Kde nakupit zariadenie do bytu na prenajom?

Potrebujeme zaridit 1izb byt na prenajom, sanita, podlahy a dvere tam su, vsetko ostatne treba kupit. Zvazujeme kde nakupit - ci nieco drahsie co asi pravdepodobne dlhsie vydrzi alebo staci klasika ikea, pripadne sconto a pod.? Mame obmedzeny rozpocet takze nabytok na mieru nie ale takisto nechcem kazdu chvilu veci vymienat lebo nevydrzali ani bezne pozivanie
Odpovedať
Ja davam do prenajmu 3 izbovy byt a nie je tam nabytok okrem spotrebičov a ani ostatné byty, ktoré dali v tom meste do prenájmu nemali zariadené. Ja som zariadila kúpeľňu, WC a kuchyňu a teraz mám problém, že nájomníci majú aj vlastnú práčku a ladničku a musia to odložiť do veľkej spoločnej pivnice, lebo som už spotrebiče kúpila a chcem, aby sa použili moje pokiaľ sú v záruke a novšie o 2 roky než ich. Ani by ten byt nechceli, keby ho mám zariadený, lebo kde by dali ten všetko ostatný svoj nábytok. Ďalší potencionálny záujemca o prenájom sa len pýtal na manželskú postel, lebo že ostatný nábytok aj celkom majú už, keď si kúpili do predošlých prenájmov. Tiež by som si ani nevedela účtovať viac ako pýtam teraz už aj keby bol zariadený, takže to by mi na financiach nepridalo. Prenajímam prvý krát, ale hneď sa ľudia zaujímali o nezariadený byt v našej lokalite. Neviem, či ste sa už konkrétne nedohodli s niekym, že mu to celé zariadite, ale skúste inzerovať, že prípadne zariadenie podľa dohody. Inak ja som pozerala predtým na porovnávacích stránkach Favi, Heureka a pod. - tá istá vec za ozaj rôzne ceny aj stovky rozdiel za spáľnovú zostavku komplet rovnakú. Známa kúpila fajn veci v akcii od Merkury minulý rok.
Odpovedať
Aj pekné veci sa dajú odkúpiť z bazar.sk, bazos.sk, Facebook market place, facebookove skupiny, aj tie použité vyzerajú nové a niekedy ľudia nakúpia nové, ani nevyužijú, skončí im lehota na vrátanie a predávajú. Možno máte aj fyzický bazár s nábytkom, ktorý vás môže prekvapiť s pomerom ceny a kvality. Mne napríklad jeden záujemca o prenajom povedal, ze ci by som im tam nemohla dat manzelsku postel, ze ani nova nemusi byt
Odpovedať
@92majka dakujem za info, minimalne kuchynu kupit musime, pouzite veci nechceme aj ked viem ze sa daju kupit v top stave ale potrebujeme aj nejake blocky do nakladov
Odpovedať
@stormie tak mozno tie bazáre, ktoré majú kamenné obchody by dali bločky. Na druhej strane ak kúpite už nábytok z druhej ruky, tak nestráca veľmi na hodnote ak sa nezničí a dá sa potom predať za rovnakú cenu ako bol kúpený. Inak ak to prenajímate ako fyzická osoba, tak mne písala daňová poradkyňa, že sa dajú nezabudované spotrebiče a nábytok odrátať do nákladov, napr. práčku, ladničku by som vedela odrátať, ale zabudovaná myčka, šporák s indukčnou a kuchynska linka, nie, tiez az ak by som predavala byt pred 5timi rokmi od kupy - ale isto aj vy ste sa poradili s daňovou poradkyňou (treba napísať inventár do nájomnej zmluvy, aby sa dal odrátať potom)
Odpovedať
myslim, ze tie zabudovane spotrebice a nabytok sa daju odratat pri predaji bytu do 5tich rokov od kupy, ked sa este platia dane a odvody a ze naopak, tie nezabudovane sa daju odpisat pri prenajme ak ste fyzicka osoba a nie je to zaradene do obchodneho majetku, lebo vtedy su ine pravidla zase
Odpovedať
@92majka aspon predtym to takto veru fungovalo, no tazko povedat, ci sa veci nezmenili, nakolko sa meni kazdu chvilu nieco.
Odpovedať
@92majka danovu poradkynu som este neriesila, nejake veci mam zistene ale momentalne riesim zariadovanie bytu a kde nakupit
Odpovedať
práveže len ikea a takéto obchody, nič nejako extra drahé by som tam nedával, zničí sa to rovnako nech to stojí, čo to stojí, tí čo tam budú bývať nebudú na to dbať tak akoby to bolo ich.
Odpovedať
Profilova fotka
@stormie prenajimam 1i. byt a vsetko som nakupil v ikei, kuchynska linka knoxhult, gauc som nasiel na bazosi tiez ikea ako novy za 80€, vyhoda je ze sa da zvliect a oprat. Prvy najomnici mi poskodili konferencny stolik za 19€, takze netreba kupovat drahy nabytok.
