Refinancovanie hypotéky cez poisťovňu Uniqa

Ahojte má niekto skúsenosť s refinancovaním hypotéky cez poisťovňu Uniqa ako so sprostredkovateľom? 🤔 Ide o to, že mi v Uniqe ponúkli lepšie podmienky ak si cez nich nechám refinancovať hypotéku. Ale nedali mi do ruky žiadne podklady, mám len ručne popísaný papierik s novými parametrami hypotéky. Nechceli mi ani povedať v akej banke by sa to refinancovalo. Nové podmienky po refinancovaní by mali byť: úrok z 1% na 0,5%, o -20€ menej na mesačnej platbe, skrátenie obdobia -6 mesiacov, možnosť zobrať si 2000€ na ruku ( tzn. +3€ na mesačných platbách). Fixaciu neviem ale asi to budú 3 roky. Môj finančný poradca, ktorého považujem za slušného človeka, ma varoval, že už rovnaký prípad ponuky od Uniqi riešil a že si mám dať pozor. Lebo vraj to ide cez Poštovú banku a že ak nemám v hypotéke majetok v hodnote 200tis. (čo nemám), tak mi sľúbene úroky 0,5% nedajú. Ale to sa dozviem až na konci procesu refinancovania, keď už budem mať všetko podpísané a povybavované papiere. Plus by som musel zaplatiť poplatok za porušenie fixu v mojej súčasnej banke, cca 1000€.
Odpovedať
uz len to, ze ti niektore veci nechceli povedat a nedali ti podmienky na poriadnom papieri, je podla mna dost zavadzajuce. osobne by som do toho nesiel, nic nemas garantovane
Odpovedať
Profilova fotka
uniqa poistovna robi cross selling s tatrabankou - a to sa mi nezda, ze by davali taketo podmienky, ale tak moze byt.... no sam si to zrataj, ak mesacne usetris 20 eur, a tvoja sucasna banka vezme poplatok tisicku, tak asi ten refinanc dvakrat vyhodny pre teba nebude 🙂 - tisicka sa ti vrati v 20 eurovych splatkach za vyse 4 roky 🙂 a ten fix, ktory nevies, je tiez celkom dost podstatny 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@mike_bosso Dajte si vypracovať ponuku na refinancovanie svojmu finančnému sprostredkovateľovi, ktorý vám poradí, či má pre vás zmysel refinancovať alebo nie. Momentálne sú 2 banky, ktoré ponúkajú 0,5 %, a to Prima banka a Poštová banka
Odpovedať
ist riesit nieco, co mam len rucne pisane na papieriku, ked ani neviem, kto je finalny poskytovatel... To smrdi pruserom 🙂 Ruky prec od toho.
Odpovedať
@ina_maklerka pani Urbanova, nahodu danove poradenstvo a sro uctovnictvo nerobite vsak? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@stefan222 Daňové poradenstvo a podvojné účtovníctvo pre sro je iná oblasť, nezaoberám sa tým. Tiež využívam služby a rady účtovníčky :-) V prípade potreby ju môžem odporučiť
Odpovedať
Sam sa spytaj v Postovej a Prime a uvidis. Uniqu k tomu nepotrebujes.
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko Dobrý nápad! Môže to byť skutočne zaujímavý pohľad a dôvod, prečo sa obrátiť na finančného sprostredkovateľa :) Bankoví poradcovia sú totiž v 1. rade predajcovia bankových produktov svojej banky. Ich ponuka je teda obmedzená a argumentácia je prispôsobená pohľadu ich banky
Odpovedať
@ina_maklerka sam som si vybavil lepsie podmienky ako cez poradcu, takze k tomuto som ja osobne skepticky. Kazdy nech si so svojimi peniazmi robi to, co mu vyhovuje.
Odpovedať
@ina_maklerka poprosim vas do spravy kludne. zvazujem zalozit sro a aj danove poradenstvo ak je v 1 osobe ta super
Odpovedať
Profilova fotka
@kaktusik007 odpoveď ako od bankárky 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
ani nahodou by som do toho nesiel ked nechcu povedat cez aku banku by vlastne siel refinanc a co by z toho akoze oni mali mat? nechcu povedat vsetky podmienky tak smola, uz len to si myslim smrdi
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mike_bosso Uniqa si vytvorila samostatného finančného agenta na sprostredkovanie hypoték, čiže je to taký istý agent, ako ktorýkoľvek iný a keď ste boli niečo riešiť v poisťovni, tak Vám hneď ponúkli možnosť riešenia aj hypotéky. Keď Vám dali ponuku na 0,5% p.a. - tak to sa jedná o ponuku buď Prima banky alebo Poštovej banky. Pozor ale, v prípade Poštovej banky tento úrok platí iba v prípade, že hypotéka je do 50% hodnoty nehnuteľnosti, ak by to bolo vo vyššej hodnote, úrok už stúpa na úroveň ostatných bánk. Nie každé refinancovanie je výhodné, treba si to veľmi dobre prepočítať, lebo ako aj sám píšete, za splatenie pôvodnej hypotéky máte poplatok a ten treba zohľadniť pri prepočte, aby sa nestalo, že urobíte niečo hrrr, lebo vidíte len nový nízky úrok a v konečnom dôsledku bude celé refinancovanie drahšie, než keby ostanete vo svojej banke.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?