Tv rozvody

Zdravím vás, mám otázku na ktorú mi isto dáte hravo odpoveď. V byte sa prerába elektrika a tým pádom aj dátové a tv rozvody. Do rozvádzaču sa osadia 3 moduly na DIN lištu s koaxiálnym konektorom typu F ako je na obrázku č1. Moja otázka, potrebujem k tomu ešte niečo? Nejaký rozbočovač alebo niečo také (obr.2)?
Odpovedať
Priznám sa že sa v tom nevyznám a možno myslíme obaja niečo iné ale ja mám doma 3 TV a žiadna nieje napojená koaxiálnym káblom. Pri všetkých mám setupbox a z neho HDMI kábel. K setupboxom by mal ísť LAN kábel od modemu. Ale ja mám k domu optiku od Orange a od nich net aj TV. Možno ty chceš riešiť TV satelitom a pri ňom to je riešené koaxiálom.
Odpovedať
@jasezha Dôležité je vedieť, akého máš poskytovateľa TV služieb. Alebo či budeš chytať len terestriálny signál, alebo chceš mať TV zo satelitu, alebo .... Podľa toho musíš robiť rozvody.
Odpovedať
Profilova fotka
koaxial v dome je dnes uz prezitok. Odkedy je IPoverDVB, je omnoho jednoduchsie skonvertorovat na vstupe DVB-XYZ na IP a to potom tahat klasickym CAT6+ kablom kde sa len chce... Tzn. rozvody LEN cat6a+. Ak ratam vyvoj, tak kabel cat7, zvysok necham na vyvoj...
Odpovedať
@chrobak7 mám káblovú televíziu od Digi
Odpovedať
@toky1 sat nechcem, mám káblovku
Odpovedať
@jasezha v tom prípade bude stačiť to, čo je na obrázku.
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx ty si cely prežitok
Odpovedať
ešte jedna otázka... pri tomto zapojení : prívodný koaxiál do rozbočovača od neho do modulu s F konektorom a na koniec potrebujem aké zásuvky? Priebežné alebo koncové? Predpokladám, že na všetky 3 káble koncová zásuvka.
Odpovedať
@mgx Nemyslím, že je koaxiál prežitok. Práveže koaxiál by mal byť natiahnutý v každom prípade. Možno niektorý (nasledujúci) majiteľ domu či bytu nebude chcieť káblového operátora (napr. zbytočné náklady) a uspokojí sa s terestriálnym príjmom DVBT a takto šírené stanice mu budú stačiť. Dať pri stavbe aj koaxiál aj sieťový kábel do izieb k TV je jednoduchšie pri stavbe, ako potom ťahať cez miestnosti a steny dodatočný kábel. Napr. môj svokor cez STA a STB s DVBT-2 chytá kopec slovenských, českých a rakúskych staníc, že káblovka je mu zbytočná.
Odpovedať
Profilova fotka
@yuri66 ak nemas k teme co povedat, bud radsej ticho 🙂. @chrobak7 este raz, nie som proti DVB-T, ak ma niekto cas a chut nech si kludne taha koaxial kade-tade. Tiez som tak dakedy natahoval koaxial spod strechy do miestnosti, predzosilnovac, zosilnovac, rozne posuny atd... Dnes to riesim inak, na vstupe konvertujem DVB-T na IP protokol a taham multicastom po dome. Ak niekto chce a ma chut, nech si pozeraj aj cez wifi 🙂. Prevodnik DVB-T/S2 <>IP dnes stoji skoro nic.
Odpovedať
@jasezha Je šuma fuk, či dáš priebežnú TV zásuvku alebo koncovú, pokiaľ budeš mať hviezdicový rozvod. Ak by si jeden koaxial ťahal najprv k jednej zásuvke, potom odtiaľ k ďalšej a zase ďalej, tak je lepšie dať priebežnú. Dole máš schému priebežnej zásuvky.
