Zatekanie okolo komína rovna strecha

Profilova fotka
Dobry den, viem ze sa tu riesilo nejake zatekanie okolo komina, ale pri rovnej streche tusim nie. Zacalo to tento tyzden, neboli ani nejake extremne dazde, trosku prsalo, strechu mam uz od leta a doteraz nebol ziadny problem. Neviete z coho by to mohlo byt, folia okolo komina vyzera neposkodena, komin je zatepleny Nobasilom a aj zo spodu mam z technickej okolo tvarnic Nobasil. Dakujem za odpovede, ak ste niekto nieco taketo riesil.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter111173 v dome sa málo kúri, môže to byť aj kondenz
Odpovedať
@peter111173 treba komin omietnut, lebo ten nobasil ti nataha vodu, ked prsi a bude ti to zatekat stale. Alebo cely komin oplechuj.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter111173 zavolaj si strecharov co ti robili foliu na streche nech zabalia cely komin do folie lebo takto je to na ludolfovo cislo..... Usetrilo sa 0.0nic akurat to sposobuje problemy Takto ked ostane vrchna cast komina mokra tak to pekne natiahne az dole a izolacia vo vnutri bude ako spongia nehovoriac otom ze je to tepelny most Mal sa cely komin zateplit aspon 5cm vaty a a cely komin si mal nasledne zabalit do stresnej folie aj ta streska komina je k tomu prisposobena ze tam ide zateplenie
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 teraz mam kurenie nastavene na 15 stupnov. Len nechapem preco to zacalo takto z nicoho nic. Prsalo uz aj viacej. Strechari mi povedali, ze to moze byt aj vlhkost ako sa tam zacalo kurit. Ze mam este pockat, a pridu to pozriet.
Odpovedať
Profilova fotka
@sappa ja uz som videl aj x kominov, co neboli vobec zateplene, len tvarnice hole, a nezateká im to. Preto mi to pride zvlastne, ze takto zrazu to spravilo. Mozno strhnem ten Nobasil a dam tak klasicky Styrodur na cely komin
Odpovedať
Profilova fotka
@peter111173 da sa aj tak ale priznam sa ze moc sa mi to nepaci take polovicne riesenie Ja to mam takto
Odpovedať
Profilova fotka
@sappa a z vnutra mate ako ten komin izolovany? Strop ste mali dreveny?
Odpovedať
Profilova fotka
@peter111173 komin je obaleny 5cm doskami kamenej vlny az do interieru po sadrokarton. Tam je spraveny parotesny spoj. Stropna konstrukcia je beton
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?