Istice z Číny

Dobrý deň. Mate niekto reálnu skúsenosť s takým niečím 😁 Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €12.58 29%OFF | TOMZN 63A 1P+N WIFI Smart Switch Energy Meter Kwh Metering Monitoring Timer Relay MCB TUYA smartlife voltage current protection https://a.aliexpress.com/_mqAzNlq
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fugas20:

Dobrý deň. Mate niekto reálnu skúsenosť s takým …
@fugas20no po prvé toto nie je istič je to wifi relé. Po druhé neviem či to bude mať slovenské vyhlásenie o zhode. Keď si niečo také namontujete do vlastného rozvadzaca ste za to zodpovedný. Ja používam shelly na din lištu je to trošku drahšie ale má to všetky certifikácie ktoré to má mať. Takisto ak je to nový bytový rozvádzač neviem ako budete postupovať pri kusovej skúške rozvadzaca prípadne pri výpočte oteplenia. Nekupoval by som to.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od fugas20:

Dobrý deň. Mate niekto reálnu skúsenosť s takým …
@fugas20 toto nieje istic... a za dalsie.. fakt si tak zgrlavy a nezodpovedny ze si namontujes do nehnutelnosti cinske istice? Tvoj sused by som nechcel veru byt 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ musi byt super cely zivot sa obavat o to aby si nevyhorel len preto ze si chcel usetrit par eur 😅
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@fugas20 toto nieje istic... a za dalsie.. fakt s…
@zipsuliak 90% veci je z Číny tak to aby som všetko povyhadzoval🤣 od dnes keď pôjdem večer späť všetku elektroniku dám pred plot aby som spokojne spal.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od fugas20:

@zipsuliak 90% veci je z Číny tak to aby som všet…
@fugas20 schvalne sa hras na debila? Ja nemam problem s tym ze sa nieco vyraba v cine... ale je rozdiel ci mas nejake kontroly pocas a na konci vyrobneho procesu a je to vyrabane podla nejakych standardov... Alebo kupis len tak nieco lacne od cinana co netusis ci splna parametre ktore ma atd....
Odpovedať
presne,hlavne IO pre spotrebnú elektroniku i PC techniku na 90 % made in cina, alebo jej spravovaný Honk kong , veľké batérie pre el autá sa majú vyrábať u susedov ako filiálka z Číny, EU budú mať problém s cenou
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od fugas20:

@zipsuliak 90% veci je z Číny tak to aby som všet…
@fugas20 Ak budes mat predtym nejaky 2 pol. istic a pripadne aj prudovy chranic tak by som sa toho nebal, pouzivat to ako spinacie rele cez wifi s meranim by asi nebol problem, v com vidim problem by boli ich udavane parametre, s tym by som mal obrovsky problem, neuvadzaju vobec skratovu odolnost takze bez nadradeneho istica urcite nie, tato hracka by sa asi uvarila pri skrate, chcelo by to rozobrat a pozriet co tam cinan pouziva napr. pre 63A
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@fugas20 schvalne sa hras na debila? Ja nemam p…
@zipsuliak debila si si mohol odpustiť ale pre debila každý debil😉 Preto sa pytam ci ma niekto skúsenost s niečím takym
Odpovedať
https://youtu.be/Qcr1qLhNKLo?si=-v-jL... yuri66 - tie prúdy sa násobia čínskou konštantou 0,47.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@fugas20 toto nieje istic... a za dalsie.. fakt s…
@zipsuliak Ty asi trpíš paranoyou. Od počítača, mobilu, až po slipy, čo máš oblečené, je všetko z Číny a To Ti nevadí? Ale aby som Ťa ukľudni, tak už viac ako dva roky mám v dielni spravenú eleltroinštaláciu výlučne z komponentov z Číny. Ističe, prúdové chrániče, digitálny ekrktromer, prepeťové a nadprúdové ochrany, sonof wifi spínače na osvetlenie, ovládanie brány, ovládanie kúrenia, vypínač, zásuvky. Vodiče som kupoval v elektre, ale možno aj tie sú z Číny. A pdeňes deň ani najmenší problém, ani jediná porucha niektorého z komponentov. A ver mi, správam kľudne. Dokonca aj kamerový systém mám z Číny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@zipsuliak Ty asi trpíš paranoyou. Od počítača, m…
@chinatech už to tu bolo nie je Čína ako Čína. Aj HikVision je Čína ale kvalitná. Pokiaľ sú v rozvádzači namontované komponenty ktoré majú vyhlásenie o zhode pre EU tak ok, ale ak nie tak na také niečo by som revíziu nevydal. No a pokiaľ nemáte revíziu zodpovedný ste len a len vy.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@zipsuliak Ty asi trpíš paranoyou. Od počítača, m…
@chinatech Všetko v pohode, kým nepríde k poistnému plneniu.
Odpovedať
Silnoprudove spotrebice z Ali pouzivam len pod dozorom, nabijacky odtial doma asi ani nemam. Ako uz bolo spomenute, tvrdenie "Cina ako Cina, vsetko je predsa odtial" velmi neplati. To, co sa predava u nas, musi mat urcitu certifikaciu. Tovar objednany napriamo nemusi mat nic. Osobne by som do takychto isticov urcite nesiel. V klude by som pouzival iba slaboprudovu elektroniku ktora ked zlyha, sposobi najviac teplo a smrad (ako sa mi uz aj stalo).
Odpovedať
Článok sa načítava...
Majú označenie CE malo by to stačiť nie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fugas20:

Majú označenie CE malo by to stačiť nie?
@fugas20 to moze znamenat aj China Export
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fugas20:

Majú označenie CE malo by to stačiť nie?
@fugas20 no CE nie je všetko. To že to má CE v Číne neznamená že aj u nás...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od neutrino:

@fugas20 no CE nie je všetko. To že to má CE v Čí…
@neutrino CE je značka pre európsky trh
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fugas20:

@neutrino CE je značka pre európsky trh
@fugas20 tak fajn ale nie je CE ako CE, chcel by som vidieť vyhlásenie o zhode, že s čím je to v zhode.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cukrik25:

@fugas20 to moze znamenat aj China Export
@cukrik25 CE poznáme vo význame ako certifikované (zhoda) pre Európu, ale presne to môže znamenať aj, tak ako píšeš, China export. "Európske" CE by malo byť písané normálne blízko pri sebe, no China export by mala mať medzierku medzi C a E. Ukazovali a porovnávali to v jednom spotrebiteľskom teste. Keď vidíš obe označenia vedľa seba, ten rozdiel je pekne viditeľný. Či si to však bežný zákazník zákazník všimne na sólo výrobku, je otázne. Už som mal také výrobky z číny, kde som v tom označení C E jasne identifikoval China export.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?