Porfix 500 problem

Zdravim! 1. Mam mensi problem s vonkajsimi omietkami. Uz som obvolal zopar firiem na strojove omietky (baumit MPA35) a s jedinym cim som sa stretol bolo to ze to v podstate odmietli robit. Bud z vyskoveho dovodu (viac ako 3m) alebo z nejakeho ineho ( nedvihali mi telefon). Asi nemam stastie na firmu. 2. Potom sa nasli taki co mi tvrdili ze to daju len do lepidla (2 vrstvy) a sietky. Ratam ze to nebude idealne riesenie kvoli zachovaniu difuzne otvorenej stavby. 3. Tak prichadza na rad zateplenie. Tak isto zle riesenie. Aky velky problem by to bol keby na to nalepim 8 cm polystyrenu? Viac sa mi neda... Vnutri su omietky MPI25 a mam rekuperaciu. Ide mi hlavne o odparenie vzniknutej vlhkosti v murive..kedze vonkajskom to uz pojde tazko. Cize to zhrniem: 1. Nepoznate firmu co to zvladne strojovo v okolo Hlohovca/Leopoldova? 2. Je navrhovane riesenie "omietnut" to len lepidlom zo sietkou spravne? 3. Odpari sa vlhkost v murive keby sa to zateplilo? Poprosim vynechat diskusiu okolo hrubky muriva. Dakujem :)
Odpovedať
@mythnick pri budove s rekuperáciou riešiť difúziu skrz stenu je zbytočná fantazmagória. Omietnuť sieťkou a lepidlom to môžeš. Vlhkosť sa odparí aj keby si to zvonku obalil do igelitu (fyzikálne zákony platia stále a všade) Princíp posunu rosného bodu mimo murivo do izolantu výrobcom týchto marketingových riešení už zrazu nechýba preto to neváhajú jemne zatepliť - daj si posúdiť stenu so zateplením.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?