Červená fasáda

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý deň, zaujímalo by ma, či tu nájdem niekoho s červenou fasádou domu? Ak áno či by mi bol aj ochotný poslať nejaké foto ako to vyzerá poprípade poradiť akú značku fasádnej farby použili. Rovnako by som uvítala aj nejaké ukážky šedej fasády. Vopred ďakujem za odpoveďe
Odpovedať
1
2
no mozno sa ludia inspirovali tym pesteckom v Taliansku, nazov mi vypadol, ale rozumieme sa. tam je tiez kazdy inej farby a tiez veru riadne kriklavej no.
Odpovedať
Profilova fotka
@mirec_9 a tak ked je tak spravena cela stvrt tak ako oki, ako celok je to zaujimave a ziadny dom nejake extremne nevytrca a tym padom ti take farby nepridu ani nejak moc divne
Odpovedať
@sousedekovci89 sused je tuším farboslepý...veď tá strecha sa doslova bije s tými fasádnymi farbami! To je tak, keď si niekto pletie farbu s architektúrou!
Odpovedať
@mimms to snáď neporovnávaš tie škandinávske domy s tými našimi... veď vidíš, že je to jeden štýl, jeden materiál a prostredie diametrálne odlišné od našich ulíc.
Odpovedať
@jabadaba ci je farboslepi alebo nie tazko povedat, no ak to tak chcel, proste je to jeho dom
Odpovedať
Profilova fotka
ved nech si kazdy spravi tak ako chce, hlavne je zohnat kvalitnu farbu ktora vydrzi a bude riadne pigmentovana, lebo ved to vidim aj na obycajnych domoch ktore nemaju sice cervenu farbu ale casom sa tam robia take stekance a nevyzera to pekne.
Odpovedať
@richto asi tak nejak, kazdy si domom plni podla mna svoj sen a len on ma teda pravo sa rozhodnut, co ako si na nom spravi, ak sa niekomu taketo farby pacia ok, no hlavna by mala byt kvalita a trvacnost
Odpovedať
@jakabu to hej, je to jeho dom...potom to tu tak vyzerá ako to vyzerá....
Odpovedať
si to neviem ani predstavit, keby som uz mala mat dom v takejto farbe a casom by som zistila ze nie je kvalitna, slak by ma trafil. 🙂
Odpovedať
Toto ako nie je nič pre mňa takéto kikirík farby, ale tak každý máme proste iný vkus
Odpovedať
tak pre teba nie, akoze ani pre mna nejak, ale kazdy sme inaksi a mame iny vkus.
Odpovedať
Profilova fotka
Náš dom má červený sokel. Neviem, akú farbu použili bývalí majitelia, ale teraz po cca 7 rokoch je tá červená vyblednutá. Nie je to momentálne priorita, ale časom určite príde k premaľovaniu, ale k inej úprave. Ale červená to už nebude. Priznávam sa, že sa nám to nepáči, ale dom sme kupovali, lebo nám vcelku vyhovoval. Farba sokla nebola prioritou 🙂.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lifelike tak ale to je vec, čo sa dá proste ľahko zmeniť, takže to je nič, hlavne že vám dom vyhovuje a dobre sa vám býva
Odpovedať
@lifelike to sa asi da cakat pri takejto farbe, ze casom to proste slnko vytaha. ale ked to chcete aj tak prerobit, tak to nie je nejaky problem 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@kosto13 toto vyslo pekne, aj architektonicky to vyzera dobre, podobne ako americke rowhouse. A zaujimavy tip s tym akrylom, moj otec ma zltu, nie sice uplne sytu ale dost vyraznu a po rokoch sa mi tiez zda vcelku farebne stala, takze na tom nieco moze byt. A to ani nie je nejaka kvalitna znacka.
Odpovedať
Profilova fotka
Pridávam ešte ako som postupoval pri hľadaní farieb - rôzne kombinácie. Na vesdľajší dom dávali najlacnejšiu omietku a po 7 rokoch už ju museli obnovovať. Úplne vpravo vidno obnovený pás oranžovej tá vedľa nej je pôvodná. Už boli aj výkvety a na pár miestach opadávala.
Odpovedať
Profilova fotka
@kosto13 hah som na to dlhsie musel pozerat, kym mi doslo, co je vlastne na tom obrazku 😄
Odpovedať
Profilova fotka
No tak to sa mi teraz paradne pokrizili oci heh. Ale teraz je tolko roznych inspiracii na nete, ze nemoze byt problem si nejaku tu farebnu kombinaciu vybrat
Odpovedať
@dalileos vsak to ani nie je, len aby to co vyberies aj vydrzalo na tej fasade. vies, ze aby ti ta farba nevybledla hned alebo tak.
Odpovedať
@hrehusa hej hej to sa da a v roznych studiach fasadnych ti vedia spravit vizualizaciu priamo tvojho domu, ak si od nich beries material
Odpovedať
Profilova fotka
@krahuliatko hej aj to je pravda, ale tak na googli je tolko moznosti a inspiracii ze az
Odpovedať
@matka_bob len niekedy to máš tak, že čím viac možností a inšpirácií, tak tým ťažšie je vybrať si a rozhodnúť sa pre jednu možnosť 😄
Odpovedať
@tomis12 fakt najlepšie asi je, keď máš na výber jednu dve veci a máš to rozhodovanie oveľa jednoduchšie 😄
Odpovedať
@anulienacka mozem povedat podla seba, ze ani pri mensom vybere nie je zarucene to, ze rozhodovanie bude jednoduche 😄
Odpovedať
Veď tak to je jasné. Predsa len napríklad fasádu nemení niekto len tak každým rokom. No zaujímalo by ma, či ste sa už e nejakú tú kombináciu viac menej už aj rozhodli
Odpovedať
@krahuliatko tak toto beriem uz ako samozrejmost. to sa podla mna uz asi pri vsetkom robi tak, ze ti spravia napriklad pri objednavke alebo po cenovej ponuke aj vizualizaciu.
Odpovedať
@hrehusa aaa ver tomu, ze to nie je vsade samozrejmost, ale tak to je jedno. ked chces, vies si najst a zajst rovno tam, kde taketo sluzby ponukaju
Odpovedať
@obonka tak potom sme mali stastie pri vsetkom, co sme vybavovali, lebo vsade nam ponukli aj taketo nieco.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?