Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
takze lili to ma dobre :) cize za stredom bytu je proste ina svetova strana, ako pred nim atd:)
Odpovedať
Profilova fotka
KASARKA vybrala ten strieborno zlatý :-) A už aj pokrstila :-D No ja si stôl premiestniť velmi ani nemôžem ale na tých nosorožcov som už pozerala na harmony.sk, či ako sa tá stránka volá. Na juhu v rohu mám fotku mňa a manžela a dcéry a dvoch anjelov a svietnik s tromi svietnikmi v ktorých sú modrá, tyrkisová a zelená sviečka, tak asi by malo ísť všetko preč, že? Možno okrem tých anjelov. A JZ mi zasahuje aj obivačku aj spálňu a tam je hviezda nešťastia no ale inde nemáme kde spať. Môže byť aj to problém, že? Sme inak od februára vkuse chorí s deťmi.
Odpovedať
No a teraz som už z toho úplný jeleň :-|
Odpovedať
Profilova fotka
z coho , kati?
Odpovedať
Zuzanka ten jeleň samozrejme nepatril tebe ;-) len som zistila, že asi moje svetové strany nekorenšpondujú s tými FS :-(
Odpovedať
Katík tie strany som asi ja zle mala rozrátané, teda aspoň podľa toho čo píše FAJOSKA, som to ja asi kapánek inak počítala :-|
Odpovedať
Profilova fotka
no,, musis urcit stred a potom z toho stredu sever. v podstate ked sa das potom celom k tomu stredu, tak za tebou je juh domu, a pod.... ;-) teda ak som to aj ja dobre pochopila...
Odpovedať
Profilova fotka
Baby ak máte zameraný stred tak sa na ten stred postavíte a samozrejme s kompasom, a nájdete sever. Tie tabulky bagua a tak sú na dve veci :-D Musíte si normálne určit reálne svetové strany. Ale zas čo mi vysvetlovala jedna fengšujka, tak každá svetová strana sa rozdeluje ešte na tretiny a to už som nepochopila. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
zuzka: no ved tak sme to pisali :)
Odpovedať
a nezhrnuli by sme si jednotlive smery, ze by sme si tak postupne napisali co zahrna juzna strana a atd, co ked mame kuchynu na sever a pod. Mozno by to bolo pre nas laikov prospesne a motivujuce. A hlavne aby sme vedeli ako osetrit sektory ktore nemame v sulade s FS. Co na to hovorite babulky?
Odpovedať
Profilova fotka
Hej Katrin, len si napísala, že sa postavíš čelom k stredu a ty sa musíš postaviť na ten stred. Inak je dôležité kde máte vchodové dvere. Na akú svetovú stranu. Podla toho sa potom odvíjajú sektory vo vašom byte. Tu je to: http://www.fengshui-studio.sk/feng-su... . No a potom je dôležité aj to, kde je zrovna aká hviezda. Čiže napríklad na severe je teraz akademická hviezda, ale zároveň sú tam traja zabijaci, no tak sa z toho vysomár :-D O tom sa zasa dočítate tu: http://www.bagua.sk/klub_feng_shui/?u... Fajoska a prosím ťa, čo ak mám JV rast a zároveň tam je tá zlodejka?
Odpovedať
Zuzka, co za akademicku hviezdu tam je? Ja sa nie a nie pohnut s dizertackou, mozno zle sedim... :-p .
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Pozri ten druhý link. Tam sa dočítaš. Je tam taká tabulka na to.
Odpovedať
Profilova fotka
zuzka: som sa asi zle vyjadrila.. som samozrejme myslela, ze sa postavim na stred a celom k SEVERU.. som asi rychlejsie myslela ako pisala.. ze potom je za mnou juh a na pravo vychod.... sorry :) ale myslela som to dobre:)
Odpovedať
A co hovorite na moj navrh? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dianka, ked toho je asi tak vela, ze sa to tu ani neda pisat.. treba si to asi neajst na nete... ale ak niekto napise aspon zakladne veci, tak sa potesim :)
Odpovedať
ved ja viem, ze je toho vela. Ja som myslela tak postupne kazdy tyzden nieco, ale idem kuk linky co dala Zuzka hadam sa mi dnes nieco podari prestudovat. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
A neviete náhodou, či aj z toho JZ treba odstrániť rodinné fotografie?
Odpovedať
Profilova fotka
Lili ja si myslím, že Katrin má pravdu, skôr by bolo dobré ak niekto nájde nejakú zaujímavú stránku, tak sem pridať link. Hentie dve stránky čo som tam pridala sú celkovo dosť zaujímavé, tak príjemné čítanie :-)
Odpovedať
Tak rezignujem, ok babule. Usilovne citam v ramci moznosti a zapisujem. Vchod mame na JZ a v SV casti som mala akurat pripravene ucty na zaplatenie, tak uz su prec. A co robit ked mam cast sedacej supravy v casti SV v raste a cast vo V katastrofa a jedna fotelka v JV.
Odpovedať
Profilova fotka
Heheh, tak sedieť iba na tej časti kde máte rast. Ale nie vážne: neviem čo robiť v tako prípade, ale zaujímavá otázka. Potrebujeme odborníííííííííííííííííka :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Fúha babenky... kto by vám stíhal odpovedať :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Príjemné prežitie Velkonočných sviatkov prajem všetkým fengšujáčkam :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
pridávam sa ... pekné sviatky :-)
Odpovedať
aj ja sa pridavam ...uzite si krasne sviatky jari :-)
Odpovedať
Krááááásne a hlavne príjemne prežité Veľkonočné sviatky :-)
Odpovedať
Fajoska a ostatné odborníčky, mohli by ste mi zamerať a prípadne "zhodnotiť" náš pozemok a dom na pozemku z pohľadu feng shuei? Už som sa dočítala že taký tvar nieje ideálny..... a dom je skoro pravidelný, ale z garáže sa nebude vchádzať do domu. Dvere budú pod prístrešok. Neskôr naskenujem aj pôdorys a rozmiestnenie izieb v dome. Veľká vďaka :-)
Odpovedať
santana pozemok sice je nepravidelny ale sikovnou vysadbou a umiestnenim svetielok doplnis chybajucu cast domcek ma skoro pravidelny tvar a tam potom juzny sektor kde je garaz tiez mozes doplnit farbami a materialom dolzeite je aj okolie co nevidime a ako si sa citila ked si ho videla prvykrat :-) ak ho milujes nie je co riesit alebo poviem vela veci sa da poriesit ...
Odpovedať
lili33 ak mas vchod naozaj v JZ(musi to byt presne zamerane)potom ti odporucam hodit tam sive polooblukove alebo okruhle rohoze co najviac bielej aj na steny aspon tento rok zvlast ak ma niekto z rodiny problemy plus pod kobercek mozes nahadzat mince mozu byt aj nase alebo cinske a vzdy ked pojdes okolo naslapni ..teda ked si spomenies, aj ine kovove doplnky, strieborne zlate tam nahadz :-)
Odpovedať
lili33 teda do vchodu ..pod kobercek stacia tie mince 6
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?