Kanalizácia v podlahovej izolácii

Zo základov bude vyvedená rúra DN110 na WC. Z nej chcem napojiť sprchu vzdialenú cca 1.5m a následne umývadlo vzdialené ďalších 1.5m, spolu teda 3m. Podlahový polystyrén bude 150mm, rúra v ňom DN50. Do 150mm EPS pri 3m potrubí mi vyjde ideálny spád cca 3%. Moja otázka je: ako s čo najnižšou výškou napojím rúru DN50 na zvislú rúru DN110 v podlahe? Rúra DN110 bude zároveň pokračovať hore do WC. Neviem, či sa podarí rúru DN110 ukončiť v presnej výške, predpokladajme teda, že nebude mať hrdlo. Vodár spomínal, že je na to nejaká tvarovka, ale v katalógoch som nič také nevidel.
Odpovedať
Niečo takéto - ale bez hrdla to tam nedostanem.
Odpovedať
Musis sa trafit, snad vies ako vysoko bude beton, nie? Ja som riesil podobne a trafil som sa, odbocka bola osadena pred betonazou. Ked chces nechat trcat len ruru, ktoru potom odfaklis, tak existuje presuvka. Ale 1) nepomoze, pretoze ta zdvihne o 12 cm. 2) na splaskovu kanalizaciu by som presuvku nedaval
Odpovedať
@vilo38547 prosim
Odpovedať
@dent pozeram na to ako puk a nie je mi jasne, ako moze existovat kratka vnutorna redukcia 110/110? To bude chybne oznacena 125/110 alebo je to zazrak. Lebo 110/110 vyzera takto, z coho vyplyva tiez zdvih niekolko cm...
Odpovedať
@dent Tak z foto to je HAAS 6672 = 110/90.
Odpovedať
@vilo38547 predsa mi napadla jedna finta. Zo zakladov vytiahut DN 125 a potom pouzit vnutornu redukciu 125/110, do toho odbocku.
Odpovedať
@zefe existuje aj redukcia 110/110, kedze sa jedna o 110 vnutorny rozmer/110 vonkajsi. Pouziva sa na vytvorenie hrdla, tzn ked ti zo zeme strci iba potrubie bez hrdla.
Odpovedať
@zefe jasne ze zdvih tam o niekolko cm bude, na obr urcite nemoze byt vo verzii 110/110. To bude 125/110
Odpovedať
@zefe zazrak 🙂. Ok, teraz som to pochopil, rano z postele som to pisal len s jednym ockom pootvorenym 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?