Novy cenník SSE na rok 2017

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, chystal som sa, ze prejdem na dvojtarif DD5 (po novom DD3), kedze mam elektricke kurenie aj bojler. Ale nech pozeram ako pozeram, dvojtarif sa uz neoplati podla toho cennika vobec nikomu, ci ma spotrebu 200 alebo 2000 kWh za mesiac. Neviem, ci na to zle pozeram, alebo co :-) Mozno tak DD2, ak by som vodu zohrieval len cez noc a kuril akumulackami (co ale nemam), by este ako tak mohla mat vyznam. Ale DD3 je uplne mimo. Aj som sa pytal na SSE, ci nespravili niekde chybu - vraj nie :-) Ratam spravne ? Dik
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj treba ale porovnavať cenu z roku 2016 a novým rozh. z konca januára..nemžôu zlacniť všetko, obciam ulahodili ale niekto to zapl. musí.. ee išla dole aj v prvom prípade a cieľom bolo niečo iné, ale to pochopil málokto
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 ten to zo svojej hlavy nemal, na take on nemá
Odpovedať
Takže je to jasné. Minulý rok som čítal ako spraví ÚRSO kontrolu majetku distribúcii, aby si nevymýšlali náklady.A opak je pravdou, Holjenčík naopak pomáhal distribučným firmám a aj vodárenským podnikom ako zvýšiť ceny. emoticon https://dennikn.sk/673997/ako-holjenc...
Odpovedať
Profilova fotka
@zubka5 nuz oproti starej DD6 isla elektrika v DD3 hore a po novom este viac.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj je to možné mna tieto sadzby nezaujimaju, ale pri niektorych sa zlacnelo a pri niektorých stúplo, v podstate mi ide len o to aby sa tu nepísali blbiny, ja osobne soom mala DD3, ktora zanikla, teraz myslim som v novej d2 a zvažovala som novú d1 len koli nepretržitému ohrevu vody. počkam či neupravia ceny u obchodníka,
Odpovedať
clanok z roku 2014 sila a tupe Slovenske ovce stale daju Ficovi hlas https://marcelklimek.blog.sme.sk/c/35...
Odpovedať
čiže vrátiť cenu nie na rok 2016 ale skôr na rok 2014... ale ako mám veriť že to vtedy páni z ÚRSO vypočítali správne a nie v prospech nejakej firmičky?
Odpovedať
@merrimack Podla mna toto je len omrvinka co tu ten kkt holjencik za tie roky napachal, vsetko vyplava napovrch, len dufam , ze to nebude vtedy az ked mi to bude jedno
Odpovedať
v roku 2014 stalo odberné miesto 0,78 € a cena elektriky 0,0606 s dph v dd1 aj dd2... cena elektriky na trhoch klesá už desaťročie dole... čo bude keď začne stúpať? a to začne.. klesnú poplatky za distribúciu? lebo ten pomer je teraz 20 ku 80 v prospech distribúcie... nič sa nestane, pár dní sa bude o tom hovoriť a potom každý klasicky mávne rukou a zaplatí na celom slovensku väčšiu sumu a to aj pri plyne a vode.. kto už len pôjde sedieť? tu u nás? nikto....
Odpovedať
@merrimack sediet nikto nepojde, lebo sme stupidny neschopny narod a nevieme sa spojit a vyjst do ulic pozri teraz Rumunsko, co sa tam deje, tam 200 000 ludi vyslo na namestie ! a to je brutalna masa u nas je to nemozne, lebo Slovaci jedine co vedia nadavat na internete, ci v krcme, inak drzia hubu a krok a makaju, na to sme dobri a aj Fico a vsetka ta zberba hore to vedia, presne toto vedia a vyuzivaju to
Odpovedať
Ludia, vie niekto kedy bude nový cenník pre rok 2017?...ten čo je tam zavesený teraz nebude platiť mi povedali na INFOLINKE :-S
Odpovedať
@e313 dnes o 5min 12 saso Kalinak povedal, ze to riesia na vlade, celoplosne, t.j. nie SSE ale aj zapad a vychod. Takze asi treba este pockat.
Odpovedať
Článok sa načítava...
sledujte, na tu svinu jak riesila veci, aby prislo k zdrazenie. Na nahrávke Jozefa Holjenčíka s riaditeľmi vodární z októbra 2016 zaznievajú výhrady vodárov, že spôsob precenenia, ktorý navrhuje šéf ÚRSO nie je legálny a že zo zmeny budú profitovať len znalci. nahravka: https://www.facebook.com/strankanespo...
Odpovedať
@atak77 a keďže riešia celoplošne, tak zasa budú výhovorky, keď to neurobia ako treba a načas. Ako všetko u nás. Len aby sa to nenaťahovalo do konca roka. Včera sme akurát prerátavali, že platíme za ističe oproti min. roku o 1319 % viac. Mrchy nenažraté. Všetko podražia, potichučky, len sa dá, že elektrika zlacnela. Babkin susedu zlacnela. Už mali všetci visieť v prievane za niečo.... stále im to žerieme a darujeme.