Odpovedať
@jasezha stačia ti koncové.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mgx Nepaprč sa, napísal si to tak, že je to prežitok. Ale zaujal ma ten prevodník. Daj odkaz na nejaký taký, lebo čo som hľadal, všetko mi našlo len prevodníky z HDMI na DVB-T.
Odpovedať
@mgx tak neviem, či 3,5k€ je "skoro nič".... Máš niečo lacnejšie?
Odpovedať
Ak pôjde cez to niekedy v budúcnosti aj internet, treba sa radšej poradiť s providerom. Ak len TV, malo by to stačiť. No podľa môjho názoru sú takéto koaxiálne rozvody tiež už prežitok a osobne by som to po byte neťahal. Stačí, keď do obývačky ku hlavnému televízoru dotiahnete koaxiál. Na ostatných TV môžete používať appku internetovej TV s archívom, ktoré ponúkajú ako doplnok skoro všetci provideri.
Odpovedať
Koaxial som zvazoval aspon do obyvacky, ale cele som to zavrhol. Vsade mam ethernet, dvakrat v kazdej izbe. Televizne vysielanie aj tak nepozeram a ponuky vysielania cez internet je vyhodnejsie a bezstarostnejsie nez sa natahovat so satelitmi, antenami alebo UPC set top boxami. Terestrial chytim aj na dratik.
Odpovedať
@megdesign rozumiem a ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@megdesign toto je riesenie pre hotel. Vacsina situacii u nas je, ze koax ide zo strechy dakde (povedzme ze server room alebo obyvacka alebo kuchyna), ale dalsie miesta uz nejde. Kolko mas doma TV, 8 kusov? Vsetci pozeraju 8 roznych kanalov? Ak ano, musis streamovat 8 kanalov => bud HW (3000e+) alebo SW. Ja mam streamovany jeden kanal (to vedel aj prastary linux na dreamboxe), aktualne Kodi stream server beziaci na Lenovo M900 s DVB-T2 adapterom. Ale obmedzenie = 1 kanal per DVB-T2 adapter. Asi by som vedel spravit 4ks. Lenovo M900 200ks, DVB-T2 cca 50-100e/per adapter
Odpovedať
@mgx tak ja teraz streamujem DVB-S... V obývačke Unix prijímač a streamujem do 6 zariadení... Ale tiež obmedzenie, lebo mám len dvojtuner bez FBC, takže viem streamovať len dva rozdielne transpondery...
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign u mna to uz len doziva, na zaciatku som natahal rozvody, predzosilovace, schweiger zosilovac, spolu 300-400e.... potom zacal towercom svoje tahy, preladovanie, vzdal som to. Posledne 2 roky zaplateny antik TV, kto chce moze pozerat TV doslova na hocicom, vsetko fakci, neviem o tom. Jedine co treba zaplatit.. Pri dalsej obnove strechy terestrialnu antenu uz ani nemontujem, nestoji to za to 🙂
Odpovedať
@mgx ja som dal cccam do unixu za nejakých 40€/rok. Plná ponuka skylinku. Aj tak beží 95% HBO, alebo dokumentárne... Archív neriešim. Mám v tuneri 1T SSD a dám si nahrať, čo chcem vidieť (farmársku revue 😄 ) keď nie som doma. ANTIK, sweet, sledovanie a podobne som nedávno postupne porušil.
Odpovedať
@chrobak7 Nie, nie, vôbec to nie je "šum a fuk" či priebežná zásuvka, či koncová. Keby to tak bolo, nerozlišovalo by sa to. Ak napr. použiješ priebežnú na koniec vedenia, musíš, z nej urobiť koncovú - a to tak že ju uzavrieš vyvážovacím odporom. Inak je riziko, že Ti vo vedení môžu vzniknúť interferenčné vlnenia. (pravda, je to však len riziko, ktoré sa môže, ale nemusí sa naplniť.)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?