriny sami chytat nebudeme. ja som myslela, ze zasuvka vyzera rovnako len vnutri je ina tak ju skusanim nejakeho maleho spotrebica vieme odhalit 🙂 ale vyviedli ste ma z omylu, nic skusat nebudeme a pockame na elektrikara a potom sa uvidi, co vieme spravit dalej. naozaj velka vdaka za vase rady
Odpovedať
To že se zaomítají nějaký krabice je celkem běžná věc. Velice důležité a zcela fatální je mít nafocené zdi s kabely a zásuvkami ještě před zahozením omítkou. I kvůli budoucímu vrtání do zdí když budete přidělávat vybavení. Taky mám u indukce i "sporákovku". Každopádně nikdo jiný než elektrikář co to dělal vám tady rozhodně nepomůže.
Odpovedať
@l_sekanina no ved ked dnes elektrikar povie, ze vonku ziadna taka zasuvka ani kabel nie je, musime len toho elektrikara zohnat, co to robil. ako som pisala, kupili sme hotovu novostavbu
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravim vás. Prešla som si zopár stránok z tejto diskusie a zaujíma ma váš názor na túto indukčnu varnu dosku https://www.datart.sk/indukcna-varna-... Stačí tých 14 stupňov na plynule ovládanie? A ako je možné že je na rôznych stránkach s dosť výrazným cenovým rozdielom? Ide vôbec o to istu dosku? S rozdielom cez 100 eur? Napr. https://www.mf-elektro.sk/electrolux-... https://edigital.sk/elektricke-varne-...
Odpovedať
@stelinka mame ju z toho posledneho obchodu, co si dala. Uplna spokojnost. 14 stupnov staci bohato. Niektore ine znacky maju aj 8-10.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@bigjamajko ďakujem za reakciu. Aj to spojenie varnych zón funguje bezproblémovo? Mňa len zaskočil ten veľký cenový rozdiel. Hľadala som niečo drahšie že to snáď bude lepšie a zrazu na mňa vyskočilo toto 😁😉 za pomerne nízku cenu a ostala som v pomykove.
Odpovedať
@stelinka na ten posledny obchod si treba precitat hlavne negativne recenzie a potom zvazit, ci to stoji alebo nestoji za usetrene prachy. https://obchody.heureka.sk/edigital-s... Ak vsetko klapne, tak super vyhodny nakup, v pripade problemov motanica na dlhu dobu s neistym vysledkom. A vela stastia s pripadnou reklamaciou alebo servisom, ak to nemaju z oficialnej distribucie...
Odpovedať
@stelinka ano, vyhliadli sme si ju hlavne kvoli tomu spojeniu zon. Kokretne tento obchod su asi Madari, prislo nam to z Madarska. Uz sme predtym u nich jednu reklamovali (inu znacku) a vsetko prebehlo ok. Je tam samozrejme normalne zaruka aj vsetko @zefe
Odpovedať
Profilova fotka
@zefe práve preto som sem napísala. Mne to bolo nejak podozrivé, ale ako čítam su recenzie rôzne. Ďakujem
Odpovedať
@stelinka Su aj eshopy s menej negativnymi recenziami. Ako som pisal, kazdy si musi zvazit, hlavne pri drahsom/dolezitejsom tovare. Ale nemusi byt ziaden problem. U mna po roznych skusenostiach (nie s extreme digital, ale inymi odrbavacmi) uz nie je vzdy na prvom mieste cena, ale velakrat skor renome obchodu a servis, ktory dostanem. Ale samozrejme zalezi co kupujem, rozdiel ceny, ako rychlo to potrebujem, ci hrozi pripadne vratenie, atd... Indukcnu dosku idem coskoro kupovat novu a bude to SK eshop, kde hlavne tovar v pohode vratim osobne. Ziaden vyrobca totiz neuvadza, od akeho stupna doska cykluje namiesto modulacie vykonu. To mi na aktualnej indukcii ide strasne na nervy. PS: Napr. v Alze sa tato doska da dnes kupit za 390 s 15% zlavou.
Odpovedať
@stelinka kupuješ prvý výrobok cez internet? jeden a ten istý je rozdiel i 50% v cene , najlacnejšie by mal predávať výrobca , no nie je to tak , vždy záleží od celkového sortimentu a podľa toho vždy má každý predajca určitý čas inú cenu, sleduj na rôznych stránkach len za týždeň a už je iná cena, v eschope je jediná výhoda, že môžeš vrátiť spotrebič v rôzne dlhom čase i bez udania dôvodu servis sa dá zabezpečiť i bez obchodu , najčastejšie cez značkový servis,počas záruky, alebo kde máš najbližšie neskôr @zefe ktorý sú pre teba "odrb" a prečo? a ešte k zmene výkonu či teploty ohrevu, pokiaľ je to na keramickej platni vždy je výhoda ohrevu cyklovaním, keramika naakumuluje teplo a nemusí sa dodávať nepretržite šetrí sa elektrina, rozdiel je akurát ako sa robí cyklovanie, pre najvyššie stupne je to i pre materiál keramika by pukla pri rýchlej zmene a prečo musíš chodiť vracať výrobok osobne? nestačí zaslať na najbližšie miesto kurierom? všetko dohodnúť cez email , tel., iba ak to máš blízo
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu práveže už som toho cez internet nakúpila dosť, ale toto ma nejako dostalo. Ten rozdiel v cene bol markantný tak som sa radšej spýtala. A indukciu kupujem prvýkrát tak som toho nastudovala dosť a radšej sa pýtam čo mi nie je jasné. Ďakujem
Odpovedať
@duzu Co sa tyka cyklovania, uz som to tu niekde pisal. Nie, nie je to ani vyhodnejsie, ani sa nesetri energia a uz vobec sa pri indukcnej doske neakumuluje teplo v nejakej keramike...Induckna doska ohrieva priamo hrniec a sklo sa ohrieva od hrnca maximalne na jeho teplotu, nie naopak. Preto sa ani nic nepripaluje okolo hrnca a sklo je stale ako nove...Mal si vobec niekedy indukciu, alebo tu len pises tvoje dohady/bludy? Ja som uz mal 3 rozne. Co sa tyka eshopov a odrbov. Vsetko sa nakoniec vyriesilo, ale som alergicky na garazove eshopy, co sa tvaria, ze maju veci na sklade, dokonca presne pisu pocet ks a termin dodania a nakoniec sa zisti, ze nemaju, v horsom pripade nekomunikuju, v lepsom same vyhovorky... Ak potrebujes nieco surnejsie, potesi. Konkretne menovat nejdem, nech ma tu niekto potom nenahana. Ale staci si precitat recenzie na heureke napr....ak je dost negativnych ohladom dlheho dodania tovaru "skladom"/komunikacie, mala by zasvietit cervena kontrolka. Vratenie - pozri si napriklad cenu kuriera do madarska pri tazsich veciach, ak to neorganizuje/neplati eshop.
