Septik a odvodnenie

Ahojte strecháči, pri kopaní jamy pre plastový septik sme prerušili melioračné odvodnenie poľa, zrejme robené ešte za komunistov z takých tých 6 hranných rúr z materiálu ako tehla (také ako na foto). Všetko bolo OK, vytekalo odtiaľ len cícerkom, ale po minulotýždňovom lejaku nám ta drenážka zatopila komplet septik, nebol ešte celkom zakopaný a keď som ho začal odčerpávať, aby sme ho spojazdnili, odľahčil som ho a zdvihlo mi ho hore - vyplavilo...od tej doby mi tá voda stále plní jamu, chcem ten septik konečne uložiť na hotovo...odčerpávam odtiaľ vodu denne...jediná pomoc ako ho zakopať tak aby ho nezdvihlo je ho zaliať do suchého betónu, ten si vlhkosť naťahá zo zeme...alebo má niekto nejaký iný nápad? Sem s ním, sme už zúfalí, nakoľko sme tam už presťahovaní a museli sme odísť k svokre...diky vopred
Odpovedať
Profilova fotka
Vloz septik a napln ho vodou potom odcerpaj a betonuj ci zakop. No mal by si odvodnenie opravit inak moze voda vyrazit inde
Odpovedať
@mimo235 plastový? to sa ho navyberáš, nešlo by ho napojiť na tú drenáž? kde ústí?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Ako si to vyriešil prosím ťa? Ja som tiež na také narazil a veru neviem čo s tým teraz.. Vyjadrenie pre stavebné povolenie z melioracii si mal aké? Nemali námietky? Ďakujem. @mimo235
Odpovedať
@majgy Serus. Septik som nakoniec kompletne zalial do betónu...4 kubíky to vyriešili...Vyjadrenie od meliorácií? To je čo? O tom kade vedú rúry nikto ani len netuší...robilo to JRD v 70. rokoch...teraz to má už súkromník z Dánska takže akékoľvek snahy o riešenie 0 bodov...oni s tým nič nemajú...nakoniec som tú rúru prerušil a zalial/zasypal mimo svojho pozemku tak aby mi netiekla voda z role...nikto ani nevie že som niečo niekde kopal... Pôvodný tok odvodnenia som opraviť nemohol kedže celá rúra nebola funkčná...len sa plnila vodou a pritekala mi naspäť aj odtiaľ, kde mala odtekať...
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem za odpoveď.. Hydromeliorácie š.p. je taký podnik ktorý sa musí vyjadriť k tomu, či im niečo také ako si našiel aj ty nevedie cez tvoj pozemok..K stavebnému povoleniu je potrebné doložiť stanovisko od nich.. Hm.. Budem dúfať, že tam nič také neevidujú.. Len musím asi zastaviť stavbu... :(
Odpovedať
@majgy aha, zas som o niečo múdrejší... odo mňa také stanovisko k stavebnému povoleniu chvalabohu nikto nežiadal, už aj bez toho je byrokracie okolo SP viac ako dosť....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?