Odpovedať
@rusty727 tiez by som zbytocne asi neinvestoval do toho zariadenia. Ono nevies, co sa moze prihodit, aj super najomnikom sa moze stat, ze sa gauc obleje, ze sa skrinky poskodia. My mame takto napriklad obite skrinky od vysavaca. Keby mi to spravili najomnici na nejakych drahych..
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_66 byvali sme s kamaratkou v podnajme a to stacilo, ze sme si bicykle nosili do bytu. Proste radsej sme ich mali doma, ako by sme mali o ne v pivnici prist. A to steny sa hned od nich zaspinili napriklad. A to sme fakt boli zakazdym opatrne. Toto sa dalo lahko vyriesit, vsade boli biele steny, tak sme proste premalovali, ked sme odchadzali. Ale nabytok asi najomcovia novy nekupia, ked ho nejak poskodia.
Odpovedať
Ja by som urite pozrel v Ikei alebo Jysku, tam majú dobré ceny. Tiež sme prenajímali byt a určite záleží kdo tam býva. Ja som mal šťastie takže nič nájomníci nepoškodili. A nebál by som sa ani vecí z druhej ruky.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@stormie aj si to uz nejak vyriesila, nieco nakupila?
Odpovedať
@juri_no uz sme vyriesili kuchynu lebo bez nej byt neprenajmeme, najlepsie vychadza v oresi takze uz mame navrh aj zapletenu zalohu. Zvysok este neviem, byt bude aj tak az na buduci rok a zvazujeme aj moznost najprv skusit prenajom nezariadeneho bytu
Odpovedať
@sykorka75 no kiez by boli vsetky podnajomnici takyto ako vy, ze ked aj ste nieco poskodili, uspinili, tak ste si to potom po sebe vyspravili, ked ste odchadzali. Len to sa da asi tazko na zaciatku odhadnut, ze koho si clovek nastahuje do bytu, to fakt dat len na prvy dojem a ten niekedy moze klamat.
Odpovedať
Profilova fotka
Noo tak to je jasne. Kamoska raz takych mala, ako na pohlad velmi slusny, dobre obleceny mlady par na drahsom aute, no byt nechali v tak zdevastovanom stave, ze to bola hruza
Odpovedať
Profilova fotka
Kuchyňu robím tak, že pozriem vždy ponuky nábytkových obchoďákov - Asko, Ikea, Moebelix, Merkury Market, Sconto, Obi, Tempo kondela.... A podľa potrebných rozmerov a aktuálnej ceny / zľavy / akcie vyberiem.... Vyberám skôr takú strednú triedu za dobrú cenu. Treba rátať, že sa nábytok časom vybýva, takže nič drahé nemá zmysel. Avšak nešiel by som ani do najlacnejších kuchýň, tam je často krát problém s kvalitou a podstatne rýchlejšie sa zničia. Občas viem vymeniť niektoré kovania - napr. plastové úchytky za nejaké kovové, príp. plastové pojazdy šuflíkov a za guličkové výsuvy a pod.... Za pár korún naviac, zvýšim kvalitu a životnosť linky. Spotrebiče vstavané, dnes sa dajú kúpiť za pár korún spoľahlivé spotrebiče. Tu vyberám vždy najnižšie rady overených výrobcov - napr. electrolux, gorenje, príp. aj Ikea... Vyhýbam sa rôznym neznámym výrobcom Ostatný nábytok opäť pozriem "akcie" v nábytkových obchoďákoch, niečo povyberám, spíšem, nakombinujem podľa vzhľadu a ceny. Vždy sa snažím vybrať rozumnú kvalitu za čo najnižšiu cenu. A tiež popozerám bazos.sk, bazar.sk. Veľa krát sa tam dajú kúpiť aj nové nábytky so zľavou. Hlavne mám dobrú skúsenosť s hladaním gaučov. Dá sa tam kúpiť 1 - 2 ročný gauč, ktorý vyzerá ako nový za 30% sumy nového.
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_66 ja by som nas dopriala aj inym, co prenajimaju. Nemyslim si, ze sme boli nejak zle najomnicky. Ale isto je aj takychto viacej. Ale mas pravdu, na prvy dojem to je asi tazko posudit.
Odpovedať
@stormie da sa prenajimat aj nezariadeny byt, to je jasne. vsak ked si zoberies, tak kedysi sa vacsinou len takto byty prenajimali, to az potom prislo, ze rovno zariadene so vsetkym vybavenim.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
Skúste u nás na https://www.rentuj.sk či sa nedá prenajať! Denne nám tam pribúdajú rôzne veci. Karegórií máme nekončno a stále to rastie. Pekný deň.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?