Ako dlho po schválení hypotéky prídu peniaze na účet?

ahojte nie ze by som bola nedockava , ale vcera sme vybavili uver v slsp vsetko kompletne teda makler mal este priniest zaplmbovany list vlastnictva a to bolo vsetko. vraveli ze potom pustia peniaze s uveru na ucet predavajuceho a zatial nic neprislo tak som s toho nervozna rozmyslam ci zavolat do banky ci je vsetko ok, ale nechcem byt hystericka tak cakam. no moc casu neni lebo podla zmluvy musi mat predavajuci do 3 dni peniaze pripisane na ucte. neviete niekto kolko to tak moze trvat kym poslu tie peniaze? vsetci maju ucet v tejto banke tak neviem
Odpovedať
@olivka84 my máme úver v CSOB a po odovzdaní všetkých potrebných dokladov v banke nám pustili peniaze do 2 hodín ako sme tam doklady odovzdali...
Odpovedať
@olivka84 aj my máme úver v ČSOB a netrvalo to dlho. My sme v utorok podpísali úverové, záložné a kúpne zmluvy, v stredu boli v banke kompletné papiere na čerpanie úveru ( developer dodal LV s plombou+ poistenie nehnuteľnosti). Vo štvrtok som si cez Internetbanking pozerala stav účtu a už som bola v ťažkom mínuse:) tiež sme mali rovnaké banky, takže rátam, že to bolo tak maximálne do 24 hodín od splnenia podmienok na čerpanie úveru. Ešte si treba pozrieť do zmluvy, odkedy sa počítajú tie tri dni, my sme pôvodne mali v zmluve, že peniaze majú byť na účte do troch dní od podpisu kúpnej zmluvy, ale zmenili sme to na tri dni od splnenia podmienok na čepranie úveru, keďže z našej strany boli všetky podmienky splnené a záviselo to už len od dodania LV s plombou, ktorý mal zabezpečiť developer.
Odpovedať
@vvladkaa @marianka_21 tak sa dobre stresujem lebo mi sme komplet vsetko uz dali vcera o tretej a stale nic. muz mi uz nadaava ze co stresujem zbytocne ale asi to neni az tak zbytocne
Odpovedať
@olivka84 stresovať určite netreba, nám sa napríklad stalo pri schvaľovaní úveru, že sme všetky podklady odovzdali finančnému poradcovi, on ich mal odovzdať na pobočke banky a do 24 hodín sme mali vedieť odpoveď. Keďže sme kupovali byt v novostavbe, ktorý financovala ČSOB, schvaľovanie muselo prebehnúť na centrále, nie na pobočke. Keď sme po 24 hodinách nevedeli výsledok, bola som presvedčená, že nám to nechválili. a napokon to dopadlo tak, že na pobočke mali v ten deň nejakú veľkú porada a naše podklady odoslali na centrálu až večer, takže sa to o 24 hodín pretiahlo.
Odpovedať
@vvladkaa aha tak pockame do rana keby cosi hadam by dali vediet
Odpovedať
@olivka84 v každom prípade držím palce:)
Odpovedať
@vvladkaa dakujem :-)
Odpovedať
@olivka84 čerpanie v rámci SLSP bohužiaľ už púšťa len ich back office v banskej bystricu, takže to tam aj musí prísť:-D - reálne treba si vždy nechávať aspoň týždeň, môže sa totiž vyskytnúť nepredvídateľná okolnosť, resp. motyka vystrelí :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobry den...Mame predschvaleny hypotekarny uver ,nasli sme aj nehnutelnost vsetko vibavene tak sme podali do banky vsetky potrebne papiere a cakame uz len na schvalenie uveru...No ma to jeden hacik ze snubenica medzi tym sla uz na matersku dovolenku...Uver sme mali predschvaleny pred dvoma tyzdnami a medzi tym sla na matersku dovolenku aj ked babatko este nemame....Co si o tom myslite moze nam to nejako poskodit???
Odpovedať
Dobry den...Mame predschvaleny hypotekarny uver ,nasli sme aj nehnutelnost vsetko vibavene tak sme podali do banky vsetky potrebne papiere a cakame uz len na schvalenie uveru...No ma to jeden hacik ze snubenica medzi tym sla uz na matersku dovolenku...Uver sme mali predschvaleny pred dvoma tyzdnami a medzi tym sla na matersku dovolenku aj ked babatko este nemame....Co si o tom myslite moze nam to nejako poskodit??? :-S :-S :-S
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
Po podpise zmluv (uverovej za zaloznej) to moze byt aj dva tyzdne , tak ako u nas :(
Odpovedať
unicredit - stvrtok podana ziadost s kompletnou dokumentaciou, pondelok podpisana uverova a zalozna zmluva, utorok podane navrhy na kataster a v stredu poobede odisli peniaze povodnemu majitelovi
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravim ,vedia pls v banke načasovať čerpanie úveru na presný dátum ? Ide o to že bojíme čo sa bude teraz najblizsie dní diat a potrebujeme aby 1.12.2020 sme čerpali hypo .Vdaka
Odpovedať
@palkovci najprv treba podpísať zmluvy, aj v prípade ďalšej tranze zase ísť popodpisovať papiere a na druhy deň máte peniaze na účte. Ak si to tak viete naplánovať
Odpovedať
@luckapav mne ide o to ,že čo keď bude úplný lockdown a budú aj banky zatvorené a.1.12.musia byť peniaze na účte predávajúceho ...Teda že po predložení všetkých potrebných dokumentov a podpíse všetkých zmlúv,žiadosti či to vie pracovníčka v banke načasovať už teraz na toho 1.12.2020....
Odpovedať
Profilova fotka
@palkovci teoreticky vie, prakticky to zavidi od ochoty pracovnika
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?