Odpovedať
@ajkava a stale sa najdu tupe ovce co Fica budu volit, to je na tom najhorsie. toto verim, ze len tak nepredychaju a ceny sa vratia, uvidime.
Odpovedať
@atak77 hádam príde ešte na pretras aj voda s ich novým poplatkami
Odpovedať
@ajkava ano, presne tak, ta bravcova hlava nabadala vodarne aby zdrazovali http://pavolkaplan.blog.pravda.sk/201... https://ekonomika.sme.sk/c/20450702/h... TENTO CLOVEK BY MAL HNIT V BASE !
Odpovedať
@atak77 áno, viem o tom. Ale on sa ešte nechystá končiť, až keď bude sám chcieť. Samé oblbovačky národa.
Odpovedať
Neviem či ste postrehli, ale SSE nedávno zmenili tarify a ceny elektriny platný od 1.1.2017. Tarify a ich fixy sa vrátili na úroveň roku 2016 a ceny za kWh oproti roku 2016 o niečo poklesli. Tu je nový cenník
Odpovedať
@jakino Tak to su uplne ale ze prasive hovada na cele so sudruhom Ficom. Ja som zaplatil 50euro za vymenu elektromera, kedze nova DD1 bola pre mna vyhodna a oni to teraz vratia naspat. Budem pozadovat povodne ceny, ake boli este tyzden dozadu. Inak zaloba.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo cely cas som tu ludom vravel, ze treba pockat, kym sa to utrasie :) @jakino tomu vravim podpora obnovitelnych zdrojov, elektrina pre TC je drahsia ako pre cisto elektricke kurenie.
Odpovedať
@majkoj DD6 NT je síce o 1,5% drahšia, ako DD5 NT, ale je o 2 hodiny (10%) dlhšia. Takže pre TČ by to malo vychádzať lepšie ;-)
Odpovedať
Som rád,že zostala stará 12/12 DD3. a vysoký tarif klesol oproti vlaňajšku z 124evri za MWh na 105evri,čo je pokles na necelých 85% starej ceny @jarosujo ,takže nemusím byť netopier/ako si ma nazval/aj tak to mám lepšiu sadzbu ako tvoj nový jednotarif..
Odpovedať
Mám DD1 a nemenil som kvôli cenám lebo DD1 mala stať 0,10 pre tento rok. Nechali ju po starom na 0,17 a teraz kto mi vráti prachy, že spravili takuto galibu. Som asi jediný široko ďaleko kto mal mať od 1.1.2017 NIŽŠIE ceny ako ostatný. A terz budem mať nedoplatok jako kráva. Miesto 450 EUR budem platiť 850EUR. Som zvedavý kto mi vráti prachy.
Odpovedať
Profilova fotka
@andiablo FICO, tie nové sadzby neboli zlé...to čo mohlo mať veľa domácnosti aj lacnejšiu ee si mali zlíznuť ove a podnikatelia s predimenzovanými hlavnými ističmi. holt tak či tak by sme to zaplatili bud cez zdražene služby, výrobky...alebo to platime v tych cenách ee koré boli
Odpovedať
@zubka5 Nove sazdby boli vyhodne skor pre 1 f odber ako 3f. Takze naozaj domacnosti (byty) mohli usetrit
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Dobrý,potrebujem poradiť ohladom sadzby za elektrinu.Ideme sa stahovat do noveho drevodomu a momentalne mame DD1a chcela by som vedieť aku tarifu si mam vybrat ,ked kurenie je podlahove Caleo a budeme mať bojler.Elektrikar čo robil elektriku v dome mi vravel,ze mam ostať v jednotarife a mam si dať DD2.Viete mi prosím poradiť?
Odpovedať
Profilova fotka
@nicka777 ano DD2 je dobra volba, netreba spekulovat nad dvojtarifom. Caleo nemaju velky odber. Ide zima treba si pozret spotrebu nejak v aprily a potom pripadne menit ale myslim ze to nebude treba. Treba podla mna riesit vysku zalohy. Ak nemate plyn tak mozno 100€, radsej nech vratia ako doplacat
Odpovedať
@nicka777 Dajte dd2 a treba pockat do Januara, ked bude novy cennik. Potom sa rozhodnete.
Odpovedať
Profilova fotka
@nicka777 vsetko zavisi od toho kolko eletkriny budes potrebovat. Ak budes potrebovat viac ako cca 4-5MWh rocne tak sa oplati DD5. Vzhladom na kurenie cistou elektrinou, je predpoklad, ze tu hranicu presiahnes. V energetickom certifikate najdes potrebu energie na vykurovanie a ohrev TUV a k tomu pripocitaj beznu spotrebu po vedzme 3MWh. @radoslav78 o spotrebe nerozhoduje Caleo, ale dom. @jarosujo je malo pravdepodobne ze sa v januari nieco zmeni.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?