Ako sa rieši vinkulácia poistky na nehnuteľnosť v prípade refinancovania hypotéky?

Máme schválený refinančný úver. Banka v ktorej mám hypotéku mi dnes vyčíslila zostatok k 17.10.2022. Chcela by som teraz riešiť vinkulácia poistky na nehnuteľnosť v prospech novej banky. Len neviem, že ako sa to robí keďže celková hypotéka v starej banke bude vyplácaná hypotékou z novej banky a tým pádom neviem, že ako sa prenáša vinkulácia z jednej hypotéky na druhú? Mne logicky vychádza, že poistka na starý úver sa dá riešiť len keď sa ten starý úver vyplatí. Či treba úplne novú poistku na nový refinančný úver? Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@mirana poistenie ostáva naďalej platne, nová banka Vám dá akurát nové vinkulácie tlačiva a tieto si dáte v poisťovni potvrdiť a odnesiete ich do banky. Nič viac nie je potrebné robiť.
Odpovedať
Profilova fotka
presne tak som si aj myslel, poistka ako samotná sa nemá prečo meniť, len sa dajú znova potvrdiť tlačivá pre druhú banku, no poistku prerábať vôbec nemusíte
Odpovedať
@mirana Prešiel som si tým prakticky. Presúval som úver z Wuestenrot SS do inej banky. Poistenie nehnuteľnosti som mal vo Wuestnrot poisťovni. Podľa úverovej zmluvy banka nepýtala vinkuláciu pred vyplatením úveru. Oni tiež vedia, že najprv musí pôvodná banka zrušiť vinkuláciu. Takže vyplatili úver pôvodnej banke - stav. sporiteľni, tá dala poisťovni príkaz na zrušenie vinkulácie a poisťovňa potom urobila vinkuláciu na novú banku. To som odniesol asi 2 týždne po vyplatení úveru novej banke. Jediné, čo sa zmenilo, bola výška poistného, lebo kým som mal poistku aj úver akože v jednej inštitúcii (Wuestenrot), tak poisťovňa mi dala zľavu na poistnom. Po presune úveru zľava padla.
Odpovedať
@chrobak7 a spravilo ti to v koncu velky rozdiel ta zlava? ako som si myslel, ze tam sa v podstate nic nemeni, vsetko ostava tak, ako pri podpise a len sa zmeni banka
Odpovedať
@chrobak7 no to je super aj logicke. Ale moja banka chce vinkulaciu pred vyplatenim uveru.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?