Vjazd na pozemok parcela E

Dobrý deň všetkým, rada by som sa tu informovala ohľadom jednej veci, ktorá ma dnes zarazila. Dali sme si oceniť pozemok k hypoteke na stavbu rodinného domu. Mame naň stavebné povolenie a chceme pozemok založiť. Znalkyna ale dnes volala, ze jedna časť pozemku je parcela E a tu banka nezalozi. Ide o to ze pozemok je pri hlavnej ceste a krajnica na ktorej bude vjazd je parcela E. Ten pozemok je náš avšak je to E parcela. Ostatný pozemok je klasika C parcela. Tie 3 metre medzi cestou a pozemkom je ta parcela E. Moja otázka je, či nebude problém založiť pozemok, keď vjazd naň je na parcele E a nie je to C parcela. Ďakujem pekne za všetky dotazy.
Odpovedať
Dajte si preklasifikovať pozemok na C. Najjednoduchšia cesta. Alebo sa spýtajte v banke, či môže byť E - parcela. Mám pocit, že nám založili aj E, ale nie som si istá.
Odpovedať
@zuzanapap opýtajte sa priamo v banke. Nevidím dôvod, aby E parcelu nezalozili. Tam jediný problém čo môže nastať je odchýlka výmery, ale pri tak malom pozemku, ako píšeš, je to irelevantné.
Odpovedať
@btus no a pekne drahá cesta. Je úplne zbytočné robiť geometrak a vysoliť 300ecok za to všetko, keď aj tak sa ku kolaudácii bude robiť ďalší geometrak. Akože jasné, že ak to inak nepôjde, tak sa to bude musieť, ale fakt by ma zaujímal dôvod.
Odpovedať
@akvi Neviem, či sa vyjadrím správne, ale tým dôvodom je, že parcely kategórie E neznamenajú tzv. "stav právny". Častokrát sa stáva, že po "prevedení" do C-ečkového (právneho) stavu tá istá parcela má inú výmeru, alebo aj ostatné parametre.
Odpovedať
@akvi no, tak my sme isto neplatili 300e za geometrák. Asi závisí od miesta.
Odpovedať
@petersd jasné, že aj parcely v Ecku znamenajú právny stav. Áno, výmera sa líšiť môže, to aj píšem, ale v tomto prípade nejde o tisíce m2, ale o smiešny 3 m usek, takže tá odchýlka bude minimálna.
Odpovedať
@btus naposledy som dávala robiť GP pred10 rokmi a vyšiel ma 250 éčok a bola to minimálna cena, ktorú mi vedel dať známy ( ako minimálnu cennikovu cenu v ich kancli). Takže rátam, že dnes pod 300 ecok sa nedostaneš, teda aspoň v "bohatšej" casti SK, mozno v Trebišove áno. 🙂
Odpovedať
Ďakujem veľmi pekne, náš finančník to v pondelok zistí v banke, len som bola nedočkavá a potrebovala som počuť nejaké názory. Áno je to len "hrobla" medzi cestou a bránkou na pozemok. No uvidíme čo povie povie banka. Dúfam, že im nebude tento kúsok vadiť, lebo by to znamenalo ďalšie časové zdržanie. Ešte raz vďaka 🙂🙂
Odpovedať
@akvi nie som z Trebišova 🙂
Odpovedať
@btus veď to som len tak zadrela, že Trebišov 😅 Ale snáď je jasné, ako som to myslela.
Odpovedať
@zuzanapap Znalkyňa nemusí mať správne informácie. Treba sa informovať v banke, len tá ti relevantne odpovie, či pozemok vezme ako zábezpeku za úver alebo nie. Ale nevidím dôvod, prečo nie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?