Môžem založiť pozemok, aby som dostal hypo plus iný dom ?

12. mar 2021150

Dobrý deň Vám všetkým. Mám takú otázku. Máme domček v obci a z jeho hodnoty nám maximálne banka dá cca 50 000e. No to nestačí a chcel by som založiť aj pozemok na ktorom budem stavať. Lenže v jednej nemenovanej banke mi povedali,že sa pozemok nedá založiť spolu s iným domom... Tak sa pýtam celkovo dá sa to nedá ? Po ďalšie akú banku by ste odporúčali na hypoúver ? Vezme banka spis iného odhadcu,ak nie ich najatého ? ĎAKUJEM 🙂slight_smile:)

• @19riddick91  Da sa to. Mas aj projektovu dokumentaciu na novy dom?

• @radocico  samozrejme mám, ale vraj ich to nezaujíma banky. Im to je jedno načo peniaze použijem oni tak to robia, tak som to mal vysvetlené

• Nie je to pravda. Chod do banky a ziadaj o hypoteku za ucelom vystavby rodinneho domu. K tomu mozes zalozit ten domcek a pozemok na ktorom budes stavat.

• Sponzor fóra
  • @19riddick91  skús Tatra banku a hypotéku na výstavbu domu.

• My sme mali vo VUB zalozeny pozemok a byt a tak sme zacali stavat. Ale z pozemku zvyknu dat menej ako ma skutocnu hodnotu. Nepametam si presne ale tusim iba 60% z hodnoty.

• @petra7825  Smiem sa opýtať v akom roku ste to riešili ?

• Ja som zalozil mamin byt pkus moj malicky pozemok a nebok problem zalozil som viac ako som pytal

• @pavolkurej  v akom roku to bolo a pre aku banku, ak smiem vedieť ? Ak ste spolu tieto dve nehnuteľnosti založili úrok bol stále rovnaký ?

• Rok 2019 slsp urok bol tusim 1.09 a praveze cim viac sok zalozil tym bol lepsi urok.ved to je pre banku suprr ze zakladas viac ako pytas je to pre nu mensie riziko

• treba skusit zmenu banky alebo si najst nejakeho financneho poradcu, da sa to. mam kamosku, ktora zakladala aj pozemok aj rodicovsky dom, aby im to bolo vyslo a dostali vsetky peniaze z uveru naraz

• @19riddick91  my sme tak tiež založili rodičovský dom a pozemok na ktorom stávame. Není s tým absolútny problém. a teraz keď ideme refinancovat tak ak to vyjde tak chceme zrušiť zabezpeku rodičovského domu a ťarchu preniesť na nás dom

• Tiez sme zalozili pozemok ked sme isli stavat dom, brali sme uver vo VUB bolo to v roku 2018. Ale ako uz predo mnou niekto pisal, najdi si financneho poradcu a ten pre teba prelustruje ponuky vsekych bank a nastavi ti kde sa to najviac oplati a za akych podmienok, usetri ti to kopu casu a nervov.

• @kreola  smiem sa opýtať banka brala ako hodnotu pozemku? Za cenu akú som ju ja kúpil,alebo prijala ohodnotenie znalca? ďakujem

• @19riddick91  U nas to bola cena podla znaleckeho posudku co bolo v nas prospech, kedze bola ovela vyssia ako kupna cena 🙂. Co si pamatam, dali nam uver asi 65 - 70% hodnoty pozemku podla CP.

• @19riddick91  asi 5 rokov dozadu

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    reg. č. NBS 255060
    Oblasť, kde sa pohybujem najčastejšie: Piešťany, Trnava, Senica, Skalica, Galanta, Sereď, Hlohovec, Nové Mesto nad Váhom, Nitra,..
    Zabezpečujeme služby v oblasti záhradnej a krajinnej architektúry, grafického návrhu fasád, interiérového dizajnu a fotografie.
    Články od našich partnerov
    Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
    SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
    Akú dlažbu vybrať k historickým objektom?
    Archív článkov od partnerov