Hruba elektroinstalacia bungalow 1 posch 120 m2, 2 posch 130m2

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zdravim co je zahrnute v hrubej istalacii....? Osadenie kablov ,drazkovanie ,osadenie krabiciek,sadrovanie osadenie skriniek ...? Istice prudove chranice by mali byt v cene hrubej instalacie a wago svorky .Potom druha etapa svetla vypinace,,,?
Odpovedať
@peter2728 Ja ti ani nič meradlom. Len konštatujem, že by sa to dalo aj inač
Odpovedať
@megdesign Nie vždy je to somarina a nie všade to musí byť súčasťou okruhu. Ja nemám ani jedno svetlo resp. skupinú svetiel v nejakom inom okruhu.
Odpovedať
@ruren tam sa nedalo
Odpovedať
@ruren dobre teda, áno máš pravdu. S tebou sa inak nedá, to už vieme. :-)
Odpovedať
Malá poznámka pre tých, ktorý tvrdia, že stačí položiť káble na raster. Nestačí! Pred týždňom ma zavolali zapojiť domový rozvádzač a vyhadzovalo prúdový chránič na svetelnom obvode. Tak som im po poodpájaní a premerení vypínačov urobil "pekné" otvory nad vypínačmi v jednej miestnosti (50x50cm)v novom sadrokartóne (omietnuté, vymaľované), nazrel dnu a čuduj sa svete sadrokartónová skrutka prešla nielen cez sadrokartón a CD profil, ale pokračovala ďalej až do kábla položeného na sadrokartóne. Čo bolo zrejmé od začiatku. Takže keď chcete šetriť na upevňovacom matroši, tak to treba upevniť aspoň izolačnou páskou o závesy... Záver: V žiadnom prípade neukladať káble voľne na sadrokartón. PS: Vyšlo ich to potom oveľa drahšie, lebo ja si za prácu pýtam ... Podľa väčšiny na tomto fóre budem asi nenažraný zdierač...
Odpovedať
@volt prečo si im nepovedal že nech si zavolajú odborníka čo im to robil? nech to preplatí keď to odflákol? 😉.... ono stále platí jedno pravidlo, za hlúposť sa platí. To platí aj v prípadoch keď sú síce remeselne vzdelaný ale iný odbor(murár) 😄, prípadne sú šikovný že vedia spraviť všeličo, ale keď vedia o elektrike hov_o tak respektíve nemajú o problematike, teorii ani šajnu aj tak to budem robiť ale keď je problém tak sú z toho v koncoch. V určitých situáciach som pochopil jedno. Načo komusi radiť keď mi iný za rady platia? Nehovoriac o tom že poradíš správne a dotyčný to pochopí zle a ty budeš za blba lebo on čosi odfajčí..... Miestami mi príde to tak že tu radí každý každému v odborných veciach ale keď sa čosi stane tak čo? Bude sa zisťovať čo a ako a poviem no robil som si to sám lebo mi na modrej streche poradil ten a ten...... 😄 no celé zle...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?