Hypotéka na SVK, keď žijeme v UK. Máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte.Mate niekto skusenosti s vybavovanim a splacanim hypoteky zo zahranicia? o niecom podobnom uvazujeme s priatelom.Zijeme v UK uz rok a chceli by sme kupit byt na uver na SVK. Lenze mam trochu obavy, ako to bude, ked by sme sa chceli vratit natrvalo na SVK (ale to najskor tak o 2roky) kvoli vyske splatok a pod.. presiel si tymto uz niekto z vas? mozno mate cenne rady aj pre mna :-N . zatial v tom mam len "gulas" v hlave....dakujem
Odpovedať
1
2
jeanka, s tymi poplatkami mas pravdu...v tomto je zlate UK, tiez nechapem, preco na Slovensku musis platit peniaze za to, ze im zveris svoju vyplatu...asi to este nejaky cas potrva, kym sa slovenske banky zacnu chovat ako banky v zapadnej europe... Co sa tyka urokovej sadzby, tak nam ponukali viacero - my sme rozmyslali medzi uverom v Eurach a SKK, nechali sme si spocitat urokovu sadzbu na BRIBOR aj na rozne doby fixacie uroku, a nakoniec nam vysla najnizsia pri uvere v SKK za 5.6% fixovanu na 1 rok...
Odpovedať
Profilova fotka
my tiez uvazujeme nad euro uverom, ale chceme tiez poradit a prejst roznymi rieseniami a uvidime co nam najviac bude vyhovovat... my sme zrusili ucty na svk uz davno prave kvoli tym poplatkom, lebo je to az smiesne, ze pytaju za to, ze vobec si ich klientom a mas u nich svoje peniaze...ale tak co narobime... budeme si musiet znova zaviest ucet a platit im :-S
Odpovedať
Profilova fotka
baby a neviete ako je to s tym, keby sme si zobrali uver a potom napriklad o par mesiacov museli zmenit robotu??? treba to tej banke oznamit, alebo coo? len tak ma napadlo, ze v septembri by moj frajer dostal uz zmluvu na neurcito ale v blbej robote. no niezeby sa nadrel. ale su to nocne... ale ak by sme rychlo chceli kupit byt.. tak by si zobral hypoteku uz v septembri s dokladmi od sucasnej roboty a potom mozno bud. rok by zmenil robotu.. ja viem,ze uz kombinujem.. tak sa nehnevajte :-S
Odpovedať
ak raz dostanete hypo, tak banku uz nezaujima ci potom zmenite pracu...
Odpovedať
Profilova fotka
ja som robila v UK ked som brala hypo, ale problem bol, ze banky vymyslali. az VUB nemala so mnou problem, nemala som zmluvu na dobu neurcitu, ale kazdy mesiac som mala novu zmluvu presne na tolko dni kolko som chcela robit, takze som im tam doniesla asi 20 zmluv, vsetky vyplatne pasky, potvrdenie od zamestnavatela, ze odkedy pre neho robim a este neviem co vsetko. proste sialenu hrbu papierov, ale nemali s nicim problem a dali mi pozadovanych 900 000Sk. a uz 2 roky byvame vo svojom a prijem uz ani zdaleka nemam anglicky. nasa splatka hypo je "len 6300" takze sa to da v pohode tahat aj zo slovenskych prijmov a vobec sa nemusime nejak obmedzovat.
Odpovedať
ja som sa na hypoteku predbezne informovala v slsp, kedze tam s priatelom mame obaja bezne ucty aj podielove fondy. Hypoteku ideme vybavovat v septembri, prebezne mi povedali, ze potrebuju vyplatne pasky nas oboch za posledne 3 mesiace, takisto posledne 3 vypisy z banky, dalej ten ich specialny formular potvrdeny od zamestnavatela a pracovnu zmluvu na dobu neurcitu (a vraj ju nepotrebuju ani prekladat). Ale myslim, ze zalezi na jazykovych schopnostiach konkretnej pracovnicky v banke ci ju budeme musiet dat prelozit alebo nie, kedze som sa tu stretla aj s opacnymi skusenostami. O takych 6 tyzdnov budem vediet povedat viac, snad nam daju tych 700 tis.-1 mil. ktore potrebujeme a budeme si moct zacat riesit vlastne byvanie, aby sme sa mali kam vratit, ked sa rozhodneme, ze je cas ist domov. Drzim vsetkym palce pri vybavovani a kopec nervov ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
s.m. no pri takej sume rozhoduje dana pobocka.... a so zahranicnym prijmom by si nemala mat problem...... my sme si museli zobrat podstatne viac, takze to muselo schvalit ustredie a asi aj preto to tak dlho trvalo a robili okolo toho take halo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ja uz mam pripravene vsetky papiere, tak len dufam, ze nam to vyjde :-) este tyzden a ideme domov na mesiac...pri tom vsetkom co musime obehat a vybavovat aj okrem hypo, mam pocit, ze ani mesiac mi nestaci :-|
Odpovedať
Profilova fotka
habikovci.. tak to vam drzim palce...daj vediet ako ste dopadli...:-)
Odpovedať
Profilova fotka
jeanka: ozaj este som sa chcela spytat, ze ci ste brali uver len na pozemok alebo na stavbu?
Odpovedať
Profilova fotka
wittygirl: dakujeme...ja uz ani spat neviem tolko o tom premyslam :-D
Odpovedať
Profilova fotka
habikovci: je to americka hypoteka, cize ucel nepodstatny.... ale financujeme tym pozemok aj stavbu...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?