Odpovedať
@zefe K poslednej vete. Reklamoval som - vymena za iny tovar. Kurier priniesol novy a odniesol reklamovany. Nic som neriesil. Skusenost pozitivna... Kedysi som kupil par veci v renomovanom obchode (v jednom z 3 najvacsich) prave kvoli tomu, ze mali tovar skladom. Ani jeden vyrobok skladom nemali. Ked som surne potreboval, kupil som tam zas za cca +30% len kvoli tomu, ze ho mali mat skladom. A nemali. Cakal som 2 tyzdne. Kedze sa jednalo o sporak, boli to dost neprijemne 2 tyzdne bez tepleho jedla... A moj posledny nakup tam. Takze tolko k tvojej teorii.
Odpovedať
@zefe prečo si ich toľko menil ? ale od hrnca sa ohrieva celé okolie i platňa, a nepripaľuje? ved i hrniec je horúci a okolo sa veselo pripáli ak nestrážiš a Echop najspoľahlivejšie sú veľké kde si môžu tovar premiestňovať podľa potreby , spoľahlivému zaplatím dopredu a mám tovar rýchlo, recenzie píšu platený pre reklamu na to nespoliehaj , napíšeš ked dostaneš tovar? málokto,heureka uprednostňuje toho kto jej viac platí porovnaj všetke a zistíš že na iných je iné poradie napr na naj a nakoniec úplne iné ceny v samotných, z H som objednával na Suzuki ND cena prepravy v cene tovaru no musíš zakúpiť za vyššiu cenu nebudeš tam kupovať žiarovku za 3 Eur a za prepravu 20 @bigjamajko prever si vždy i osobne emailom , tel nikdy nekupujem len na objednávku vždy si prever
Odpovedať
@duzu lenže to okolie hrnca je ohrievané iba teplom od hrnca. Ono to okolie počas varenia horúce bude, aj pripáliť sa tam niečo dokáže, no nikdy nie tak silno ako by sa to stalo napríklad na klasickej sklokeramickej varnej doske. Nehovoriac o tom, že to aj rýchlejšie vychladne a tým že sa to až tak silno nepripáli to pôjde aj ľahšie vyčistiť 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 rozdiel je 10% lebo indukcia má priemernú účinnosť pre varenie 60% a 40% ohrieva okolie, sklokeramická ohrievaná špirálou má účinnosť 50% do hrnca a 50% okolie , klasická el. platnička účinnosť 40% a 60 % ohrieva okolie . plyn prevedenie bez dosky účinnosť len 30% no i tak je to najlacnejšie varenie pre toho kto plynom i kúri a dosiaľ sa vyrábajú všetke typy pre rozdiel v cene
Odpovedať
@duzu ta ucinnost indukciu (60%) sa mi moc nezda. niekde pisu 90%. Ak by sme ratali 80% indukcia a 30% plyn tak to vyjde cca 1:1 (pomer ucinnosti 1:2.6, pomer ceny je rovnaky)
Odpovedať
@igor256 pozri oficiálne meranie na tzb info tam je porovnanie všetkých zdrojov i tá energia ktorá ide na varenie nakoniec ohrieva okolie, údaje sú priemerné lebo je veľa rôznych rozmerov nádob, rajnica , hrniec tlakový hrniec a ceny energií sú rôzne podľa druhy sadzby
Odpovedať
@igor256 90% môže byť v tlakovom hrnci pokiaľ voda zovrie no otvoríš hrniec a energia je fuč, záleží i na jedle ktoré sa varí ak guľáš často sa mieša, niektoré jedlo sa varí pár minút no niektoré i hodiny
Odpovedať
@duzu to co ujde z hrnca von je rovnake pri kazdom sposobe varenia. dolezity pre porovnanie by mal byt vykon ktory sa prenesie zo zdroja do tela hrnca.
Odpovedať
@igor256 to čo ujde von je vždy rôzne, sprav si pokus, daj zohriať v tlakovom hrnci 1liter vody do bodu varu a druhý krát v otvorenom a skontroluj si na elektromery koľko kedy spotrebuješ, pri účinnosti sa počíta koľko tepla sa spotrebuje na varenie,nie výkon, taký istý pokus môžeš spraviť pri rôznom ohreve a skontroluj množstvo potrebnej energie
Odpovedať
@duzu myslim to tak, ze kolko ujde von pri plyne a pri indukcii je rovnake, teda sa zameriavam iba na prenos energie z platne do hrnca
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?