Aká ja primeraná výška splátky hypotéky?

Zdravim vsetkych prispievatelov.Som tu novacik,ale chcem sa s Vami poradit.V SLSP nam vypocitali splatkovy kalendar na hypo vo vyske 1,5 miliona.No a mesacne splatky mame vypocitane vo vyske 6300 korun na 5 rokov a 8990 na dobu 25 rokov.Sme radi,ze aspon tato banka nam poskytne hypo,pretoze obidvaja (ja a manzel) mame pracovnu zmluvu na dobu urcitu.Myslite si,ze tieto splatky su vysoke alebo mozme byt spokojni aj s tymto?Mate/mali ste aj vy takyto problem?
Odpovedať
no nejako to mas popletene, brala by som splatky na 1,5 mil na 5 rokov po 6300,-
Odpovedať
lesik podľa mňa to máš celkom v pohode.....tú splátku 6300 máš na prvých 5 rokov, však? tam máš aj pravdep. štát. príspevok.....potom už bez ŠP....
Odpovedať
lesik ja si tiez myslim, ze je to v pohode...
Odpovedať
my mame zaujem o ten prispevok pre mladych.. ale neni sanca... dost blbo nastavene pdomienky..
Odpovedať
ahoj lesik myslím že tie splátky sú naozaj na dnešnú dobu v pohode. Tiež s manželom práve vybavujeme stavebné povolenie a potom sa chystáme na hypo tak to máme celkom obehané. Dali ti aj nejaké špeciálne podmienky? si klientom v ich banke? Nám totiž za rovnakú výšku úveru v SLSP vyrátali splátky o 1300 viac.
Odpovedať
Profilova fotka
2lesik: A ked mate obaja zmluvu na urcito, na ako dlho? Neobavate sa potom ze nemusite v momentalnej situacii zohnat adekvatnu pracu? Neprajem Vam to, len ma to zaujima. Inak snad to mas nastavene dobre, lebo podla tvojich splatok mi vychadza ze mate urok okolo 6% (len pocas prvych 5 rokov znizene tusim o 2,5 %). Ja som si robil len tak informacne na ich stranke prepocet na 50 000 Eur, zalozena nehnutelnost by bola na 72000 Eur, s manzelkou mame dost vysoke prijmy, zeby nam nevysla ani podpora mladym a vypocitalo mi to urok 6,7% Plus aku mate fixacnu dobu? Over si napr. u niekoho kto ma od nich uver uz dlhsie ako sa mu zmenil urok po fixacii? Teraz Ti ho na rok daju nizzsi, ale potom si to "vynahradia".
Odpovedať
Takze odpovedam. Ja som klientom SLSP a muz je klientom VUB. Ziadne specialne podmienky od banky sme nedostali apon o nich neviem .Jasne, ze mame obavu co dalej ak by sme stratili zamestnanie, ale myslim, ze novu pracu by nebolo problem ziskat ( aspon v nasom pripade ). Ludkovia otazka do fora. Ake mate skusenosti s hypotekarnymi poradcami z OVB ? Pocula som,ze stat sa hypo poradcom u nich nie je take narocne. Beru vsetkych ,ktori im pridu do cesty a nemaju ponatia o com je financny trh a riesenie hypotekarnych zalezitosti. Pred nedavnom sa nam ponukol tiez hypo poradca,ale z konkurecnej spolocnosti Partners Group. Samozrejme nesetril kritikou na OVB a vobec nam neodporucil spolupracu s nimi. Ma niekto skusenost s tymito spolocnostami? Ktora z nich je ta "prava"?
Odpovedať
no ja sa mozem pripojit len na nespokojnost ovb poradcu ci ako sa volaju. teda mozno iny taky niesu ale tento co sme sa stretli my s nim bol total ..... najskor si vytiahol 300fixiek a neviem akych papierov a potom zacal trepat blbosti o lekaroch a tak. no potom sme sa stretli este raz s nim a aj tak sme sa dozvedeli velke... nic. radsej si druhy krat asi obehame banky ked to bude aktualne :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?